Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    nem ismerem pontosan a részleteket... de ha jól sejtem, akkor minden nagy sírás-rívásnak az volt a következménye, hogy az érintett médiára/hordozóra sarcot vetettek ki.
    A rádiók is fizetnek, a tv-k is fizetnek, a kazetta és a videó árában is be van építve a díj... a memóriakártyákba, adathordozókba is...

    Szerintem most arra megy ki a nagy színjáték, hogy minden hálózatba köthető eszközre törvényileg vessenek ki olyan adót, amit a jogvédők zsebelhetnek be.. vagy ami mégnagyobb üzlet: az internetkapcsolatok árába épített védelmi pénz. sok millió internetelőfizetés után havonta sok milliárd $. Anélkül, hogy bármit tenniük kellene érte. Elég ha továbbra is futtatnak pár klónozott szőke énekesnőt, meg fiúcsapatot. A minőség egyáltalán nem lesz szempont, mivel nem kell a fogyasztók kegyéért dolgozni, hisz kötelezően fizetni kelle minden netezőnek a kiadók szervezeteit.
    A jelenlegi előfizetéses zeneboltok mintájára (havi pár dollárért korlátlan hallgatás), mindenféle befektetés és ellenszolgáltatás nélkül kötelező havidíj.

    Persze tudom, hogy sokunknak ez ugrana be mint megoldás a jelenlegi jogi hercehurcákra, de jobban végiggondolva ez hatalmas üzlet lenne nekik úgy, hogy cserébe semmit sem kellene szolgáltatniuk. A net pedig lassan mindenhová elér.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz LGLuke #23 üzenetére

    jó eséllyel addig lobbiznak, hogy valami mindenki által fizetendő sarcot vetnek ki...
    lehet, hogy nem másolsz, de megtehetnéd alapon :W

    Hatalmas üzlet... eleve az is gáz, hogy törvényben köteleznek egy veled nem szerződésben lévő magánszerveret pénzelésére...

    A legszebb, hogy a művészeknek is kötelező igénybe venni a szervezet szolgáltatásait, mert nem lehet terjeszteni a művét az érdekvédő maffiával szerződés nélkül. :W

    Aki egy kiadóval szerződik a műve terjesztésére, az gyakorlatilag átruházza az összes jogát rájuk, és csak jelképes alamizsnát kap a saját munkájáért. Könyvekkel kapcsolatban volt történet arról is, hogy simán megzsaroltak valakit, hogy fogadja el a szerződést, mert ha nem akkor soha többé nem állnak vele szóba.

Új hozzászólás Aktív témák