Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz Penge_4 #109 üzenetére

    Azt írtam, hogy a 3. féltől érkező sütik tiltása azon követési módszer ellen, amit Ati_X_321 írt, hatásos, nem állítottam, hogy panácea.

    A 3 pontodból ehhez egyedül az 1. pontod 1. bekezdése kapcsolódik, azaz, hogy növekvő számú oldal használatát teszi lehetetlenné ez a módszer.

    Nem kétlem, hogy így van. Én még - tudtommal - nem találkoztam ilyennel, de amennyiben internetes szolgáltatások tömkelegét nem fogom tudni használni emiatt, akkor majd felülvizsgálom ezen favágó gyakorlatomat.
    _______

    Írásod többi része olyan kockázatokról szól, melyeket értelemszerűen ezzel a módszerrel nem lehet kezelni, azokhoz más balták kellenek.

    "... iframe-ben betöltődik a Google.com és be leszel jelentkezve ..."
    Igazad van, ez tényleg necces követés és biztonság szempontjából is. Ezért aztán - azon kevés számú esetben, amikor webes felületen használom a Gmailt - nem szoktam máshol barangolni, hanem levelezek, s amikor kész vagyok, törlök mindent, és lehet tovább cirkálni.

    2. Nem értem miért tenné kényelmetlenné a böngészést a referrer tiltása, nálam például úgy van beállítva, hogy referrerként mindig maga az adott oldal szerepeljen.
    (Ez eddig egyetlen helyen volt probléma, ez pedig a pixhost.org képkezelő szolgáltatás, ezt a kivétellistára fel is vettem.)

    3. Igen, biztosan van még egy rakat módszer a nyomonkövetésre, amiket házi eszközökkel nem lehet kivédeni, csak azok ellen ez az ún. "követésvédelem" is hasztalan lesz.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák