Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz btprg #91 üzenetére

    Most szívatsz, ugye? Szerintem menj el egyszer egy vezetéstechnikai tréningre! Ha szerencséd van, akkor lesz olyan autó, amiben nincs még semmilyen elektronika. Én voltam ilyenen, az ABS/ESP és társai nélküli autók úgy pörögtek a műgyantán, mint a ringlispil, a modern kocsik pedig szépen mentek tovább egyenesen. És ezen bizony adott esetben az életed múlhat. Vagy a kölykeidé. Javaslom, hogy nézd meg ezt a videót: [link]

    Ha még ezek után is azt gondolod, hogy a biztonsági elektronika bullshit, akkor rajtad tényleg nem lehet segíteni.

    A biztonsághisztéria egy marketingfogás, hogy nagyobb kedvvel megvegyék az újabbat

    Ez tényleg röhejes. Amikor a vatta új Q8 a rántó padon kitért kb. 1 métert, és az elektronika azonnal egyenesbe rakta, akkor azért átértékelte az ember a baromságodat. Miközben a drift versenyen induló félprofi sofőr az elektronika nélküli verdában csak pörgött-pörgött. Mert fékpedálból csak 1 van, az elektornika pedig külön-külön tudja fékezni az összes kereket.

    A videóban elmondják, hogy az egyik leggyakoribb oka a baleseteknek az útpadkára hajtás. Alulkormányzottság, aztán túlkormányzottság. Erre való például egy jó sávtartó elektronika, hogy ne következzen be. És ez most tényleg csak 2 példa volt, 1 első kézből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák