Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    Értem. Tehát egy ilyen live rendszert bármilyen vasba bedugsz, 100%ig biztos, hogy stabilan fog működni, és olyan csacskaságok, mint USB vezérlő nem fog már a kezdet kezdetén bekavarni. Az, hogy ezerrel próbáljátok tolni ennek az ingyenes akárminek a szekerét, már nem lep meg, erre a részre nem is reagálok.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz vhunor #8 üzenetére

    Nem sárdobálás, pusztán egy olyan alapvető dologra bátorkodtam felhívni a figyelmet, ami az egész sikerességét a 0. pontban meg tudja fogni. Sidenote: már az alap felvetést sem értem. Hozzám bárki hozhatná a pendrive-ját, azonnal törném el a kezét, ahogy arról akarna bootolni.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Vladi #31 üzenetére

    kösz a %-ot, bóknak vettem.

    amúgy meg, a W8ToGo-t is hasonlóan agyament dolognak tartom, szóval kivételesen platform független a véleményem. hogy miért b@romság? egyszerű. nem azért nem engedek valakit a gépemhez, mert irígy vagyok, és "bibíí, nekem van, és te nem használhatooooooooood!", hanem azért, mert olyan adatok vannak rajta kevéssé védett helyen, amihez hozzáférhet alkalmasint (tipikusan ugye én sem a c:\users\usernév alatt táromlom a doksikat meg az egyéb cuccokat, hanem ahol és ahogy kialakult), és ezt nem szeretném. ezen sem az nem változtat, ha kap egy local usert (bár ez alkalmasint még jobban is védheti...), sem az, ha bedugja a saját rendszerét. olyanról ugyanis nem tudok (javítsatok ki, ha megoldott!), hogy a fő vas hdd-jét ne tudja bemountolni. márpedig ennek a puszta felvetésétől az agybaj kerülget(ne).

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #33 üzenetére

    de, természetesen. csak visszakérdezek: r=1 user hány %-a hallott erről, és ezen halmaz mekkora részhalmaza alkalmazza is?

    rendszergazdáknál persze. nem azzal van a gond. ahogy a cikkből nekem lejött, ez arra (is) megoldást akar mutatni, ha Józsika átmegy Gézukához, és a "saját" gépét akarja használni, akkor megoldható legyen. ellenben, ha Gézuka az r=1 halmaz aktív képviselője, és mondjuk még nem is hallott titkosításról, na akkor mi van?

    tipikusan ez ismét egy olyan felvetés (mmint ami a cikkben van tárgyalva), hogy ha nem mondjuk a felhasználónak, hogy van ilyen, eszébe nem jutna próbálkozni vele.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz lapa #34 üzenetére

    nem vagyok benne biztos, hogy transparent mode-nál nem kezd el a BIOS sírni a feloldó kulcsért, merthogy a TPM modul érzékeli, hogy nem az az integritása a PC-nek (+disk van csatlakoztatva), mint amikor be lett állítva.

    nem rossz a BitLocker, de pl Lenovo laposnál (nem tudom most melyik széria, de adottból az összesnél előjött), hogy W8, bitlocker bekapcs, tökéletesen megy. az első update telepítésig. utána konstans feloldó kulcsot kér bootkor. HP és Dell laposnál nem sikerült ezt előidézni kollégával, csak Lenovonál.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz lapa #38 üzenetére

    szóval nem mondtam. azt viszont igen, h Lenovon belefutottunk ilyenbe. amúgy TC-t használok. (off: remélem, egyszer meg fogják oldani, h service-ként futhasson és remote console-lal lehessen rácsatlakozni)

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Jim Tonic #58 üzenetére

    csak, hogy helyére tegyünk dolgokat. klatty az "OS version" részen, és látszik az előző hónap statisztikája. az összes "kiemelt ajánlat", MS f*kázás, és minden egyéb ellenére. ja, és a sokat szidott W8 64bit részesedésére is felhívnám figyelmed/figyelmeteket.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz lapa #62 üzenetére

    azért az 1,3-at 2-nek kerekíteni elég baráti, nem gondolod? :D az "other" részben benne van a Win2000-től a random linux 0.001-ig minden, amire az adott hónapban felpakolták a Steam klienst, csak leginkább a "szóra sem érdemes"-ként jelölték itt. szóval nem kellene 1-az-1-ben linuxot futtató rendszernek venni :U
    a probléma az, hogy volt ez bőven 3% felett is pár hónapja.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz ViZion #87 üzenetére

    1. mountkor valóban, utána már nem.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    na, úgy mindenkinek:
    a) ha f*kázni fogok, azt észre fogjátok venni. ez nagyon messze volt attól
    b) az, hogy ennyire megviselte a piciny lelketeket a fél mondatos beszólásom, az nem az én bajom.
    c) azoknak, akik "parkolópályára" akarnak rakatni: ám legyen, fájó szívvel, de nem jelent már nekem annyit a PH!, mint 6 vagy 8 évvel ezelőtt (ja bocs, hogy páran akkor még a billentyűzetig sem értek fel, most pedig osztják az észt, az szintén MVP).

    d) az open source és ingyenesség istenítéséhez:
    d1) attól, hogy nyílt a forráskód, még nem lesz jobb minőségű. ugyanakkora gányolásokat lehet találni benne, nem is kell sokáig mászni, de legalább ha van egy hiba benne, az is ott van ország-világ számára nyitottan.
    d2) persze, ingyenes. egészen az első olyan problémádig, amikor hivatalos támogatást nem kell kérned. Win-hez meg ugyanúgy tudsz fórumon segítséget kérni, illetve ha megvetted, akkor hivatalos supportot is kapsz vele (vagy a PC-d gyártójától).
    d3) jó lenne, ha legalább egymás torkának (Arch vs Debian vs Ubuntu vs Suse vs mittomén) nem akarnátok nekiesni, addig elég nehezen vehető komolyan, hogy tényleg általánosan használt OS-ként szeretnétek látni. ja, és akkor még ott vannak Stallman isten szintű (gondolja ő...) kinyilatkoztatásai.
    d4) szitén örvendetes lenne, ha leszoknátok erről a "hittérítő" üzemmódról. bár ez manapság divatos :S

    amúgy meg én is használok linuxot, csak nem verem a mellem miatta. használom, nem több, nem kevesebb. spec feladatra, server környezetben. ettől még nem fogok próbálkozni tovább desktopon (megtörtént, rémálom), nyugodtan használom a W8-at.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #106 üzenetére

    az irónia sajnos nem jöt át íráson keresztül. az "aha persze, a falvédőröl meg én jöttem" lemaradt. pedig a cikk nagyon ezt sugallja, hogy nyugodtan állj neki, működni fog, nem lesznek bajok, innentől egy pendrive-on magaddal viheted az egész géped.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz keopsz #108 üzenetére

    márpedig ez (ahogy Te is leírtad) bizalmi kérdés.

    már bocs, de ha live rendszerrel netezik, és benyal valamit úgy, hogy fel van mountolva rw-nek local disk, az miért kevésbbé bajos? inkább kap local usert, amivel annyi joga van, hogy elérje a saját skydrive vagy akármilyen cloud cuccát.
    ahogy én nem engedek oda senkit a gépemhez, úgy mástól sem várom el ezt. viszem a telefonom/táblát, azon van net, megoldom.

    cégnél meg erre van a roaming profile.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #113 üzenetére

    ja, sorry. van. XP SP3-nál pakoltam össze hasonló "live" rendszert (az, h hivatalosan nem támogatta, az egy dolog, a másik, h meg lehetett csinálni). voltak megkötései (leginkább MB chipset téren, AMD vason nem volt hajlandó elindulni, Intel chipsetes gépen simán ment pl).
    W8ToGo-ja nagyjából használható, de még 70%-ra sem mondanám a sikeres bebootolási arányt, amit sikerült elérni vele. linux alatt nem próbálkoztam ezzel, nem is fogok.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz lapa #112 üzenetére

    tényleg, én kérek elnézést, hogy szólni mertem, hogy nem olyan hiper-szuper a kérdés, mint ahogy le van festve. amúgymeg miért baj, h TC-t használok? tilos? sorry, nem tudtam róla. amúgy fyi: tud olyat, amit a BL nem.

    ahogy látom egy újabb topic, ahol meg van tiltva, hogy bármilyen ellenkező véleményt (akár tapasztalattal megtámogatva) mondjak.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #122 üzenetére

    khmm, szóval már elnézést, meg akármi, de ponthogy az eddigi tapasztalataim (igaz, nem linuxos, valóban) mondatták velem azt, amit, a témával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák