Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz BiP #5 üzenetére

    Biztosan lesz társadalmi feszültség. Nem baj, ha ilyen gondolatokkal eljátszik az ember és használja az eszét. :) Még, ha néha hibás következtetésekre jut.

    Én szerintem lesznek problémák, azt nem tudom, hogy átmeneti -e vagy komolyabb bajok lesznek.

    Az ipari forradalomhoz hasonlítani szerintem nem helyes. Hihetetlen mennyiségű ember vándorolt ki ekkor Európából, mert kvázi feleslegesek lettek. A XIX. sz második felében A brit szigetekről 9 millió ember vándorolt ki (egy 32 milliós országból). Az USA-ba viszont tárt karokkal várták őket, ott volt a meghódítható és kiaknázható föld, erőforrások stb. Az ide kivándoroltak, mivel boldogulni tudtak, idővel bekapcsolódhattak a termelésbe és fogyasztásba. De ma már körbeértünk, nincs biztonsági szelepünk.

    Ott volt a gyarmatbirodalom, ami biztosította az ipari termeléshez szükséges nyersanyagokat és piacot is Nem azért álltak elsősorban rá az ipari termelésre, hogy hatékonyabbak vagy nehogy isten minőségibb terméket állítsanak elő. Hanem pont azért mert a gyarmatok ontani tudták az erőforrásokat és a feldolgozásukat gépesíteni kellett, illetve így sokkal nagyobb termelékenységet és profitot lehetett elérni.

    De nem irigylem az akkori átmeneti időkben élőket sem. Mérgező levegő, vegyszerek, gyermekmunka, kiszolgáltatottság. Volt pár leírás abból az időből, ami szerint az akkor Angliában élő munkásoknak rosszabb sorsuk volt, mint az USA-ban a rabszolgáknak. Elsősorban az egészségügyi kilátásaik miatt.

    Ezek után lehet megkapom, hogy marxista, kommunista vagyok (fantasztikus szalmabáb érvvel). :D Mert "teljesen logikus", hogy, ha egy oldalt hibáit felhozzuk, akkor automatikusan támogatunk azzal ellentétes dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák