Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #7 üzenetére

    Mit hee zel? :DDD
    Innováció elmaradt... Újdonságot nem tud felmutatni mint a Wii tette ennyi. Arról már nem is beszélve, hogy a piac is átalakult. Akkor miről beszélünk? [Wii u tesztem :)]

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz #06658560 #13 üzenetére

    Ne haragudj de egy kijelző egy kontrollerben epic fail, nem pedig újdonság. Most a TV-t vagy a szutyok kontrollert bámulja az ember? Az hogy elgarasoskodták a hardware-t az meg csak az utolsó koporsószög volt.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz #06658560 #15 üzenetére

    Ötletes játékhoz elég lenne két dobókocka meg egy darab karton is, sajnos nem ez kell a buta tömegeknek. A hardware-re áll ugyanez, teljesen mindegy mennyire kreativak a játékok, ha a másik kettőn csicsábbak, akkor az összes Vér István arra fog rámozdulni. Az eladások javát generáló kocajátékosok meg alsótagozatosok, ill. az azon a szinten megrekedtek mind ide tartoznak.

    #16 ldave: Azért fegyverváltáshoz gondolom kontrolleren is van elég gomb. Az érintőképernyő legnagyobb baja pedig itt is jelentkezik, rá kell nézned hogy tudd mit csinálsz, és még akkor is könnyű mellényúlni. Megtöri az élmény folytonosságát.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • hasman

    tag

    válasz #06658560 #15 üzenetére

    Ezzel olyannyira egyet kell értsek hogy példaként magamat hozom fel:

    Játszottam PSP-vel, nem volt rossz, szép volt a grafika de valamiért nem jött át a játék.
    Eleinte röhögtem öcsémen, mikor megvásárolta a ds lite-ját. (ez volt kb 1 éve)
    Aztán panaszkodtam neki, hogy sokat utazok (4 óra utazás péntek és vasárnap valamint hétköznap 3 óra !!! minden nap!)
    Kölcsön adta 1 hétre a ds-t. játszottam vele egy fél órát és letettem, hogy mennyire gagyi. Aztán találtam Hozzá jó áron egy játékot, gondoltam kipróbálom, megveszem. Azóta vettem egy DSI xl-t és egy 3DS xl-t... azt sem tudom milyen alkatrészek vannak benne, nem is érdekel. A játékot gyártják a konzolhoz, és nem az egy adott programot (winfos / android) kell mindenféle hardverre erőltetni.
    A grafika nagyon gas, és ezt ma is így látom, de aki régen c64-el játszott, az tudja azt is, hogy a játékélmény 1000x többet ér mint a kinézet. A grafika fellendítése a hardverek tömeges leselejtezését eredményezte. De nézzük csak meg a street fightert vagy még régebben volt a barbarian... Aki egyszer lefejezett valakit örökre megmaradt benne az a fenomenális hang-effekt.

    Egy szó mint 100: Játékok nélkül a konzol bármit is tudhat nem ér semmit. A játékok elkészítéséhez pedig nagy kreativitás kell, valamint egy cél lehetőség azon túl, hogy mondjuk 20-30 óra alatt kijátszol egy kártyát, és mehet a kukába...
    (megjegyezném a 3ds képe, grafikája sem tetszik pedig az már 3ds :) )

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #13 üzenetére

    Ha megnézted a linkemet, szerintem eléggé elfogulatlanul elemeztem ezt az egész témát. Nagy nintendo fan vagyok! Még se vettem Wii U mert értelmetlen lett volna csak marioért elkölteni 130 at.

    A Wii u félkilós ipad méretű ,rossz érintős, "joy" a közel sincs akkor "újdonság" mint anno amit letett a Nintendo A Wii vel.
    Hatalmas Hipeja volt... Mert új, pezsdítő és változatos volt.
    Ez meg most egy nagy semmi. Még mindig gyenge Hardverrel, K drágán ahhoz képest, hogy mennyi lesz a PS4 pl. (töknek kell olyan konzolt szabni aminek az árának 1/3 a a kontroller? )

    A Hardver "gyengeség" az emberek többségét nem érdekli, vagy ne is érdekelje... Viszont a Játék fejlesztőket igenis érdekli, hogy belefecöljön e energiát pl egy folytatásos cím állandó portolásába, ha 2 év múlva már nem fog elfutni, az új?! Bevállalja e kockázatot, hogy egyáltalán veszik e, és hogy lehet hogy 2 év múlva már nem is tudják majd?

    Kipróbáltam sok játékot ami használta a dual képernyőt... Amikre azt mondom, hogy ötletesek és tényleg rohadt jók voltak, azok vagy akadoztak mint atom, vagy nem működtek normálisan. Elég időt és energiát fecőltem bele nintendo fanként, hogy megszeressem még se jött össze. Mit csinál egy ember aki nem az?
    Ennyit erről.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • hasman

    tag

    válasz #06658560 #23 üzenetére

    Hozzátenném, hogy én úgy gondolom, lesz 1-2 sikerjáték átirat ide is, de közel nem lesz olyan sikeres mint idősebb testvéreik, mert maga a story kiforrta önmagát, a kreativitás meg mostanában zéró... a legtöbb 2-3-x.. számot tartalmazó játék grafikailag lett fejlesztve a történet meg nulla, de egy pl második világháborús játékban mit tudnak újítani? Új nevet kapnak a főszereplők és kb. ennyi, vagy maximum nem a németekkel, hanem az oroszokkal játszol, esetleg a kettővel felváltva (stb.). Nekem meggyőződésem akkor is, hogy a grafika, a kaland és a story mögött csak sokadagos helyet foglal el, bármennyire is ezt régebben máshogy gondoltam.
    Ez olyasmi mint a metal, régen nagyon szerettem, aztán egyre több ismerős dallam volt fellelhető más-és más együttesnél, unalmas lett, így váltottam reggae-re :D azóta én magam sem tudom hova sorolni magamat :)

    [ Szerkesztve ]

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #23 üzenetére

    Attól, hogy kiforgatod a szavaimat nem lesznek igazak a tiéid.

    Mint említettem, már párszor. Van benne lehetőség, de semmi köze a WII hez...
    Attól, hogy valamiben van potenciál az nem azt jelenti, hogy sikeres lesz. Ez látszik is.

    A Wii innovációját és Hipe ját közel nem hozza... Ott sem kezdéskor a Nintendo a kisujábból kiszopott 2 csillió játékot.

    A fejlesztők láthatóan nem bíznak a konzolban.
    Túlárazott, amihez nem párosul hosszútávú fejlesztési lehetőség ( teljesítményileg röghözkötés) ha előre vetítünk egy 6-8 éves periódust. Rengeteg gyártó benézte a Wii nél is a jó gameket is. Pont ezért.
    Olyan nevek mint a COD meg BF meg nem is tud erre építeni. Pedig pl BF tabletes map kezelését egy az egyben a Wii U ra lehetne fejleszteni.

    Mint már írtam nintendo fan ként nem tudtam rávenni magam a vételre... Akkor inkább veszek PS4 majdnem ugyan annyiért. :U

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #23 üzenetére

    Lesd meg ezt [link]
    Az összes megfogalmazott pont még mindig áll, ehez hozáadhatod még azt, is hogy nem jön rá elég játék... ezek után mit kezdjen egy átlag ember a Wii U val?

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    "egyáltalán nem kell mindig akkora innováció, mint volt a Wii, ellenben még mindig nagyobbat innováltak, mint a két nagy elmúlt két generációja együttvéve. "
    Ebben egyetértünk.
    A fejlesztők azomban nem poénból nem fejlesztenek a Wii U ra. Az is egy üzletág, amit a pénz mozgat és ha elemzik a Wii U ra fejlesztés portolás lehetőségét ls az jön ki, hogy nem éri meg akkor nem lesz szoftver rá ennyi.

    Sony MS nem a semmiért költ csillió összegeket fejlesztőknek meg egyedi címekre. Az mozgatja a konzolt.

    A Nintendo az eddigi nyereségét és a fényét, ami megmaradt a Wii ből, meg gyorsan elveszti, ha csak el ne vesztette már?!

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák