Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #39 üzenetére

    Csak azt felejted el, hogy nem a múltban élünk. Ma már olyan modern eszközök vannak amivel pillanatok alatt elsöpörnek minden ellenállást.

    Milyen ellenállást? Ráddobják az atomot, vagy mi?
    Azt remélem felfogod, hogy az emberek kiirtása nem lehet cél, mert nem túl előnyös, ha porhanyósítod azokat, akiken egyébként teszem azt a termelésed múlik. Az eszközök fejlődése meg túl van értékelve: még mindig nem tudnak egy gombnyomással dezintegrálni egy távoli szobából: katonák kellenek, humánerő. Nem lehet mindent B2-esről megoldani.
    Ráadásul most úgy beszélsz, mintha nem nemzetállamokról és a fegyveres erőikről, hanem valami globális paramilitáris csoportról lenne szó, akiknek a kezében van az amerikai hadseregtől a busman dárdásig minden. Ilyen nincsen, csingiling.

    Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ezek a vállalatok ill vezetők nem mernek átlépni egy határvonalat. Lehet hogy így van, de könnyen lehet hogy tévedsz.

    Az a baj, hogy nem tévedhetek. Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik. Ja igen, és a jobbágy anno nem tudott átfészbúkolni a szomszéd telekre, hogy Józsi gyertek már mert balhé van. Ld. egyiptomi banzáj. A technikai fejlődés kétirányú ám.

    zsigerből elutasítod ennek a lehetséges jövőnek az eshetőségét.

    Zsigerből elutasítom egy olyan jövő lehetőségét, ahol egy maréknyi ember nem szimbolikus, hanem gyakorlati értelemben rabszolgaságban tart, és a bőröm alá ültetett csipek segítségével gombnyomásra bont atomjaimra. Ezek sci-fi fantazmagóriák, amik túlzásokat és továbbképzeléseket használnak arra, hogy jelenkori társadalmi problémákat szimbolizáljanak, illetve rendkívül bonyolult és szövevényes gazdasági, szociális vagy politikai folyamatokat közérthető, egyszerű olvasmánnyá redukáljanak.

    Én nyitott vagyok a dolgokra. Nem mondom, hogy biztos úgy lesz ahogy írtam, de ha csak 1% esély van rá akkor az máris túl sok.

    Ha kimegyek az utcára, elüthet az autó. Mégsem kongatom a vészharangot és hiszem azt, hogy a jövőben a Carmageddon lesz a nemzeti sport.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák