Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozz

    tag

    Megint a szokásos baromság, megint egy francia, és megint egy internethez nem értő, ráadásul a nyilatkozatból is érezhetően konzervatív (elnézést ha valaki ezt magára venné) vén trottytól.

    Beethowent Bachot Mozartot miféle jogdíj illette?
    Játszották az ő darabjaikat is már életükben mások, nem volt akkor még jogdíj.

    A "baj" (nem szó szerint értendő) az hoyg egyre másra nőnek ki mindenféle zenakarok, és az ember persze kíváncsi mindre mindegyiknél talál kedvére valót stílustól függetlenül. De mindnek a lemezeit vásárolni nem lehet főleg ilyen kereset/ár arányú világban mint a mienk, de ugye most globálisan kell gondolozonom, tehát ha valaki kíváncsiságból egy X banda lemezét lenyúlja egy másikét is gond nélkül le fogja, ha már elérhető, mert mit szelektáljon ha elérhető.

    Pénzért zeneletöltés. 0.99 € / zeneszám. Nem rossz kezdeméynezés de még ez sem nyerő.

    Mikor jönnek már rá, hogy a zenét a TV csatornákhoz hasonlóan kéne "forgalmazni".
    Elérhetővé tenni minden zenekar/zenész/előadó munkáit, havi átalányíj fejében korlátolt letöltési limit bővített és esetleg korlátlan, mindenki mazsolázzon kedvére, és a befolyt összegből letöltés azaz népszerűség arányosan a menőbb bandák nagyobbat a kevésbé népszerűek meg ksiebbet szakítanak. Így is sarkallva őket minőség produkálására.

    Persze ki kéne iktatni egyrészről a pénzéhes kiadókat, mert ma az internet világában pont a torrent lehetővé tenné, hogy az előadótól beszerzett dalt rajongók seed-elják más (hangsúlyozom fizető) rajongóknak, úgyis minden CD anyaga mp3-ként végzi. Esetleg lehetne erőltetni a nem veszteséges tömörítési szabványokat hogy az mp3-nál jkobb minőségben terjedjen a muzsika. Sőt aki nem csak letölt hanem seed-eli is gazdagon az előadó dolgait kedvezményre jogosultként elérhetne extra tartalmakat vagy cska bővítettmennyiséget.
    Tudom tudom már részletekbe megyek és csapongok de jönnek az ötletek, azaz azok már vannak, és nem nekem, nem én szartama spanyolviaszt csak látom én is mi lenne az értelmes de legalábbis az értelmesebb út amiből a ZENÉSZ profitálna, mert legyünk őszinték a legtöbb fröcsögés a kiadóktól indul, mert minden zenész (a kiadó lehúzásának hála) a koncertjeiből termeli ki a hasznát (bár ak iadók adott esetben abból is gond nélkül hasítanak, csak pofa és szerződés kérdése a dolog.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

Új hozzászólás Aktív témák