Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz janeszgol #33 üzenetére

    Nem igen tudok mesélni, mert az egyedi szerződésünkben ki van kötve, hogy a díjcsomag nem publikus, konkrétumot nem oszthatok meg senkivel.

    Összefoglalva:
    két féle flotta van, az egyik, ahol tulajdonképpen "beviszed" a számod, aláírsz egy szerződést egy flottacéggel (de ez nem a tcom, telenor, voda), nem tudsz kilépni, a számlákat is a cégtől kapod. Egy spec díjcsomagban vagy. Ezt láttam már hirdetni is, de van ügyfelem is, aki ilyen szolgáltatást végez nagyjából az összes külföldi itt tanuló diáknak. Én ide nem akartam csatlakozni.., a 15 éve bevezetett számokat semmi esetre nem adtam volna ki a kezemből.

    a másik féle - alapvetően a kártyák számától függ (pl most 5 kártyától) már közvetlenül a szolgáltatóval van szerződésem, a flotta nem kezel semmit, amikor beléptem akkor kaptam egy engedélyt (egy bizonyos flotta díj megfizetése után ami egyébként nem sok, és ezt a flottacégnek fizettem én pl egyben a 24 hónapot 8 aktív kártya után), majd ezek után "átkerültem" a flotta díjcsomagjába. (ezt egyébként a flottát kezelő cég kezdeményezte, nekem csak alá kellett írnom egy szerződést a telenorral a flottacégnél kinyomtatva) Ez gyakorlatilag egy nem publikus díj csomag.
    Vannak megkötések, pl "csak" 3 féle tarifacsomag van a flottán belül, bármelyik kártyát rakhatod bárhova, a csomagokhoz van minimális kötelező net is, azaz nagyobb lehet, kisebb nem.
    A net csomagok nem hasonlítanak a publikus net csomagra, sem árban, sem forgalomban, sem lassításban, mint ahogy a tarifák sem.

    Az egyik kollégának nagy netre van szüksége, de alig van kimenő hivása, a másik sokat hiv, és alig netezik, van aki alig hiv, alig netezik (többnyire őket hivják) , ezeket a 3 dijcsomag és a 10 féle net csomag mind lefedi.
    A sok hanghíváshoz a minimum net is több, pl egy 0 ft-os minden irányba csomaghoz x giga a minimum net. (de ez harmad annyi, mint a publikus csomagban..azaz kb az 512Mb árához hasonlít), így nem probléma azért, mert 500 megát viszont régen is rendeltünk. A nagyobb net csomagok lassítása is más, nem a 32/32kbs, igy tulajdonképpen 10Giga net már korlátlant jelent, aminek az első 10gigája 150Mbiten jön, míg a többi kb 512kbiten.

    Mivel ezek a flották nem publikusak, hirdetésben biztosan nem találkozol velük, nekem ügyfelek ajánlottak többet is, egy évvel ezelőtt a tcom ajánlata nyerő volt (de volt hűségünk még) Körbe kell kérdezni az ismerősödet, előbb utóbb rá lehet akadni egy jó flottára, ahol magad urad maradsz, de egy lényegesen kedvezőbb díjért beszélsz/netezel.

    Ami még közös, hogy ezek a flottatagok egymás között teljesen ingyen beszélhetnek, én is még sok száz másik céggel (akiről fogalmam sincs, hogy kicsodák)

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák