Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schwartz

    addikt

    válasz joey04 #116 üzenetére

    Magasabb FPS de milyen korulmenyek kozott? Lebutitott grafika 720p CS-GO? Jatekban hol latod gyakorlati hasznat az egyszalas nagyobb teljesitmenynek? (ami ha minden igaz jul7-en mar a multe) Az a teljesitmenyelony is inkabb csak az orajelkulonbsegbol adodik, ha nem tuningolsz azt kapod amiert fizetsz. (vagyis egy alap orajeles 8400 4Ghz-en nem dongol foldbe egy 4Ghz-es Zen/Zen+ -t) 6C/6T-65k 6C/12T 40k. Persze jol mutat jelenleg a jatektesztekben a tuningolt 9900k majd a gepbe bekerul az alaporajeles szorzozaras intel es semmivel sem jobb jatekra mint a konkurens gyarto hozza pozicionalt termeke, ami tobbnyire olcsobb is. (bar az ar engem hidegen hagy) Vagy minden gamer 9900k-val tolja? Nem ertem...

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • Frawly

    veterán

    válasz joey04 #126 üzenetére

    Erről tudsz valami tesztet mutatni, hogy újabb játékokban (amik több magra is skálázódnak) a 9400F jobb? Nem 2015-2016-os játékok a mérvadóak, amik inkább az órajelre érzékenyek és nem skálózódnak megfelelően. Azért egy ilyen tesztet megnéznék, mielőtt kijelentjük, hogy gamingben nem kapták el az Intelt.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #143 üzenetére

    A netes tesztek többnyire alacspn orajelü memoriaval készülnek...ez a ryzennél fontosabb. Valamint szetetnek olyan játékokat teszteln amik 4/6 magot használnak ki főleg. Ebbem az esetben pl a fallout4 , 4 k texturával . kihasználja a 12 szálat. Stellaris 16 szálat képes használni. Win 10 alatt. Érdekesség hogy win 7 alatt. Csak 8 szálig jut...

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #143 üzenetére

    Avg és max FPS nem számít semmit, csak a minimum. Ezek a mérések hibahatáron belül vannak, akármelyiket nézed. Tehát egyformák. 9400=2600
    Intel: 48000+30000=78000
    AMD: 43000+23000=66000

    Nem vagyok AMD fan, 18 évig Intelem volt. Számoltam egyet és a matek döntött. Az RTX 2060-at félgőzzel kihajtja 1440p-n. Full alapon, húzva sincs több FPS mert VGA limitem van.

    Ettől függetlenül a 9400 az egyetlen jó ár/értékű proci Intelnél. Ha levinnék 40 alá, azt vennék ha most vennék.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #157 üzenetére

    1440p-n nem hajtja ki? Hát az érdekes mert akkor egy i9 9900K sem? 1080/1440/4K-n is 1-2 FPS-el több van nekem mint a videón látható grafikonon. [link] [link]
    Az én eredményem 65/77/98, ha kell rakok fel képet is.
    Ha mutatsz videót ahol cáfolod akkor igazat adok neked, nem vitázni akarok. De nem véletlenül tökéletes párosítás 9400/2600-RTX 2060.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • Frawly

    veterán

    válasz joey04 #157 üzenetére

    Marginálisan hoz több fps-t az 9400F, ha egyáltalán hoz, vannak címek, amik a Ryzennek fekszenek. Ráadásul ezek a tesztek felső kategóriás GPU-val készültek, míg ezek a procik középkategóriásak, ezért általában a legtöbb ember középkategóriás GPU-val párosítja őket, ez meg még jobban lecsökkenti az amúgy is kis különbségeket, eltolja az egészet jobban a GPU limit irányába már kisebb felbontásokon is.

    A 2600 egyébként nem is a játékbeli teljesítményével nyer igazán (ott csak nem marad el), hanem a sebességtöbblettel egyéb alkalmazásokban (nem játék), rendkívül kedvező árával, és hogy később jobban upgrade-elhető platform. Plusz nem lockos, nincs memósebességbeli limit, és ahogy a linkelt ausztrál videón is elhangzik, gyárilag jobb hűtővel jön, sok embernél már ezek is eleve dönthetnek.

    Egyébként senki nem fikázta az Intelt, mint írtam, az ő procijaik is teljesen használhatók lennének, nem az, hogy nem menne vele semmi normálisan, hanem drága, ez az alsóbb szegmensben kevésbé markáns, inkább a felső kategóriánál nagyon szembetűnőbb. Csökkentenek is árat, mert ezt az Intel is belátta, de ez a 10-15% nem lesz elég. Nem az átlagfps-eket kell nézni, hanem a min fps + min fps/ár mutatót. Meg ugye vagyunk egy páran, akik nem csak játékra veszik. Én pl. mindenre vettem, elsősorban játékra, de linuxos kódforgatástól elkezdve videótömörítésen át minden megy a gépen. Alapvetően inkább laptopozok, de rendes játékra, meg ahol tényleg kell a kraft, oda csakis normális asztali gép, azt soha semmi nem fogja rendesen kiváltani, a laptopok mindig is erősen kompromisszumosak lesznek minden téren.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyuri27

    félisten

    válasz joey04 #173 üzenetére

    Ja és előre tudja az ember, hogy mire lesz szüksége 2-3 év múlva.
    Itt bukik el az érvelésed.
    Szóval aki nem lát jövőbe az olyan procit vegyen (platformot, már ha van rá pénze) ami jövőt és időtállóbb.
    Ez pedig a rizsa.
    Azért 6/12 mégis csak jobb (és olcsóbb is). Egy rendes 470-s lappal az upgrade is meglesz (boltból, garival).
    Mondjuk 7-ig pont nem vennék semmit. Ez persze más kérdés.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Frawly

    veterán

    válasz joey04 #173 üzenetére

    Na, már kezdünk közeledni a valós helyzet felismeréséhez. Már csak azt kéne belátnod, hogy nem tudod előre mi lesz 3 év múlva, a Ryzenben több a tartalék a jövőt tekintve.

    Illetve a legtöbb embernek a középkategóriás GPU, amit mellétesz ezeknek a középkategóriás prociknak, az nem az RTX 2060, hanem a GTX 1660, vagy esetleg az RX570, RX580. Ilyen felállásban meg kb. konvergál különbség 0 fps-hez a különbség a két proci között.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #188 üzenetére

    Tényleg 2060? Miért? Mi a logikus érv mellette? Gondolom nem a rtx jelenléte... Akkor mi?

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #202 üzenetére

    Kétségtelen.. 4 kra ha tehetném titan rtx et vennék......az legalabb birja a 4k 120 - 144 hz et

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #209 üzenetére

    Sehol. Csak nem világos hogy egy kategotián belül hogy lehet 2 vga ja egy gyártónak. Ilyen sem volt még... Mindegy . ebben az esetben az olcsóbb a logikus

  • Frawly

    veterán

    válasz joey04 #188 üzenetére

    De ha nem tudod mit hoz a jövő, akkor nem célszerűbb mégis olyan procit venni, amiben van tartalék? Azt értem, hogy ma még nem minden használja ki a 6 mag 12 szálat, de már eddig is javult a többszálas skálázódós a játékokban, néhány év alatt is szépen, a jövőben ennek a tendenciának a folytatása várható.

    Az tényleg erős, hogy Intelt nem szabad venni. Én úgy mondanám, hogy a jelenlegi árakon nem érdemes. Hacsak nem sznob e-sport gamer valaki, aki 5 évig egyetlen játékkal tolja, ami Intelre optimalizált, és nyer vele emiatt itt-ott 10-20 fpst, 100+ fps felett. Ha viszont csökkennek az inteles árak, akkor újra kell kalkulálni az Intelt is, mint lehetőséget, szerintem sem kell még teljesen leírni őket, az árakkal bőven tudnak még játszani, hogy megérje venni.

    Az AMD GCN kártyák még jó pár évig elegendőek lesznek a legújabb címekhez is. Azoknak amúgy sem a csúcsteljesítmény volt a lényegük, hanem a jó ár/teljesítmény arány. Én is ezért ruháztam be egy használt RX570 4 gigás kártyába. Ja, ma már nem nagy szám, de nekem 1080p kocagaminghez elég, és piszok olcsó volt. Nyilván egy RTX2060-nak a nyomában sincs, de nem mindenki játszik annyira magas felbontáson, high framerate-es monitoron, stb.. Ha meg majd tényleg úgy érzem, hogy visszafog, akkor lecserélem később egy újabb genes kártyára, már akkor kiszolgálja azt az alacsony árat, amiért vettem.

  • carl18

    addikt

    válasz joey04 #225 üzenetére

    Szerintem még az elég hosszú idő mire az Ryzen 1600/2600 I5 9400 kevés lesz játékra. Ahogy elnéztem nekem az I5-3470 ami 7 éves még mindig kiszolgálja az embert, és nincs mai játék ami alatt játszhatatlan FPS-t produkálna. Elsőnek amik kihullanak a gaming piacról a régebbi I5 magos i5 és i7. 4 mag és 4 mag 8 szál, de még ezeknek is adók pár évet. Mikor 6/6 szál lesz a minimum gépigény, akkor lehet majd félni vagy ha 6/12 szál lesz a minimum... Még mai napig is egy erős 4 magos alkalmas játékra, szóval még a 4 magot se kell feltétlen temetni. Mikor 4/4 kevés lesz játékra akkor talán elérünk oda hogy egy celeron is adja az alap 4 magot. 50 dolcsiért :D

    Szerintem egy Zen 1600/I5-9400 is kibír még 5-6 évet. A jövőt nem tudja az ember megmondani miként alakul, lehet 2022-ben intel AMD harc miatt kapunk 10-12 magot 350 dolcsiért, vagy 2025-re 16 mag 350 dolcsiért fog menni. Most végre beindult a fejlődés, az intel sokáig csücsült a 4 magon.

    Más felől az alkalmazásoknak/játékoknak is követniük kell a fejlődést. De azért egyre több játék profitál már a több magból, szóval lassan de biztosan kihullanak a 4 magos processzorok piacról. Attól függetlenül internetezni még ez is bőven elegek lesznek. Vagy nem túl nagy gépigénye játékokra :)

    Hát amúgy ezért változott sokat a világ, egy 2000-ben vásárolt processzor, 2007-ben már egyáltalán nem lett volna alkalmas játékokra. Most viszont az elavulás mértéke sokkat csökkent, már sokat időtállób egy termék.
    De ott a FX 5900 2003-ban volt nagy hardver, de a 2007-2008-as játékokra már teljesen alkalmatlan volt.

    Azért egy 2012-es GTX 660Ti 7 éves még is képes mai címeket futatni, kicsit belassult a fejlődés a piacon.
    De úgy érzem most elértünk egy szintet, és végre ismét kialakulhat egy versenyhelyzet ahol mindenki belead mindent. Cpu fronton az Intel/AMD csatázik, de kinának is lesz saját processzora belső piacra.
    Jövőre az intel is beszál a GPU piacra, szóval három szereplős lesz a GPU piac.
    Ráadásul itt a Ray Tracing is, ami az olyan videókártyákat helyből megölni amelyeket nem támogatják.

    Talán pár év múlva lesznek olyan játékok ahol Ray tracing alapfelvétel lesz, és akkor egy Pascal 1080 hiába rendelkezni elegendő teljesítménnyel. Ray Tracing támogatás hiányában rossz lesz a teljesítmény...
    Majd meglátjuk, annyi biztos az Intel és AMD és támogatni fogni a jövőben ezt a megoldást.

    De a verseny jól jön, évekig volt punnyadás a piacon megkaptunk ugyan azt a 4/4 szálat. Nekem az I5-3470 után egy I5-6500 egyáltalán nem érte volna meg. Amire Az ivy brdige i5 kevés oda egy skylake I5 is kevés lesz. Lassan viszont végre eljutunk oda 8/8 vagy 8/16 szálat kapunk 200 dollárért. Szóval lassan végre elérhető árba kap az ember jelentős plusz teljesítményt.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Frawly

    veterán

    válasz joey04 #225 üzenetére

    Pedig a sok mag nem vonható egy kalap alá a GCN-nel. Már most egyre több a sok magot használó játék, ehhez nem kell Abu jóslása.

    Továbbá hangsúlyozom, hogy nem csak az fps-t kell nézni, hanem az ár/érték arányt. Elhiszem neked, hogy a 9400F ár/érték aránya nem rossz. De a legtöbb Intel CPU-jé rossz, ezért most az árcsökkentés, ami az alsóbb szegmensben elég lehet, de a felső szegmensben viszont majdnem +100% árkülönbség van, ezen csökkentenek 15%-ot, akkor sem fogja megérni.

    De az i5 9400-at max i7-9600, i9-9900-ig fejlesztheted, és vége a lehetőségeknek, a Ryzen platformot viszont egész Ryzen 4950X-ig legalább.

    Az Intelnek egyébként nem is a játékok alatti Ryzen teljesítmény a vészes, hanem az AMD minden szegmensben támadja őket, bugdet desktop, középkategóriás gaming, HEDT, és olyan területekre is betört most, ahol korábban nem játszott, szerverek, laptopok, OEM üzleti gépek, stb., itt korábban az Intelnek senkivel nem kellett osztoznia, övé volt az egész piac. Egyszerre kapja az Intel a pofont az összes piacon, összes szegmensben. 1-2 ponton még tudja tartani magát, de így is óriási veszteség lesz nekik. Már egymagában desktopon is óriási érvágás a 3xxx-es sorozat, fele csíkszélesség, hűvösebben járnak, felzárkóztak IPC-ben, PCIe 4.0 support az Intelt megelőzve, azonos áron több mag/szál, nagyobb cache. Az 1xxx-2xxx gen gyengébb, de az meg árban nyomódik le, és ott szorongatja az Intelt.

    Egyébként nem csak az Intel fog árat csökkenteni, hanem a Ryzen hatására a használt piacon még olcsóbbak lesznek a Intel procik, régi genes i5-i7-ek, Xeonok, amiket eddig konkurencia híján túláraztak sok modellnél, mert csak az Intel új genes termékével kellett versenyeznie, most már az új és régi genes Ryzenekkel is, tehát ez az Intel fanoknak is nagyon pozitív fejlemény. Egy Ryzen 1600 (sima, nem X) már kb. 28k környékén kapható újonnan, használtan még olcsóbb, nyomja lefelé az árakat a használt piacon is elég durván. Jó, kicsit gyengébb a 2600-nál, szóval veszít további néhány fps-t egy új Intelhez képest, de még mindig nem vészes, és verhetetlen az ár/teljesítmény aránya. De megkockáztatom, hogy koca gamerkedés szintjén még egy Ryzen 1400 is elég indulásnak, aki nem akar túl sok pénzzel beszállni (mert még nincs meg rá az anyagi kerete, és egyébként is gyenge a GPU-ja), és később akarja fejleszteni egy min. 3600-asra, ami a mostani 2700-as vagy 2800-as szintjét hozza.

  • carl18

    addikt

    válasz joey04 #233 üzenetére

    Azért a Ryzen 1600 több szálas teljesítménye jóval nagyobb mint az I5 9400. Szóval még a jövőben fenállhat olyan eset ahova az i5 kevés oda még a Ryzen elég. De a comet lake jövőre ismét magszám emelést hozhat, szóval az I5-10500 széria is bővül minimum egy Hypet treadingal. 6/12 vagy 8/8 szálra emelkedhet, de ez jövőre eldől úgy is.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák