Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz golya87 #11 üzenetére

    "Microsoft lehetne az első nagy oprendszer gyártó, aki homogénné teszi a mobil, tablet és asztali piacok oprendszerét. Erre egy ismét racionális döntéssel vissza a tagoltsághoz..."

    és az ms az embereket is homogénné teszi? a mobil tablet és asztali piac beviteli és felhasználási szokásait is homogénné teszi? én akkor már csak egy sört kérek meg az ms új kocsiját a csőrösvontató csajozóskabrió kombi családi egyterű városi offroad 8x8 személyében, ami le tud szállni vízre...
    az osx úgy néz ki mint az ios? vajonmiért...

    "Adják ki a Win7et Win9 néven és meg van oldva minden, nem kell a haladás, nem kell az újítás!"

    jah akkora újítás mint a konzolportoknál? press start? ;] érződik is az irányításon az ilyen esetekben hogy ok, használható, de messze nem olyan mint lehetne.

    "Sőt, hozzuk vissza a zixpét..."

    komoly dilemma lenne, főleg ha driver gondokkal küzködsz :U

    legyen minden homogén. az új win szerver igenis nézzen ki úgy mint a wp8 shiftnégy

  • #56573440

    törölt tag

    válasz golya87 #61 üzenetére

    "A közös futtatókörnyezet pedig az appok miatt"

    mivel közös kéne legyen és milyen futtatókörnyezet? :F

    "Nem jó irány szerintem, ha megöljük az egyiket és visszatérünk egy olyan irányra, amitől szabadultunk volna."

    ki akart szabadulni a hagyományos desktoptól annyira laptopon és desktop vonalon?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Воланд #111 üzenetére

    azt akarod mondani, hogy az sw fejlesztés úgy néz ki, hogy kitalálunk valamit ami szerintünk jó, kiadjuk bétában tesztelni, felhördül a nép hogy sszátokmármegmiez, de legyintünk, majd látjuk hogy nem fogy, akkor megpróbálunk úgy tenni mintha megoldanánk egy pár dolgot de jelentős mértékben azért nem piszkáljuk, látjuk hogy továbbra se fogy, majd pár év múlva implementálunk olyan dolgokat amik már most külső programmal elérhetőek?

    akkor miért tanítanak sw ergonómiát programozóknak egyetemen? miért költ vagyonokat minden cég piackutatásra, fejlesztésre, és hasonlókra? kíváncsi lennék arra a kutatásra ami szerint a metro/modern ui sikerre van ítélve.

    oprendszert főleg ilyen cég nem fejleszthet így. erre láthatóan ők is rájöttek most. ezért nem jogos amit mondanál szerintem

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Воланд #113 üzenetére

    "wp7 eseteben ugyan ezt eljatszottak, egyetlen egy dolog miatt: induljon el a rendszer ugy, ahogy, es mellette induljon el az alkalmazasbolt, mert hosszutavon az nagyon sokat fog szamitani."

    alapvetően minden mobil platform kb így indult, tehát ez egy bevett piaci magatartás érthető okok miatt. ez rendben is van, volt, lesz.

    "a metro/modern ui-val meg nincs semmi gond erintokijelzos eszkozokon"

    senki se mondta azt a fórumon hogy oda nem való, sőt, mindenki szerint pont oda ideális. azért mondjuk azt hogy így kellett volna kezdeni, mert a felvázolt koncepció élni hagyja a desktop vonalat, és értelmes kezelést biztosít továbbra is tableten (ami megint számomra értelmezhetetlen egyébként, hiszen a tablet masszívan tartalomfogyasztásra kéne, viszont az x86 cuccok jelenleg is csak a laptop és a tablet legrosszabb tulajdonságait egyesítik számomra, de ez egy másik lemez, legalább próbálkoznak, és nem tőlük függ a helyzet hanem a hw-n) tehát jah. így kellett volna kezdeni.

    "desktop piac az ms szempontjabol meg elvisel egy par ev "toketlenkedest", mivel lathatoan nem kezdtek el tomegek valtani se valami linux disztrora, sem pedig mac-re."

    igen. pont ez a problémája itt sok embernek, szeirntem jogosan.

    "szerk.: igen, nyilvan nem lehet igy os-t fejleszteni, viszont az a helyzet, hogy sajnos ok ezt megtehetik."

    akkor mégse olyan jogalapot nélkülöző a "hőbörgésünk" hogy na így kellett volna kezdeni ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz xxSanchez #137 üzenetére

    Jaja. Mekkora jóság hogy elered a user beállításokat pl w8 alatt egy win gomb, egy gépelés egy kattintás árán. W7 ezzel szemben egy win gomb egy kattintás es egy gépelés. Ha tudod mit keresek ugyan annyi megtalálni. Ha beállítást keresel de nem tudod hol kene legyen akkor w7 alatt r1 user legalabb nem,találta meg. A modern ui olvasatomban Max 1 klikket spórol ha tudod merre az elore. De amire rájössz addig 500at kattogsz folosbe

  • #56573440

    törölt tag

    válasz xxSanchez #139 üzenetére

    Ertem én, sajnos hasznaltam mar. Ezért irtam hogy 1 klikk minusz. Az meg hogy mindenben keres... Hááát az államat majd holnap megkeresem, begurult az ágy alá. Kb 10 év alatt 1x kellett volna nagyon, de azt is megoldottam nagy nehezen. Azert ez nem akkora mondás addig, amig otthon követhető mennyiségű a doksi, a cégnél a szervert meg ugyse indexeled be...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák