Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    Szép lassan haladunk 1984 felé.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz ollie #2 üzenetére

    Ezért mondom, hogy lassan.

    Penge_4: Lehet nem véletlen, hogy egyre gyakrabban emlegetik.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #8 üzenetére

    Ha te mondod akkor biztos így van. Neked mindig igazad van hisz mindent és mindenkit ismersz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #12 üzenetére

    Olvastam és láttam is egy, a témát feldolgozó filmet.

    És igen, 1984 a témába vág.

    Persze vannak akiket nem zavar ez a fajta jövő mert született droidok. Arra vágynak, hogy életük minden pillanatát központilag írányítsák és hogy minden mozdulatukat 6 kamera rögzítse. Én inkább ezeket az embereket hívnám birkának.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #14 üzenetére

    Tőlem is hiheti bárki azt, hogy jobban ismer engem pár komment alapján mint én saját magam, de attól még nem lesz igaza.

    Elég ha nyitott szemmel jársz. Kismillió példa bizonyítja azt hogy egyre közelebb kerülünk 1984-hez.
    1984-et persze nem szó szerint kell érteni. Nem valósul meg 100%-ban a könyv. Nem fognak pl mindenki lakásába kamerákat telepíteni.
    Sokkal okosabban oldják meg a dolgokat. Elérik, hogy önként add fel a jogaidat.
    Lehetőleg úgy csinálják, hogy a szabadság látszata megmaradjon.

    Pl a sok droid önként mond le minden jogáról ha terrorizmusról van szó. Teljesen természetesnek veszik mikor a reptéren végbéltükrözést hajtanak végre rajta és két órát vallatják egy szobában csak mert valamiért nem tetszett a képe.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #16 üzenetére

    Nem szimpla átvizsgálásról van szó.
    Ráadásul egy jól felkészült terrorista jó eséllyel át tud jutni ezeken az ellenőrzéseken szóval az esetek 99,9999999%-ban csak átlagembert szívatják vele.

    Az ember magánszférája egyre inkább elveszik és ez nem tetszik nekem.

    Régen nyílt erőszakkal uralkodtak az emberek felett. Ma már sokkal kifinomultabb dolgokat vetnek be. Manipulálnak és elérik, hogy önként hajtsd a fejed az igába. Elhitetik veled, hogy a világ amiben élsz úgy működik ahogy kell és hogy nem is lehetne másképp.

    A lényeg, hogy dolgozz, termelj, tedd a dolgod. Élvezd a szabadság látszatát és örülj, hogy ha ledolgoztad a heti 40-60 órádat van egy kis szabadidőd.

    Nem kell ide nyílt erőszak. Annak sokszor lázadás a vége. Viszont miért lázadna valaki ha azt hiszi, hogy minden rendben van?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    "A lényeg, hogy dolgozz, termelj, tedd a dolgod."

    Itt az a lényeg, hogy te csak egy fogaskerék vagy a gépezetben, egy haszonállat a vezető hatalmaknak. Ha pedig fogaskerék helyett porszem, haszonállat helyett pedig kártevő lesz belőled (az állambácsi szerint) akkor könnyen pórul járhatsz.

    "Lehet én néztem félre valamit, de azt én sem érzem hátrányosnak, ha profithoz vagy bérhez jutok."

    Amíg több milliárd ember sokkal kevesebbet kap annál mint amennyit megérdemel addig ez csak modernkori rabszolgaság.

    "Nekem csak egy kérdésem van: mi nincsen rendben? Úgy értem, ki és mit tervez a háttérben?"

    Az, hogy ha így megy tovább akkor szép lassan egyenként feladogatjuk a jogainkat és csak kötelességünk marad.
    Ha már mindenhol kamera lesz arcfelismerő rendszerrel karöltve akkor nem lesz hová bújni mikor a rendszer az ellenségének kiált ki.
    Paranoiásan hangzik? Lehet.
    Van benne valami? Lehet.
    Meg szeretném tapasztalni? Egyértelmű, hogy nem.

    Ezért nem is támogatok semmi olyat ami ezt a jövőképet elősegíthetné. Nem szeretném megélni mikor már az lesz, hogy a szellentésemet is sztereómikrofonnal rögzítik és egy központi gép kielemezve úgy dönt, hogy 35%-om van valami súlyos bélpanaszra ezért a felemelik a TB-m összegét a magas kockázati tényező miatt.

    Vagy amikor terrorizmus veszély miatt csak külön engedéllyel lehet majd este tíz után kimenni az utcára.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #33 üzenetére

    "Amit leírsz, az egy totalitariánius diktatúra, vagy hasonló elnyomó rendszer, ami nem tud működni, mert a végén mindig túl sok a dolgozó, és túl kevés az elit, és akkor a ludak megeszik a disznót."

    Naiv vagy ha ezt hiszed.

    Negatív jövőkép:
    Vegyünk csak minket. Szerinted a tömeg mit tudna tenni egy modern hadsereg ellen? Semmit. Max néhány szabotőr akció jöhet szóba.
    Viszont ha mindent bekameráznak és minden kamera rá van kötve egy központi rendszerre ami felismeri az összes arcot akkor esélyed sincs. És a rendszer ismerni fogja az ország összes arcát mert egy terroristaellenes törvény miatt mindenki arcát beviszik a rendszerbe.

    Kidugod az orrod akkor már ott is van érted a gyors reagálású egység.
    Nem felismerhető az arcod mert takarod valamivel? Gyanús elem, azonnal begyűjtésre kerül.

    A mai modern világban ha a közeljövőben kialakul egy diktatúra akkor vajmi kevés esély lesz rá, hogy belülről meg lehet majd törni.

    "Ameddig millió ember önmagát sajnálja egy kényelmes szobából, mert csak hitelre tud okostelefont venni és warezolnia kell a legújabb játékot, közben a világ másik végén a tényleges rabszolgáknál nincsen net, amin kipanaszkodhatná, hogy éppen most fordul fel éhhalál okán, addig ez csak modernkori önsajnálat számomra, meg az uniformizálódott hétköznapokból való kényszeredett menekülés, ahol az egyébkén tényszerű (és profitorientált célzattal történő) nyomkövetést és adatéhséget megpróbálja úgy beállítani, mintha a személye jelentőséggel bírna, ezzel képzelt különlegességgel ruházva fel önmagát. Röviden és kevésbé kacskaringósan az önámítás a legolcsóbb drog."

    Eltérőek az anyagi lehetőségek. Ennek nem állítottam az ellenkezőjét.
    Ha "kicsit" átfogalmazom az érvelésed akkor ez lesz belőle:
    Miért nyavalyog ez az ember. Nem tud járni? És akkor mi van? Van aki nyaktól lefele béna és még vak is.

    Magyarul attól még, hogy másnak nagyobb problémái vannak nem válik semmissé a sajátunk.

    Az önámítással kapcsolatban pedig azt hiszem te teszed azt magaddal.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #37 üzenetére

    "Te meg valószínűleg nem tanultál történelmet. Hány olyan esetet soroljak, amikor a fel nem fegyverzett irreguláris csürhe vonult a szervezett katonaság ellen?"

    Csak azt felejted el, hogy nem a múltban élünk. Ma már olyan modern eszközök vannak amivel pillanatok alatt elsöpörnek minden ellenállást.

    "bizonyos óriáscégek nem elégszenek meg azzal, ha csak azt kapják, amit te akarsz fizetni, hanem azt is, amit eszedben sincsen, közben meg kenhető politikusok garmadája tologat aktákat némi globális léptékben elhanyagolható kenőpénzért."

    Ez a jellemzés akár a Shadowrun világáról is készülhetett volna...

    Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ezek a vállalatok ill vezetők nem mernek átlépni egy határvonalat. Lehet hogy így van, de könnyen lehet hogy tévedsz.
    Nem én verem át magam azzal amit vizionálok hanem te, ha zsigerből elutasítod ennek a lehetséges jövőnek az eshetőségét.

    Én nyitott vagyok a dolgokra. Nem mondom, hogy biztos úgy lesz ahogy írtam, de ha csak 1% esély van rá akkor az máris túl sok.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #40 üzenetére

    "Milyen ellenállást? Ráddobják az atomot, vagy mi?"

    Gondolom azért pl a helikopterről még te is hallottál. Mit tudsz tenni ellene? Megdobálod kövekkel? Megsúgom, hogy nem túl hatásos.
    Mikrohullámú fegyverről is hallottál már gondolom.

    "Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik."

    Nem volt szó kinyírásról. A lázadókat elkapják, példát statuálnak velük. Bőven elég ha lobotómiát végeznek rajtuk, nem is kell kivégezni őket.

    "Az a baj, hogy nem tévedhetek."

    Hogy szép magyar kifejezéssel éljek, LOL! :Y
    Az ilyenekből szoktak lenni a hatalmas pofára esések.

    "Ha kimegyek az utcára, elüthet az autó. Mégsem kongatom a vészharangot és hiszem azt, hogy a jövőben a Carmageddon lesz a nemzeti sport."

    Kevered a szezont a fazonnal. Autóra szükség van, rabszolgaságra nincs.

    "Ezek sci-fi fantazmagóriák, amik túlzásokat és továbbképzeléseket használnak arra, hogy"...

    Szerinted a történelem folyamán hányszor hangzottak el ezek a szavak olyan dolgok esetében amit akkor lehetetlennek vélt valaki?
    Pl sosem fogunk repülni. Sosem lépjük át a 100km/h-t.

    És még egyszer:
    "Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik."

    Szóval szerinted egy diktatúrában nincs dolgozó ember mert mindenkit kivégeznek? Elárulom, hogy ez nem így működik. A diktatúra egyik alapja a megfélemlítés. Nem sok ember fog nyíltan lázongani ha azt látja, hogy a szomszéd Józsit (aki tegnap tett egy rendszerellenes megjegyzést) a munkahelyéről rángatja el pár egyenruhás alak.

    Persze élhetsz a szép kis álomvilágodban csak nehogy akkor ébredj föl belőle mikor már késő.

    szerk:
    "Szóval hiába vagyok én a Szörny Rt. korlátlan és teljhatalmú ura, nem ártana, ha valaki a parancsaimat teljesítené."

    Gondolom a pénzről és a hatalomról is hallottál már. Az emberek nagyrésze szinte bármit megtenne értük. Nem kell ide semmilyen klónhadsereg.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #43 üzenetére

    Már én sem tudok mit írni erre. Talán csak annyit, hogy naiv vagy.
    Persze lelked rajta, szükség van az ilyen emberekre is csak ne legyen túl sok belőlük mert akkor borítékolható az általam vázolt lehetséges jövő.

    Én droidot írtam amúgy nem birkát. Kicsit mást jelent.

    Mindenesetre azt látom, hogy a félreértelmezés eléggé jól megy neked.
    Azért ne csodálkozz, hogy ha minden terroristaellenes törvénybe és egyéb magánszférát sértő dologba beleegyezve egyszer csak azon kapod magad, hogy rab vagy a saját házadban.

    Te lehet hogy tapsikolva és örömódákat zengve hajtod fejed az igába, de ne várd el, hogy más is azt tegye.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák