Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Soha nem volt annyi pénzem, hogy az általam olvasott könyveket megvásároljam. Talán úgy 1971 körül mentem el az első könyvtárba. Az akkori kölcsönzési díjak, de a maiak is megfizethetőek. Ne keverjük össze a birtoklást az olvasással. Egy könyvet max 8-10 alkalommal olvas el az ember. Ahhoz már nagyon jónak kell lennie. Nekem az életemben elolvasott több ezer könyv mellett néhány ilyen volt, van. Ráadásul egy könyvet megunhat az ember anélkül,, hogy végigolvasná. Amikor megvette azt gondolta jó lesz, a feléig eljutott, aztán már nem tetszett, nem tartotta a színvonalat, nem azt adta amit várt az illető tőle. A mai e-book árak nevetségesek, ráadásul mennyit kap belőlük a szerző? Gyanítom, hogy a töredékét. Ráadásul nem találkoztam még olyan művel, ahol a szövegen kívül más munkát a kiadó beletett volna. Hasonlítsuk össze az árakat. Egy mozijegy ára a könyv nagyjából, ha olcsó. De legtöbbször a kétszeresébe kerül minimum. A belefektetett tőke meg a századrésze max. Ez így nem egy sikeres üzleti modell, a legrosszabbul pedig a szerző jár. Nem véletlenül sikeresek azok a modellek, ahol a szerző kihagy mindenkit szinte a terjesztőn kívül és jelképes összeget kér a könyve olvasóitól. Ma egy írásművet nagyon puritán módon gyakorlatilag ingyen tud a szerző az olvasóihoz eljuttatni, régen egy magánkiadású könyvhöz komoly tőke és sok idő kellett akár 1000 példányhoz is, ma 100000 olvasóhoz juthatsz el egy óra alatt, mondjuk bloggerként. A jövő a mikroértékesítésé, ahol mondjuk egy szerző százezer olvasótól kap 100Ft-ot, nem a kiadótól az 1500 -ból sokkal kevesebbet.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Kriza #21 üzenetére

    A Kérdés az, hogy jogilag mi a különbség az online olvasott tartalom és a letöltve olvasott tartalom között?

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Vitamincsiga #23 üzenetére

    Pont az lenne a lényeg, hogy a "saját példány" legyen megfizethető árú, ha nem adod tovább miért fizess horror árat egyszeri olvasásért. Lehessen kölcsönözni könyveket akár e formában is, ahol azért emberi összegért jutsz az egyszeri olvasás élményéhez. A zenénél se vált be az 5000Ft-ért adom a CD-t miközben a rádióban ingyen játsszák....
    Annak aki évente két- három könyvet olvas megfizethető a 2000Ft/könyv, de aki két-háromszázat.....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Kriza #28 üzenetére

    Ha a letöltés jogsértés, akkor mindegy, nem emlékszel? AZ USA-ban lehet sokszáz éves is börtönbüntetést kapni.... Nem tudom mi lenne ha valaki perelne, hogy nem biztosítják számára a letöltéshez szükséges időt...
    Amúgy az Artisjus álláspontja nyilván az, hogy ha megírsz valamit, feltöltöd, majd letöltöd, akkor már bűnt követsz el...

    rudi: Igazából lehetne munkája az illusztrátornak a szerkesztőnek a lektornak stb. Fizethetné őket akár a szerző, kaphatnának részesedést stb. Valahol nemsokára összenő a könyv a film és a számítógépes játék. Tartalommá alakul amit komplexen fogyasztunk nekem a tévé mellé már kell a net, ha nézek valamit gyakran keresek mellé infót, ez elérhető lehetne akár tartalmon belül interaktív módon, lehetne regényt írni százan egyszerre, a technika már sok olyan dologra adott, ami még nincs kihasználva. A Facebook sikere mutatja, hogy egy jó ötlet hová nőheti ki magát...

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz rudi #31 üzenetére

    Lehetne e-könyv kiadó cég, aki felkarolna írókat és normális jutalékot kérne. Most olyan, nem méretre, hanem korszerűségre nézve, mamutkiadók vannak, akiknek a villanyvilágítás is újdonság lehet, azért tetszik nekik a textbigli.... ;]

    Elég volt szidni kicsit a biglit, mindjárt offline lettem a T-s mobilnete. És még ne gyártsunk összeesküvéselméleteket.... :U

    :DD

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz nord_ #40 üzenetére

    Nem az a kérdés mennyit veszel, hanem hogy mennyit olvasol. A másik az, hogy meg tudod-e venni a teljes sorozatot mondjuk ebből? Ugyanis például én nem úgy olvasok, hogy bemegyek egy könyvesboltba és megnézem mit kapni, majd abból kiválasztok párat oszt kész... Ez nem telefon vagy hardver, hogy az újabb jobb... Azért mert Mo-on például Fejős Éva vagy Frei Tamás népszerű nekem még lehet herótom tőlük....
    Ez a kínálat csak nekem tűnik szánalmasnak?
    Ami a szerzői jog szerint ingyenes, azért miért kellene sok pénzt fizetnem és kinek?
    Keress Rejtő Jenő nevére a MEK-ben...

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Akkor is úgy gondolom, hogy a jelenlegi áron szinte életképtelen a magyarországi e-könyv kiadás. Egy sokkal mérsékeltebb árat sokkal többen hajlandóak lennének fizetni egy könyvért, ezen az áron az író úgy is jobban jár, ha kiáll a sarokra a könyvével és az arra járóknak felajánl egy másolatot helyben...
    Beszéltek itt tipográfiáról például. Nekem jelenleg például az szinte mindegy, mert az a lényeg, hogy az éppen használt eszközömön milyen betűtípus és méret a legolvashatóbb. Szívesen vennék egy linket, ahol lenne olyan mű, amit nem a nyomdai kiadásból konvertáltak át, Ahol látnám azt a munkát amiért még 1000-1500 Ft plusz költséget érdemes lenne kifizetnem a saját példányomért. Amit természetesen tovább is adhatnék fizikailag is. Akár csak olvasható adathordozón például, akár olyan fájlformátumban, ami a másolást nem engedi.Most például mi van, ha valakit a szülinapjára lepnék meg egy könyvvel? Adjak neki egy linket ajándékba ahonnan letöltheti?

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz nord_ #51 üzenetére

    A licensz ezt megengedi? Az átruházást...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák