Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #29 üzenetére

    Ez egy valid irány lenne. Kellene is, hogy legyen.
    Ugyan nem notin, de engem desktopon is izgat mi van ezért nézegetem néha. Már írtam taskbaron futó, semmit sem csináló (monitorozó) programról amit elindítasz és +10W.

    Fut amúgy is 10 progi a tálcán, nagy részük még többet is tesz, eszik a gép 40W-ot. Erre elindítod azt az 1-et, bámul a háttérben 5 perces poll-okkal és 50W. Ez így gáz, javítsák ki.
    Ugyanúgy, ahogy az is gáz, hogy 1.5 éve eltűnik az AMD vga driverből a power efficiency kapcsoló és webezésre meg ablakhúzogatásra 300MHz helyett 1GHz+ a gpu órajel. +20W. A félpasszív kártya aktív lett, folyamatosan zúg a venti egy számológép ablakra is.
    (Épp most állt át a Computerbase is olyan fogyasztási tesztre ahol a ablakot mozgatnak teljes idle helyett mert tök mást ad és "érdekes" adat lenne az is, hogy a valóságban mennyit eszik amikor épp nem kikacsolva vagy szétszedve áll a konfig. :D)

    Nehogy már a cpu gyártónak kelljen erre megoldást adnia. Eleve elméletileg sem az ő (vagy az OS ütemező) problémája ez alapból. Ha én írok egy programot ami csinál valamit és 0.1% cpu időt eszik, meg írok egy másikat ami ugyanazt csinálja de 10%-ot kér mert szar... ezekből hogy döntse el egy ütemező meg a hw, hogy a terhelés jogos-e és kell a kraft?

    Vagy ha több erőforrást kér az sw akkor adjon neki magasabb órajelet és TDP-t meg mostantól erősebb magot a hw akkor is ha csak szar?

    Ha nincs alapvető gond sw oldalról akkor jöhet a hw meg az ütemező. És tuti, hogy onnan már jól/okosan meg fogják oldani, hogy ha pl. elindul a progi/felület és terhelést ad akkor kell neki a kraft, a háttérben frissítgetve meg nem. Nyilván a magot között pakolászni meg környezetet váltani más feladat, de ha ettől eltekintünk akkor a magok altatása, frekiállítás, turbo... eddig is ugyanerről szólt homogén magok esetén is. A CCX váltogatás kezelése meg talán a legjobban hasonlít erre az egészre.

Új hozzászólás Aktív témák