Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #12 üzenetére

    "számold már meg hányan írtak be elégedett kommenteket előtted"

    Az elégedett kommentek gondolkodóba is ejtettek, mert az emberek 98%-a nem szakmai alapon ítéli meg egy vírusirtót, mivel nincs elég lehetősége a tesztelésre. Épp ezért nem is várnám, hogy ennyire elsöprően pozitív legyen a megitélés... furcsa. Valójában mivel győzi meg a NOD az embereket?

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #16 üzenetére

    Amúgy annak, mikor a NOD nem talált semmit egy gépen, az Avira meg igen, talán sok embernél az az oka, hogy az Avira az amúgy ártalmatlan töréseket és hasonló warezolos dolgokat is "vírusnak" titulálja. Persze ettől még lehet, hogy a NOD több valós és gyakorlatban is fellelhető veszélyt is átenged.

    Ja, és ha valaki rendszeresen szed össze fertőző dolgokat, nincs az a védelem ami megmenti. Hetek vagy hónapok kérdése, de valami be fog csúszni, és vannak cuccok amik szedi le a további kártevőket, amiknek persze megint egy részét már nem fogja megfogni a védelem, szóval elszabadul a pokol. A fertőtlenítéssel meg szerintem nem nagyon jó próbálkozni, mert főleg ilyen invázió után könnyen fennmaradhat valami, amit nem ismer fel a vírusírtó. Akkor jön a sokaknak ismerős helyzet, mikor a teljes rendszer scan már nem talál semmit, tehát látszólag sikerül a fertőtlenítés, de néha mégis varázslatosan megjelennek vírusos fájlok amikre riaszt a védelem, és nem érti az egyszeri felhasználó hogy hogyan került oda...

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #22 üzenetére

    Na azért az, hogy téged egyáltalán nem érdekel hogyan engedi át labor tesztben a cuccokat a NOD, azért elég vad... mert végül is pont azért raktad fel, hogy ha mégis fennforgás van, akkor ne engedje át. Egyáltalán neked hány kártvőt fogott meg eddig? Mert ha egyáltalán nem is szembesültél eggyel sem, akkor ezzel a logikával a legjobb ha Placebo Antivirus-t ( :) ) teszel fel, amert az még kevesebb erőforrást eszik, és neked az is működött volna... ;]

    Egyébként én úgy kb tavaj előttig nem használtam antivírust az gépemen (igen, netes gép, és nagyon sokat használom, mindenfélére). Egyetlen vírust kaptam el, a code red-et, de hát azt mindenki elkapta aki kapott a szórásból... az volt az a dög, ami egy XP-s bugot kihasználva anélkül fertőzte távolról a gépeket, hogy bármit tettél volna. Épp ezért már rég azelőtt elkaptam, mielőtt bármiféle vírus adatbázisba bekerült volna.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #23 üzenetére

    Ja nem, az nem is a code red volt... hanem talán nimda? Áh, már nem tudom már mi volt a neve, de minden esetre elég volt hozzá, ha csatlakozva voltál az Internet-hez, nem kellet hozzá megnyitnod semmit. Persze egy tűzfal (akár a legprimitívebb, sőt még NAT is) megfogta volna, ha egy vírusírtó nem is.

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #25 üzenetére

    De épp azt magyaráztam, hogy persze hogy jól működik nálad, ha egyszer eleve erősen vigyázol magadra. És épp ezért ez nem minősíti a terméket... akkor kell helyt állna, mikor illető bekapja a horgot... ezért léteznek. Blokkolt már bármit is nálad a NOD egyáltalán (ami valós veszély volt)?

    Ami a labor teszteket illeti... a labor eljárásokkal általában nincs gond szerintem. Nem mondom hogy tökéletesek, de legalábbis sokkal jobban tükrözhetnék az termékek hatékonyságát, mit egy-két ember személyes tapasztalati. (És ugye, tök mindegy hogy direkt nyomd meg az enter-t egy vírusos fájlon vagy sem, nem érzi meg a vírusirtó a szándékot... inkább a vírus minták súlyozása lehet kérdéses.) A gond az, hogy mivel nem dolgozok egyik tesztelő laborban sem, nem tudhatom, hogy adott labort nem-e fizeti le egyik vagy másik vírusirtó gyártója, vagy úgy általában miféle összefonódások vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #27 üzenetére

    Horog bekapása alatt nem a "ha már felkerült a vírus" helyzetre céloztam, hanem a "ha már valaki vírusos dologra kattint"-ra. (Amúgy a malware eltávolításában már egyáltalán nem olyan hatékonyak a vírusírtók mint detektálásukban, meg persze nagyon sok malware olyan, hogy húzza be az újakat, szóval igen, ha a fertőzés megtörtént, az már régen rossz.)

    "Nekem is vannak hasonló elméleteim, néha olyan érzése van az embernek, hogy a vírusokat a vírusirtó cégek készíttetik, így teremtve minél nagyobb piacot a termékeiknek."

    A spam terjesztés meg egyéb on-line bűnözési formák már valószínűleg rég nagyságrendileg nagyobb üzletet jelentenek a malware készítőknek, mintsem hogy a vírusírtó cégek számára való malware készítés jelentőséggel bírhatna... ha valaha volt egyáltalán erre komoly piac.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák