Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Ebben az esetben azért nem áll meg az érvelésed, mert az Apple-nek nincs monopol terméke. Bárkitől vehetsz telefont, van kismillió gyártó. Az hogy neked pont az kéne csak olcsóbban, egyéni szoc probléma :)

    Ellenben amit a Qualcomm csinált, attól majdnem az összes telefon (tablet, modem stb) ára mesterségesen magas volt, tehát tök mindegy volt hogy Samsung, Apple vagy akármi mást vettél, mivel a telók 95%-ában Qualcomm alapsáv volt/van.

    Az, hogy mostmár legalább a közép kategóriában van verseny, többek között annak köszönhető, hogy a MediaTek is elkészült a saját integrált modemével. Mondjuk kíváncsi vagyok hogyan viszonyul ez a Qualcomm szabadalmaihoz és ha igen, mikor perelik be őket is (ha még nem tették meg).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Ájvé

    veterán

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Én nem nagyon hallottam olyat, hogy tisztességtelenül drágább árult termékek miatt bárkit kártalanítottak volna, de tudsz példát akkor mondj. Egy időbe a PC-s RAM-okat tartották mesterségesen drágán a piaci szereplők. Én megvettem meg mindenki más is ennek ellenére, hiszen egy PC sem működik e nélkül. Kapott bárki kártérítést? Nem hallottam róla. Évekig csinálták, kiderült kaptak kis büntetést és minden ment tovább. A felhasználok meg szitkozódhattak, de nem kaptak semmit.
    Nem kötelező megvenni az iPhone-t se, senki nem kényszerít rá, úgyhogy igen, megteheti mert van aki megveszik ennyiért. Mindenki ezt csinálná, az összes cég, ha tudná. Samsung is elég szép haszonnal dolgozik, ott is rendesen megfizeted a nevet.

    (#39) vigyori78:
    Hát inkább ne tennék :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák