Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz TGWH #424 üzenetére

    Fentebb leírtam, hogy rendben. Elfogadom, hogy játékra jobb.
    Időközben rájöttem, de most már mindegy. Csak próbáltam keresni egy tesztet, amiben megmutatkozik a 4 mag ereje. De úgy látom ilyet nem igazán találni.

    Viszont totálisan eltértél a fő témától.
    A gondom az volt, hogy azt írtad az AMD-re, hogy sz@r, és hogy irodai használatra jó csak.
    Ez nem igaz! Soha nem volt igaz, és nem is lesz.
    Még az integrált vga-val is lehet fullHD-n játszani.
    Jó persze, nem Crysis-szal, meg Metro2033-mal... Amikkel egyébként nem tudom ki a fene játszik?:)
    Az egész felhasználási igény kérdése. Az én igényeimnek bőven megfelelne a Llano IGP-je, lévén keresztül kasul végigjártam az összes létező tesztet, és az jött ki, hogy bő dupla olyan erős, mint egy HD 3650, ami egy rövid ideig a gépembe volt. A Trinity meg az előzetes infók alapján IGP terén bő dupla teljesítmény (HD 4770-4830 szint, illetve inkább az alatt picit), proci terén meg olyan lesz amilyen. Llano kicsit lassabb a Ph2-nél, akkor a Trinity várhatóan ugyanennyivel gyorsabb lesz annál. Mindenképp előrelépés.
    Ráadásul most már az Intel is az APU-k útjára tévedt, így hamarosan várható az olyan alkalmazások érkezése, amelyek kihasználják a stream processzorok teljesítményét. Márpedig amire nekem kell egy gép, grafikai szerkesztés, egy GPU sokkal jobb megoldás, mint egy CPU. Elég abba belegondolni, hogy a legcsúcsabb i7 lebegőpontos teljesítménye 3 gigaflops. Ezzel szemben a Llano IGP-je 300 gigaflops. Ezen túl pedig a játékok maradnak, amik lényegesek. Ott az Intel gyorsabb. Aláírom. Na de nézzük át a teszteket, mennyivel is... 60 fps helyett 70? 100 fps helyett 110? Ugyanmár... Ez kit érdekel? Az zavarna, ha 50 helyett 5 fps-t produkálna. De 50 helyett 40, vagy 45..? Még ha szembe tűnő is. Nem érdekel. :)

    És ezzel az Ivy topik "spamelése" off a részemről. Remélem így másodjára már megérted miről beszélek.

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák