Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark100

    aktív tag

    Ez egy teljesen ertelmes itelet. Meglepo az USA-ban. Azt hittem ott ennyi esz nincsen. Ami viszont meg erdekes lehet, hogy mi lesz a vesztessel? Hogyan kell kompenzalnia a nyertest? Hisz az elmaradt haszon ebben az esetben ertelmetlen, tehat valami masrol lesz szo. Ideje volna a fejebe verni minden lokottnek, hogy az ingyenes szoftver es a szabad szoftver az teljesen mas kategoria.

    [ Szerkesztve ]

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz bambano #10 üzenetére

    Hogy mi a jobb kifejezes kar vitatkozni, mert nalunk nincs bevett forditasa a szonak ami jo lenne. Lattam en mar nyilt forraskodu szoftvert, pl a Delphi osztalykonyvtara vagy Delphi adatbaziskezelo engine-je, ami abszolut nem szabad, es a szabad szoba is bele lehetvagni a fejszet, mert jon a kerdes: MIT is szabad? A GPL pedig valoban a egy licencelesi forma, es azert nem lehet visszavonni, mert az sok bunko huzashoz vezethetne, pl az M$ kontra FAT esete.

    Szerintem a legszornyubb felreertes ott bujik meg, hogy ami GPL annak barki hozzaferhet a forraskodjahoz. Nos, ez nem igy van. A GPL azt irja elo, hogy ha tovabbadod a szoftvert, akkor tovabb kell adnod a forrast is, de CSAK annak akinek tovabbadtad. (Es itt nem szamit, hogy az illeto fizetett erte vagy sem) Tehat ha egy DVD lejatszo GPL kodot tartalmaz, akkor neked, mint a vasarlonak jogod van a forrashoz, de senki masnak nincs. Ezert van az, hogy sok GPL kod szerverszinten bujik meg, es kifele nem latszik belole semmi, hisz ez nem serti a GPL-t.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

Új hozzászólás Aktív témák