Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz azbest #22 üzenetére

    Én már az adathordozókra kivetett jogdíjon is változtatnék. Valahol szemétség elkérni jogdíjat azért, mert én családi fotóimat teszem egy memória kártyára, majd írom ki DVD-re. Viszont ellenkezője is igaz: rengetegen írnak ki filmeket, és zenéket, melyeket illegálisan szereztek be.

    Szerintem azzal még nincs gond, ha kivetik a jogdíjat magukra az adathordozókra, CSAK egy nagyon fontos tényezőt nem szabad elfelejteni: a termék árát.

    Maximalizálni kell a jogdíjat, hogy az döntően ne befolyásolja a termék árát. Pl. termék árának maximum a 10%-a lehessen jogdíj.

    Milyen dolog az, hogy 60-70 Ft-ért be lehet szerezni jogdíj nélküli DVD-ket. A boltban meg 300 Ft-ért juthatunk hozzá a jogdíjashoz??? Ez nonszensz. A hülye politikusaink idióta jogszabályai. Van egy termék és a termék valós értékének többszörösét befizettetik jogdíj címén.

    Először is ezt kellene megváltoztatni.
    Internet elérésért pedig nem szabad jogdíjat kivetni, hiszen rengeteg munkahely használja és eleve tíltva van az oldalak zöme, valamint sok idős ember, vagy fiatal gyerek is használja, akik szintén nem töltögetnek. Kollektíven nem lenne fer büntetni, és valóban még rosszabb zenei minőséget produkálna, hiszen mostmár csak az lenne 1 kiadó érdeke, hogy minél nagyobb szeletben fedje le a piacot, de nem kellene minél jobb minőségű zenével megszereznie, elég, ha csupán a legtöbb előadót "birtokolja"!

Új hozzászólás Aktív témák