Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #00137984 #28 üzenetére

    Szvsz az első pár évben a PS5 játékok minőségre meg fogják előzni a PC-seket a PS5 SSD-je és az azt ki is használó architektúra miatt. PC-nél a pci-e 4.0 SSD-t még jó darabig nem lehet minimálkonfignak elvárni és akkor még nem beszéltünk az egyéb botleneckekről, amikkel konzolon nem kell számolni. A PS5 életciklusa vége felé már - szerencsés esetben - fel fog zárkózni a PC, de szerintem már eljutott az iparág arra a szintre, hogy a következő években konzolra szebb és jobb játékok fognak megjelenni, mint PC-re.

  • Duree

    veterán

    válasz #00137984 #28 üzenetére

    Nagyon igazad van egy jobb nvidia kártya árából veszek egy Ps-t és egy Xboxot, és még marad pénzem egy alap pcre.

    duree54

  • drotsztyuart

    tag

    válasz #00137984 #48 üzenetére

    (lejárt az idő)
    Te mióta nem jöttél ki a napfényre?
    Pár éve elkezdett cuccok azok kb a mostami max pc szintet ha megütik majd.
    Azt a 800 dolláros konzolt kb jövőre kb nem sokkal többől dollárból összerakod pc-ból.
    Multiplatform címek akkor is lesznek.
    A konzol ex címek meg még ritkábbak lesznek mert még több pénzbe kerülnek még hosszabb lesz a fejlesztési idő.
    A mostani racsniparty ex címek számát kb oszd kettővel.
    Kb erre számíthatsz.
    Pc-t meg már most olyat össze lehet rittyenteni 1000 dollárból mint az a konzol lesz 7-800-ból.
    És nyilván a gyártók ölbetett kézzel nézik majd az egészet.
    Nem vagy te egészen képben szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • atesz999

    tag

    válasz #00137984 #28 üzenetére

    "Minden másra még megmarad a PC." + 1 konzol ára és már 250 ezer Ft-nál jársz.
    250 ezer Ft-ból bőven tudsz olyan PC-t össze rakni, ami 5-6 év múlva is simán viszi a játékokat az adott generációs konzol szintű grafikai szinten. Felesleges ennyire túl dimenzionálni a "gamer PC" fogalmat.
    Én nem is értem mi a jó ezekben a konzolokban amikor PC is kell mellé, ha mást is akarsz csinálni, nem csak játszani. És nagyon sokszor kerül az ember olyan helyzetbe , hogy nem csak játékra kell a gép.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #00137984 #54 üzenetére

    Ez a PS4-nél is így volt és kezdésnél egy i3-4xxx + 750ti szintet tudtak hozni. (A Destiny 1 még dropolt is keményen)
    Mivel most már ismerik a platformot, biztosan jobb lesz az indulás, de én most nem várok olyan nagy ugrást. Majd pár év alatt szépen folyamatosan fognak fejlődni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Aszpik

    tag

    válasz #00137984 #67 üzenetére

    Én is ezért gondolkoztam és valószínű beszerzek majd egy PS5-öt. Az utolsó konzolom a PS1 volt szóval kivártam rendesen :D
    Tavaly "újítottam" fel a PC-m durván 180eFt volt és a tápon és a házon kívül (ami adott volt) cseréltem mindent a low budget szellemében (gtx 1660 + Ryzen 5 2600). Ez még úgy megfelel FHD 60fps kritériumnak, de persze már vannak olyan játékok ahol ultra helyett sima high beállításnál tartja az értéket (pl. metro). A vicc az hogy az acélos forintnak köszönhetően most kb 20eFt-al többe kerülne ugyan ez... Mondjuk reményeim szerint még vagy 2 évig bírni fogja az új játékokat még ha mediumon is. És ha "befellegzik" játékok terén ez a konfig akkor is olcsóbb lesz egy Xbox-ot beszerezni mint csak egy hasonló tudású vga-t. Sőt jelenleg ahogy kinéz gyakorlatilag mindkét konzolt (egyszerre) olcsóbb lesz beszerezni mint egy hasonló tudású konfigot egyenlőre.

    A másik ami miatt sokan áttérhetnek szerintem a konzolokra hogy ahelyett hogy a hardverek ára csökkenne (független az árfolyamtól) még nő Pl: [link] múltkori hír, hogy az nvidia kártyái árának növelését javasolja partnereinek. :W Jelenleg egy hasonló specifikációjú PC. a szokásos low budget szemléletemmel (házzal, táppal, olyan ssd-vel ami csak megközelíti sebességben a ps5-ét, ray-tracking képes vga-val, blu-ray lejátszóval) már meghaladja a fél milliót és mivel ez csak hasonló teljesítményű (papíron) így valószínű közel nem érhető el vele az (grafikailag) ami majd a konzollal elérhető lesz.

    Nem voltam soha konzol párti, inkább a pc vonalat erősítettem, már amikor volt lehetőségem/igényem kicsit újítani, hogy azon kevés játék ami tetszett fusson a gépemen. De a fenti trenddel nincs "kedvem $$$$" haladni, így számomra logikusabb döntés a konzol, még ha idővel kompromisszumos is lesz a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #00137984 #28 üzenetére

    Egyetértek, jobb lenne ha ebbe az igényesebb irányba mozdulna el a teljes játék piac.
    PC-s (játék) biznisz után futni 10 éve nem éri meg. Azoknak volt utóbbi időben ez kényelmes akik mindent-is egy géppel* szerettek volna letudni, és ezért mindenből megvették bele a középszerűt, és ezért nem is támaszthattak komolyabb igényeket vele szemben.
    Ha ezen a szinten túl akart jutni valaki, elszállnak a költségek, ráadásul felfelé tartva, egyre inkább bele lehet ütközni abba a limitbe, amit a PC PC-sége okoz, hogy ua. OS-t futtatják, 90%-ban azonos a szemlélettel belőve, egy low-power hordozható eszközön, meg egy Gamer PC-n.
    Ebből ha megszakad a user (akár anyagilag), megszakadnak a játék gyártók(kompromisszumok-kompatibilitás), akkor sem lehet olyan stabil játékélményt összehozni, mint egy fix funkciójú, feladatra összerakott hardveren, a rá optimalizált beállításokat használva.

    Mennek föl az árak, irtózatos tempóban erősödnek a hardverek és ahogy ki öregszik, fogy ez a réteg*, Egyre kevesebben, inkább csak kényszerűségből vagy szerelemből maradnak meg a PC-s játéknál.

  • atesz999

    tag

    válasz #00137984 #67 üzenetére

    Egyelőre maradjunk a ps4/Xbox one-nál mert ezek vannak jelenleg piacon.
    Anno 6 éve már lassan , hogy egy 4690K + gtx 970-et vettem +8GB RAM + 1TB winchester +ház+tápegység , a mai napig viszi a játékokat FULL HDben konzol szintű grafikán 30/60FPS-el. Olyan 250 ezer Ft volt anno a teljes gép. Sőt mini ITX-es , szóval feláras volt a gép a normál ATX vagy micro ATX-hez képest. A Jedi Fallen Order is megy épp olyan jól ezen a konfiguráción mint konzolon.
    De ez a köv. generációnál is meglesz, 2-3 hónap és az RTX 2070 teljesítményének megfelelő kártya majd lesz egy 3050Ti vagy egy 3060-as 80-100 K közötti áron, nehogy azt hidd, hogy mire a köv. generációs konzolok kijönnek a 2070RTX -170-200 ezer marad. Nem, hanem eltűnik és egy ugyanolyan teljesítményű kártyát kapsz majd 80-100 ezerért. Egy i5-9400 (60K) , ennél erősebb processzor felesleges. Annak idején sem kellett az i7 90-100 ezerért, hogy 6 évig hozza ezt a konzol szintet. Sőt itt a végén sok játék konzolon már csak 30FPS. Ezt egy GTX 970-es is hozza Full HD-ben bőven konzol grafika minőségben.

  • Hunpriest

    senior tag

    válasz #00137984 #105 üzenetére

    De nem 1-2 évig időtállóak a PC-k. Meg nehogy azt hidd, hogy a nextgen elején rögtön nagy ugrás lesz. Most Ps5-ön szerintem eleinte annyi lesz, hogy menni fog a fullhd feletti felbontás 60 fps-en. (tehát felzárkózik a pchez) és majd pár év múlva jön nagyobb ugrás a minőségben. A ps5 nyers erőben még csak most éri utol a 2070/5700xt szintjét, ami fölött van még PC-n opció, ráadásul idén ezek helyett hasonló áron jön a következő gen ezekből is, amik meg már jóval a ps5 fölött lesznek nyers erőben. Szerinted azokkal nem lehet kihúzni a ps5 végéig?

Új hozzászólás Aktív témák