Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz r4z #19 üzenetére

    "Le kene ultetni a MS dizajnereit "
    Ezt már sok fórumon végigbeszéltük, és sajnos maguk a Microsoft fejlesztői sem tudják, melyik irányvonalhoz igazodjanak, ha egyáltalán igazodni akarnak valamelyikhez.
    A windowshoz gyárilag adott MS alkalmazások mind máshogy néznek ki. Máshol vannak a beállítások, az egyikben egy helyen vannak, a másikban külön ablakba jön be, a harmadik színezi magát a windowssal, de nem lehet ráerőszakolni a sötéttémát, a negyedik színtelen, ésatöbbbii.
    Én nem machoz, gnome.hoz szoktam hasonlítani (mert abban ritkán dolgozok), de egy android sokkal összeszedetteb, egységesebb. Legalábbis a gyári, google alkalmazások jobban igazodnak a material designhoz. Igaz, a materialdesign alapelvei saccperkábé 3 éve nem változtak. Ja, hogy úgy könnyű :)
    De, hát adott a feladat a microsoftnak is, tessék kitalálni egy normálisan kinéző, és használható UI-t, és akkor arra lehet építeni. De, sajnos lett volna erre 3-4 évük, még a win8 elkészülte előtt, de elbohóckodták az időt. Arra gondolok, hogy amikor az iPad, iPhone megjelent, akkor a google gyorsan lépett, és kiadta az androidot, de a microsoft akkor nem csinált semmi, csak 2012-ben jelent meg a táblagépekre szánt, laposdizájnos windows8. Ezzel az igénytelen kinézetű, monokróm monitorokra tervezett felülettel. Ebből nekem az jön le, hogy vagy nem akarnak, vagy nem tudnak jobbat.

  • King Unique

    titán

    válasz r4z #19 üzenetére

    Hát igen, ez érdekes dolog. Lehet itt a dizájn terén szőrszálat hasogatni, de mondjuk nekem akkora gondom azért nincsen vele. Igaz, lehetne még itt-ott finomítani rajta, de a mindennapi használatnál számomra megfelel így is. Na persze, akik hasonló véleményen vannak, azok gondolom biztos igénytelenek egyesek szerint...Bár a dizájn firtatása még mindig jobb, mint pl. az ilyen és ilyen cikkekben említett dolgok.

    Egyébként, ha már Linux, akkor a GNOME és a Unity valóban tetszetős a maga nemében. Viszont egyik sem nagyon áll kézre, legalábbis nekem nem. Akkor már inkább Cinnamon / KDE, ahol utóbbi újabb verziója már szintén a flat dizájnra épül. Illetve pl. a Unity 8 is, ahogyan nézegettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák