Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz ddekany #13 üzenetére

    nem is szabad hogy az legyen
    de aki nodnál kötött ki, azért már biztosan hogy pár másikat is lepucolt a hdd-ről..
    mindenki kijárja az antivírus iskolát..
    fprot, trendmicro, symantec (brrrrr) és a többi...
    panda még zsír

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Narxis

    nagyúr

    válasz ddekany #13 üzenetére

    Én azért választottam a Nod-ot mert nagyon-nagyon kevés erőforrást zabál, használtam már Nortont, KIS-t, Avast-ot, F-Secure-t... ÉS emellé még olyan védelmet nyújt nekem amivel meg vagyok elégedve. Ez azt jelenti, hogy amióta használom semmi, de semmi nem került a gépemre, semmilyen kártevő.

    Nem azt mondom, hogy tökéletes a Nod, nem tökéletes, de nem ótvar szar, mint amilyennek itt egyesek beállítják. Egyébként én is hallok ilyen rejtélyes bugokról, hogy pl. valaki nem tudta uninstallálni vagy mégis bekapott valami vírust. Én valahogy soha nem tudom reprodukálni, fura. Én is leírom, hogy nálam se warezolt van hanem egy teljesen legális darab.

    Thanos was right.

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #23 üzenetére

    Ja nem, az nem is a code red volt... hanem talán nimda? Áh, már nem tudom már mi volt a neve, de minden esetre elég volt hozzá, ha csatlakozva voltál az Internet-hez, nem kellet hozzá megnyitnod semmit. Persze egy tűzfal (akár a legprimitívebb, sőt még NAT is) megfogta volna, ha egy vírusírtó nem is.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz ddekany #23 üzenetére

    El szoktam olvasni a teszteket, de szerintem a labor körülmények között végzett kutatások nem életszerűek. Mert ott szándékosan fertőznek meg gépeket meg ki tudja, hogy mit csinálnak. Ráadásul csak egy szoftver van ilyenkor a gépen, amit tesztelnek. Ergo ha mondjuk valami szar a laborban az nem biztos, hogy szar Pista bánál az otthoni gépen. És fordítva is igaz. Pl. ÉN Vistan Nod Antivirust használok a beépített Windows Defenderrel és Tűzfallal, nem töltök le semmi olyat amiről tudom, hogy vírusos lehet, amit letöltök azt is ellenőriztetni szoktam. Ez szerintem nem ugyanaz azzal amit laborban csinálnak az okosok. :) XP-n pedig Smart Securityt használok Ashampoo AntiSpyware-el körítve. Itt is nagyon-nagyon odafigyelek arra, hogy mit töltök le. Feltehetem Avira-t kíváncsiságból és lefuttathatok egy ellenőrzést ha akarod. Amúgy meg szoktam nézni a futó folyamatokat is néha-néha, de mindig meg van mindennek a párja. Én rendszerető, minimalista egyén vagyok. Nem szeretek sok programot rakni a gépeimre, amit felrakok az is a legfrissebb, Win Update, SP-k feltelepítve, drivereknél is mindig felrakom a frissebbet, havonta kipucolom a gépem Vista/XP Managerrel, Lemezkarbantartóval, defragmentálóval ellenőrzöm a töredezettséget stb. Sajnos néha olyan oldalakat is látogatok amik elvileg nem a "legbiztonságosabbak". :) Úgyhogy tényleg nagyon odafigyelek.

    Én megértem, hogy valakinek nem tetszik a Nod, de attól még másnak lehet tökéletesen megfelel, és másnál működhet tökéletesen. Én azt is elhiszem, hogy másnál bugzott vagy vírust kapott, csak így látatlanban nem biztos, hogy elhiszem azt, hogy a szofter hibájából, mivel nálam meg jól működik. Faramuci egy helyzet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz ddekany #26 üzenetére

    Torrentnél blokkolt már, és egyszer amikor Smart Security helyett Antivirus változatát tettem fel XP-re, és az XP-s tűzfalat használtam akkor kaptam valamit, de kiírta, hogy karanténba helyezte és utána nem volt gond. Amire még emlékszem az egy nagyon régi eset, 2.7-es verziót használtam és valami spyware-t kaptam ami folyamatosan feltöltötte a gépemről az adatokat. Egy programozó haverom jött át segíteni és hozott valami külön programot amivel sikerült pár óra után kiirtani. Akkor döntöttem el, hogy utána olvasok a dolgoknak és azóta vigyázok ennyire. Arról tényleg nem tudok nyilatkozni, hogy milyen amikor már vírus van a gépen. Szerintem az régen rossz, de jogos, hogy a vírusirtónak tudnia kell kezelni a helyzetet.

    Nekem is vannak hasonló elméleteim, néha olyan érzése van az embernek, hogy a vírusokat a vírusirtó cégek készíttetik, így teremtve minél nagyobb piacot a termékeiknek. Persze nem saját termékeik hanem a konkurens termékek sebezhetőségeit kihasználva.
    Szóismétlés rulz. :B

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák