Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz dezz #72 üzenetére

    Már értem mire gondolsz a filmeknél.
    De nem hiszem, hogy a filmeken látható blurnél jóval kisebb elmosással FHD-n előjönne az aliasing hatás. Szerintem bőven van benne tartalék és nem emiatt van szétmosva minden film, hanem elsősorban a gyenge mozgásmegjelenítés miatt. 24p-vel szórakozunk még mindig ami borzasztóan kevés a folytonos mozgáshoz még a jelenlegi szétmosott filmeknél is. Most képzelj el 24 tűéles FHD állóképet másodpercenként. :)

    Szerintem itt a gond. Alapvetően sokkal egyszerűbben lehetne ezt kezelni a blur visszaszorításával és az fps növelésével. Nem azt mondom, hogy ne lenne gond az aliasinggal egy idő után, de ettől messze vagyunk.

    Ami még bejátszik a mozgás közbeni részletérzékelés. Erre írtad, hogy nem tudsz róla. Szerintem elég egyértelmű. Nézz meg egy részletes akármit felbontási határon (tehát ahonnan még látod a részleteket)... aztán ugyanazt gyors mozgásban. Lehet ez pl. kisebb felirat egy autó oldalán...

    Szóval értem miért írod, és elvben igazad van. A gyakorlatban a fentiek miatt egyrészt korlátozottnak látom a hatást, másrészt 4k nélkül is lehetne még fejlődni...

Új hozzászólás Aktív témák