Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz drotsztyuart #50 üzenetére

    Hol raksz össze normális PC-t ennyiből? :N Egy használhatóbb VGA 5-600$, az 1TB NVMe SSD 200$ legalább, és ha valami normálisabb házat szeretnél, nem valami méretes betonkeverőt, akkor az is simán 2-300$. Már 1000-nél vagyunk, pedig még se alaplap, se CPU, se memória (és a tápot meg hűtést most úgy számoltam ráadásul, hogy benne van a házban, mondjuk egy NZXT H1-ben).
    Ehhez képest ezek a konzolok valószínűleg nem 7-800-ba fognak kerülni, hanem inkább ilyen 500 körül, ami azért elég jelentős különbség szerintem.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz drotsztyuart #50 üzenetére

    Ezeket a játékfejlesztők évekkel ezelőtt elkezdték, viszont fejlesztői környezetben. Ez annyit tesz, hogy ezek a játékok a PS5 konzolra készültek.
    Legerősebb teljesitményre képes PC hardverekkel ősszevetni a PS5 konzol felépitését szerintem hibás megállapitás, főleg mert a konzol hardverek egyedileg és célirányosan voltak tervezve. Napszúrást kaptál...? :)
    Az anyagiak terén nem fogok megint vitába bonyolodni, mert a proci topikban ezeket a köröket minap már lefútottam. Nem kell megérteni az álláspontomat és lehet megint személyeskedni (amit már nagyon unok és nem ezért a hozzászólásodért értem), de csak a játék számit és a játékélmény.

    Nem a hardver gyártója és a színe, viszont igen árérzékeny régióban élek ahol minden forint számit és nem mindegy mire adom ki...

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz drotsztyuart #50 üzenetére

    A PC-nél nem az a kérdés, hogy egyáltalán lesz-e majd olyan erős vas, ami tartja a szintet a PS5-el (lesz), hanem hogy elég PC-s usernek lesz-e olyan (nem lesz).
    A PC-s kiadók pedig mindig az alja konfigot veszik alapul, legfeljebb beletolnak néhány részletesebb textúrát meg raytracelt víz shadert, hogy örüljön a paraszt, ha már milliókat költött titánkártyára.
    Ilyen probléma a PS5-el nem lesz: nyugodtan ki lehet paszírozni a hardverből maximumot, és nem fogják a játékot lepontozni a Steamen, hogy szar az egész, mert i3, gtx960, 4GB ram konfigon beesik 15 alá az fps 4K-ban.

    Egyébként ugyanez a baj az MS stratégiájával is: jön a nextgen, de a userbázis növelése miatt életben tartják az xbox one-t, ezért a kiadók one-ra fognak optimalizálni, a nextgent meg PC-s logikával elintézik pár parasztvakító grafikai fícsörrel. Így hiába van hardverben azonos szinten a PS5-el a Series X, az átlagnak az fog lejönni, hogy a PS5 jobb, mert nézz csak rá a játékokra.

Új hozzászólás Aktív témák