Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz fanti #106 üzenetére

    !!!

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz schwartz #110 üzenetére

    Nos, nekem az intelrol kb, ez jut igy gyorsan eszembe: ...

    Nekem meg a magasabb fps értékek. A zen2 már ígéretes, reméljük ebben is felzárkózik, megelőzi az intelt. akkor én is azt fogok venni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz schwartz #118 üzenetére

    1080p és 1440p ami engem érdekel, alapvetően 50k tartományban. ott amd-től a 2600(X) játszik, inteltől meg a 9400f. tesztekben (újakban is, új játékokkal, friss rendszerrel és nem szar ramokkal) a játékok döntő többségében az intel magasabb fps-t hoz (nem csak átlagban), mint a másik kettő. Nekem nincs jelenleg asztali gépem, a 0-ról fogok építkezni, tehát nem befolyásol semmi. Azt látom és egyértelmű, hogy az intel el lett kapva sok területen, de a gamingben még nem. Engem meg ez érdekel. Ha valóban úgy alakul, hogy az új széria már ebben is jobb lesz (nem beéri, hanem JOBB lesz), akkor amd-t fogok venni, akkor is, ha a 3600 nem 50k lesz (esélyes ugye a 70-75), mert vagy megemelem a keretet, vagy veszek használtan 2600-at és majd később váltok, ha valóban azt látom, hogy még a 4xxx széria is ilyen ütős lesz.

    Ha tippelnem kéne, akkor most valóban elkapják a kékeket gamingben is. De ameddig a tesztek nem jönnek ki, addig nem írnám le az intelt. Majd kiderül.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz koko52 #133 üzenetére

    Úgy látom más képet nézünk. Alapon még a 2600x is el van maradva. igen, kicsi a különbség, de továbbra sem értem, hogy miért lenne jobb vétel egy 2600x, ha 9400 olcsóbb és picit erősebb is. és ez igaz a 2600-ra is. A Z-s lap meg nem indok, 30k körül nagyon jó Z-s lapok vannak. De ne vedd személyes támadásnak azért mert neked ryzen van. Az is egy jó vétel, ha ilyen ütemben fejlődik gamingben az amd és lapcsere nélkül lehet majd továbbfejleszteni, akkor jobb vásár is volt, de ez a jövő zenéje. Jelenleg, jelenlegei játékoknál, az intel picit olcsóbban, picit jobb értékeket hoz. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz s.bala31 #129 üzenetére

    thx. vagy hozzáteszi a keresőhöz, hogy new game benchmark. [link]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz koko52 #146 üzenetére

    Azért, mert te kiválogatod, hogy neked, szerinted mi a fontos, meg a mindenhol, minden tesztben kimutatható kis különbséget te hibahatárnak hívod, még nem lesz igazad, ráadásul a 2600x-et veri, aminél még picit gyengébb is a 2600. Nagyon jó vétel a 2600 vagy az X is, de jelenleg az intel több fps-t hoz a jelenlegi rendszereken, a jelenlegi játékokkal. ez a jövőben változhat. így aztán még akkor is legalább olyan jó vétel lenne a 9400, ha igaz lenne a matekod és picit drágább lenne a rendszer, de az sem állja meg a helyét, azért egy 23k-s lapot ne tegyünk egálba... szóval 2600x 55k és lap hozzá meg kb 28k, az 83k. és még lassabb is picivel. de itt elmegyünk szubjektivitás irányába, én még bővíteni is csak akkor bővítettem a gépet, ha nagyon muszáj volt, inkább használtam, eladtam alkatrészenként, aztán újat vettem. tuningolni soha nem tuningoltam. én nem is akarlak meggyőzni, hogy rosszul választottál, mert aki bízik abban, hogy a sok szál később kamatozni fog, aki tuti cserélni fogja a prociját gépfejlesztés keretében, aki nem riad vissza kis tuningtól, az valóban jobban jár(t) a 2600-zal, nem is vitatom. nekem mások a preferenciáim, én így jobban járnék jelenleg (ma) az intellel. abban viszont nem értünk egyet, hogy 1440p-ben kihajtja, mert sem a 9400, sem a 2600 nem hajtja ki a 2060-at teljesen, még 1440p-ben sem. (az, hogy egy tesztprogram azt írja, hogy a cpu 50%-on teker, a gpu meg 99-en, nem jelenti azt hogy ki van hajtva. max papíron. egy jobb procival magasabb fps-eket hoz.) ezért írtam korábban, hogy lehet, hogy felemelem a keretet 75k-ra, HA valóban olyan lesz a 3600, hogy a feljebb lévő inteleket is üti. Mert intel vonalon a 9600k nem adna annyi többletet, a következő lépcsőfok a 9700k lenne, az meg már sok. De ha a 3600 a 9600k-nál valamivel olcsóbban hozza a 9600k és 9700k közti teljesítményt, akkor elgondolkodok rajta. most ugye 80k egy 9600k, és ha 75 alá menne a 3600, akkor lenne az érdekes számomra... de a tesztekig szerintem csak elvekről, meg egyéni preferenciákról tudunk vitázni. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz koko52 #159 üzenetére

    de hiszen a fentebb linkelt képen/videón is látni, hogy a 9400 is jobban kihajtja már, mint mondjuk egy 2600. egy 9700k meg még jobban. :) ez nem így megy, hogy kihajtja, és nem hagy benne. ha egy gyengébb proci mellé egy erősebb kártyát teszel, akkor nőni fog az fps-ed. szóval egy 9400/2600 mellé ha beteszel egy 2060-t, leméred, kártyacsere, 2070 be leméred, több fps-t fogsz kapni. ha 2080-at akkor megint több lesz. de ha egy erősebb proci mellé teszed, akkor ugyanezen kártyák jobb fps értékeket hoznak majd. jó párosítás, én is ilyesmiben gondolkodok, de hagy benne kicsit. pont ezért mondtam, hogy intel vonalon maradva a 9600k nem lenne nagy előrelépés, a 9700k-nak már lenne értelme, de az meg barmi drága. éppen ezért én is 9400-at tennék bele, mert az a 6-10 fps nem ér annyit. az ajánlós topikokban is azért szokták úgy mondani, hogy 2060 mellé 9400/2600 és attól felfelé. a 9400/2600 az alja ehhez a kártyához. szóval fogalmazzunk úgy, hogy ez az optimális párosítás. ebben egyetértek. :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Sinesol #163 üzenetére

    nem akartam belemenni, de igen, ezt gondolom én is, hogy volt már idő áttérni a több mag/szál kihasználására, egyrészt a konzolok miatt, másrészt ez már a harmadik sorozat ryzen. valamennyit várhatóan megint javulni fog, de nem ugrásszerűen.

    hint: ez nem azt jelenti, hogy szar az amd, igenis szépen lenyomják szvsz az intelt most már játékokban is, csak nem lesz az a nagy alázás amit várnak, "csak" egyértelműen jobb vételek lesznek.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Frawly #167 üzenetére

    nem érted. a téma szempontjából mindegy, hogy mennyivel jobb a 9400 játékokban. mellesleg 2060-nal nézem a teszteket, mert az a cél vga nálam, nem a 2080 ti. ha csak picivel, akkor is jobban megéri annak, aki a mai állapotok alapján vesz gépet, mert nem fejleszt és nem tuningol. hiába jobb másban, ha egyszer én a gépet játékra, és olyan általános feladatokra használom, amire a a laptopomban lévő I5-4278U is bőven elég. szóval annak aki elsősorban játékra épít gépet, és használja ameddig elég, majd lecseréli a pc-t, annak jobb vétel a 9400 a mai napig. aki fejlesztgetni, tuningolni akar, és használ olyan programokat játkokon túl ami kihasználja a ryzen erősségeit, az meg vesz 2600-at. az árcsökkentés más téma, az a 9400-nál nem jöhet szóba. az meg hogy az érintett prociknál sok vagy kevés, kiderül majd a játéktesztek után. mert csak az a lényeg, a többiben eddig is verte őket a ryzen.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Gyuri27 #174 üzenetére

    Olvass figyelmesebben.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Frawly #178 üzenetére

    Nos, köszönöm a szándékot, de nem kell terelgetni engem, amiket leírtam, azt már korábban is leírtam, nem most fogalmazódott meg. Hiába több elméletileg a tartalék, pontosan így van, nem tudhatod mi lesz, ez nem érv mellette, főleg egy amd-nél, ahogy említették már a gcn-t pl. A “legtöbb ember” kifejezés egyrészt nagyon képlékeny, másrészt én végig 2 dolog miatt írtam: az egyik, hogy “intelt már senkinek nem éri meg venni”, a másik a saját példám. Én 2060 köré építek majd gépet, szóval engem ez érdekel. Az nem, hogy más, vagy a legtöbb ember mit csinál. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz andy19770128 #190 üzenetére

    1440p-re a legjobb választás szvsz. Olyan erős, mint a 1080 és olcsóbb. Amúgy fhd-ra is lehet azt venném, mert akkor meg picit tovább lenne jó. 1660 ti lehet jobb ár/érték arányú, de mindenhol így van, vga,cpu, mobiltelefon stb, hogy ahogy lépkedünk fefelé, egyre többet fizetsz egyre kevesebb pluszért. Egyre rosszabb az ár/érték arány.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz andy19770128 #208 üzenetére

    a 2060 nem nyújt többet csak annyival amennyi a több fps. Átlagban dx11 alatt 9% .dx12 alatt 13%. Láss csodát ennyivel kerül többe.

    Akkor hol a probléma? :)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz andy19770128 #210 üzenetére

    Szerintem meg ez egyéni pénztárca függvénye.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Frawly #217 üzenetére

    A GCN-re adott válaszodból látom, hogy nem értetted a CPU-s megjegyzésemet. A GCN volt az, hogy megjelenéskor hozott egy adott szintet, de Abu, meg a többi AMD fan szajkózta, de majd később állva fogják hagyni a konkurenciát, mert majd arra fejlesztenek, bla-bla. Azóta is várjuk. :D Rosszabbak nem lettek, szóval ez nem is kérdés, hogy elegek lesznek sok mindenre. Na a CPU-nál is ez van. Most az intel veri játékokban a ryzeneket. Hiába van a konzolban is több mag/szál, hiába terjedt el a ryzen, továbbra is jobb értékeket hoz az intel. Fontos, hogy ezt CSAK a mostani generációra írom, mert a 3xxx már lehet verni fogja az intelt, de azt csak a hardveres fejlődésnek köszönheti, nem annak, hogy jobban kihasználják a játékok a több magot/szálat. Magyarul egy 2600 nem lesz jobb. Összegezve azt mondom, hogy én már az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem hiszek abban, hogy majd, egyszer, a közeljövőben valamit jobban ki fognak használni a játékok, és ezért, valamint a benne lévő tartalékok miatt éri meg megvenni egy adott hardvert. Pláne ha AMD-s. Szerintem mire ez a több mag/szál dolog beérik, már rég kevés lesz mindenre (gaming vonalon) mind a 9400, mind a 2600. :)

    Annyi kieg. még, hogy aki profin tolja és esport gamer annak valóban számít minden fps, de ettől még nem sznob szvsz. Másik meg, hogy én koca gamer vagyok, nagyon nem ez a kategória, de nem is abban az ársávban gondolkodtam, hanem ahogy mondtam én a 9400 vs 2600x (nálam tuning nem játszik, tehát kell az x-es verzió) témában mondom azt, hogy a mostani állapotok, játékok és hardverek mellett inkább az intelt venném, mert pont hogy olcsóbb és még jobb is játékokban.

    Azt is mondtam, hogy várni nem akarok addig, mire a 3600 ára beesik, szóval ha tényleg ilyen majdnem 9700k szintet hoz játékokban, akkor én is meg fogom lépni, hogy átmenetileg sima 2600-at veszek (akkor nem kell az X, mert csak átmeneti megoldás lesz, ameddig beesik a 3600) és akkor én is a fejlesztgetés útjára lépek (hiszen a saját pénztárcámnak nem vagyok ellensége, eddig azért nem éltem ezzel, mert ugye intel, tehát majdnem minden fejlesztés új lappal, stb-vel járt) és akkor év végén vennék egy 3600-at ami még a 2060 utáni kártyámat is ki fogja hajtani, max. olyan picit hagy majd benne, mint most a 9400/2600 a 2060-ban. :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz carl18 #226 üzenetére

    Szerintem még az elég hosszú idő mire az Ryzen 1600/2600 I5 9400 kevés lesz játékra.

    Szerintem is. :) Ebben egyetértünk. Én csak azt mondtam, hogy előbb fogy el a nyers erejük (mindkettőnek), mintsem érezni lehetne, hogy a 9400 pl. kevés a kevesebb/mag szál miatt. :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Frawly #232 üzenetére

    a sok mag nem vonható egy kalap alá a GCN-nel.

    A 2 dolog "hangulatát" hasonlítottam össze. Ott is az volt, hogy az aktuális nv kártyák helyett ajánlották sokan az amd-t vagyis nem is ajánlották, hanem jósolták (Abuval az élen) azt, hogy az aktuális eredmények ellenére hamar el fog húzni az amd, mert a fejlesztők majd rákapnak. Na ezt érzem most a sok mag/szál fontosságát kiemelőknél, hogy már a mostani, aktuális intel procik helyett is emiatt ajánlják sokan a ryzent játékra is.

    A drágább procik valóban gázosak most is, valamint azt is aláírom, és már mondtam is, hogy sok mindenben megelőzték már az intelt. Én végig csak a játékok szempontjából érveltem az intel mellett, meg a saját preferenciám miatt, mert engem nem érdekel, hogy (hasamra csapok) videóvágásban, nyers erősen, stb-ben veri az intelt, ha mint ahogy mondtam, a játékokon kívül csak olyat csinálok a gépen, amire még egy 4-5 éves mobil proci is elég. :)

    Azt is kibeszéltük már, hogy aki a jövőbeni fejleszthetőségre apellál, azoknak jobb választás az amd. Sehol nem tagadtam, sőt, még érvként fel is hoztam, szóval nem kell újra kiemelni. :R

    Nagyon hosszúra nyúlt ez a téma, ráadásul ameddig nincsenek kint a valós tesztek, fölösleges is picit. Bár legalább jót elmélkedtünk. :)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz carl18 #235 üzenetére

    Igen, ez mind “ha ez lesz, ha az lesz” én az aktuális trendek alapján veszek gépet. Most mi van, az számít :)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák