Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz #32839680 #17 üzenetére

    Nem védeni akarom, de lehet nem volt annyi esélye sikeres perre, most hogy vesztett pert a Qualcomm, már sokkal könnyebb dolga lehet, de nem vagyok jogász és van egy érzésem, hogy nálunk sokkal okosabb emberek ülnek ott és döntenek erről. Gondolom a jogászok is olyan kaliberűek, mint maga a cég vagyis tudják mi a dolguk.
    Egyébként lehet pont erre vártak és egy lavinaként szállnak be ők is a perbe, ezzel jelentősen gyengítve pozícióját, amiből később még inkább nyerhetnek. Másrészt meg 2016-ról beszélnünk a cikk szerint, az pedig épp tavaly volt (22 napja még tavaly volt).

    (#18) Tigerclaw:
    Az hogy te mennyiért veszed meg a terméküket, a kutyát nem érdekli. Ha megveszed megveszed, nem akkor nem. Itt nem a vásárlókról van szó, hanem a piaci monopóliumról (mondjuk igaz, hogy Apple monopól helyzetben van a termékeivel, hiszen csak ő gyártja, de mivel az övé, így megteheti ).

    [ Szerkesztve ]

  • Ájvé

    veterán

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Én nem nagyon hallottam olyat, hogy tisztességtelenül drágább árult termékek miatt bárkit kártalanítottak volna, de tudsz példát akkor mondj. Egy időbe a PC-s RAM-okat tartották mesterségesen drágán a piaci szereplők. Én megvettem meg mindenki más is ennek ellenére, hiszen egy PC sem működik e nélkül. Kapott bárki kártérítést? Nem hallottam róla. Évekig csinálták, kiderült kaptak kis büntetést és minden ment tovább. A felhasználok meg szitkozódhattak, de nem kaptak semmit.
    Nem kötelező megvenni az iPhone-t se, senki nem kényszerít rá, úgyhogy igen, megteheti mert van aki megveszik ennyiért. Mindenki ezt csinálná, az összes cég, ha tudná. Samsung is elég szép haszonnal dolgozik, ott is rendesen megfizeted a nevet.

    (#39) vigyori78:
    Hát inkább ne tennék :D

    [ Szerkesztve ]

  • Ájvé

    veterán

    válasz #32839680 #43 üzenetére

    Meg is érdemli a büntetést. Ez rajtunk vevőkön viszont nem segít. Ezen a plusz költségek nyilván be voltak kalkulálva a végső termék árába. Szóval ez már szimpla nyerészkedés már csak a cégek részéről.
    Annyiban látom jogosnak és pozitívnak, hogy valószínűleg továbbiakban nem tudja folytatni a Qualcomm ezt a magatartást (majd lesz más aki megteszi és isszuk a levét).

Új hozzászólás Aktív témák