Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz wednesday #37 üzenetére

    A 2008-as világválság okait még nem tudták rendesen orvosolni. Jobb gazdasági szabályzókat, törvényeket kellene létrehozni, úgy, hogy az egyenlő esély feltételei megvalósuljanak. Azonban könnyű ezt mondani, megvalósítani sokkal nehezebb.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz wednesday #37 üzenetére

    "Nem azzal van a probléma, hogy ahogy a piac működik(működne) és a vállalatok profitorientáltak. Hanem, hogy az ő "játékszabályaikat" sikerült ráerőltetni az egész halmazra. A lakossági és állami szektorokra, amiknek mások az érdekeik. Már régóta nem valósulnak felsőbb szinteken meg a szabad piac feltételei. Az, hogy korlátozzák a tisztességtelen versenyt és a gazdasági erőfölénnyel való visszaélést."

    A legnagyobb probléma hogy sokan csodálják az ilyen szabad rablást ma ugyanúgy ahogy a 20. század elején. Azt hiszik, hogy akárki előtt nyitva áll a "felemelkedés" lehetősége, aki pedig nem képes rá az egyszerűen selejt, életképtelen.

    "De ez sem a semmiből jött, nagyon is létező problémát reagáltak túl. Pl Az USA-ban az 1900-as években elérték a cégek, hogy alkotmányellenesnek nyilvánítsák a minimálbért és a maximális óraszámot (amit aztán Roosevelt, hatályon kívül helyezett a gazdasági válság idején)."

    Az irónia az, hogy akkor a rasszista, szexista indulatokat használták fel az emberek egymás elleni kijátszására, ma meg az ezek ellen folytatott harcot. Holott az igazi jövedelem-egyenlőtlenség nem a férfiak/nők, fehérek/nem-fehérek között van...

    "Valami nagyon nincs rendben ezzel a korlátlan szabad kereskedelemmel és az összes "gát" lebontásával. A 1970-es évek óta a világ GDP-je 25x-sére növekedett, a reálbérek (az összes átlaga) viszont nem változtak. A lakossági fogyasztás annak ellenére, hogy nincs több pénze megduplázódott. Mondjuk erre ez a magyarázat. A fejlett régiókban nem élnek jobban, mint 45 évvel ezelőtt, sőt most csúsznak lefelé. A vállalati szektor adóbefizetése pl: Az USA-ban 30% körüliről 15%-re zuhant."

    Persze hogy nincs rendben, ha 2008-at is úgy reagálták volna le a kormányok ahogy 1929-et, akkor ma még mindig egy második gazdasági világválságot nyögnénk. Ennek ellenére sem rakták rendbe a pénzügyi szektort, sőt, mintha mi se történt volna...
    Egyébként a röhej az, hogy az amerikai vállalatok azt a 15%-ot sem hajlandóak kifizetni, mindenféle adóparadicsomokban parkoltatják a pénzüket.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák