Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz.L.

    aktív tag

    Kb.1 hónapja próbálom kifogásolni ezt a kártyát a saját tapasztalataim alapján, de nem sikerül. :) Ennek főbb okai: a földhözragadt igényeim és a jelenlegi piaci helyzet. Számomra 20k-30k is jelentős. Tehát nem volt opció, hogy "ráteszek még 60k-70k-t és veszek pl. 3050-et". (Az említett kártyák közti árkülönbséget inkább a gyerekeimre költöttem.)

    Körülmények röviden:
    - Február elején vettem ~110k-ért a Sapphire Pulse RX 6500 XT-t. (GTX960-at eladtam 65k-ért, és max +50K-t szántam új VGA-ra.)
    - Cél: FHD, 60 FPS, medium-high, vsync ON

    Időhiány miatt néhány régebbi játék is várt még nálam a végigjátszásra. A teljesség igénye nélkül az elmúlt 1 hónapban:
    - Destroy all humans (2020)
    - Shadow warrior 2 (2016)

    Jelenleg:
    - Minion Masters (last upd. 2022)
    - Lost Ark (2022.02)

    A fenti játékokban a beállítás: FHD felbontás, HIGH/MAX, vsync ON
    Stabilan és zökkenőmentesen (60 FPS) mennek a fenti játékok.

    Egy apróságot azért megemlítek, melynek lehet, hogy van köze a hardveres "AV1 decode, H.264/4k, H.265 encode" hiányához. Youtube-ra a gameplay videókat lassabban tudom feltölteni, mint az előző VGA megléte esetén, melyben megvoltak ezek a tulajdonságok. Lehet, hogy feltöltés közben használná a hardveres tömörítést is!? Ezt a jelenséget áthidaltam egy konvertáló programmal. ~30GB fraps videót az i3 12100f proci 4-5 perc alatt 1920*1080 mkv-be tömörít (~100MB-ra). A tömörítés után már csak 1-2 perc a videó feltöltése youtube-ra.

    Számomra, a jelenlegi helyzetben, ár/érték arányban nem volt rossz választás. ;)

    Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

Új hozzászólás Aktív témák