Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    "a napokban nyilvánosságra került, a Google mellett több mint harminc nagyvállalatot érintő támadás részben azért volt sikeres, mert a Microsoft böngészőjének szinte minden verziója egy még ki nem javított sebezhetőséget tartalmaz."

    He? Most akkor a Google-nál IE-t használnak, mikor ott a "csúcs" Chrome? Ciki... ;]

    Egyébként az IE8 már biztonságosabb Vista/Win7 alatt, mint a Firefox. Mondjuk a FF-tól már minden biztonságosabb, lassan még az IE6 is. :D

    daa-raa: De akkor miért az IE hibája? Ha én kést árulok és valaki megöl vele valakit, akkor az az én hibám? Egyébként milyen sebezhetőség az, amivel más multik rendszerét törjük fel? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #5 üzenetére

    "Te megnyitod a fiókod IE-ben, miután a megfelelő oldalon vagy magában a levélfiókban figyelmetlenül megnyitottál egy káros kódot tartalmazó programot,"

    Ja, csak a szokásos... Tehát akkor mégiscsak IE-t kellett használnia az áldozatnak.
    És persze megint felhasználói beavatkozás kellett hozzá, tehát user error...
    Újabb pofon az oktatási rendszernek, amiért ilyenek ellen nem "képezik ki" az embereket, helyette MS Office, mert az mennyivel fontosabb. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz deathtania #8 üzenetére

    "attól függ, milyen firefoxot használsz- az 1.5ös verzió bizonyosan rosszabb..."

    A 3.5x illetve közelgő 3.6-os verziókról beszélek. Néha olvass független biztonsági helyzetjelentéseket.

    Persze ha telenyomod minden biztonságot szolgáló cuccal, mint NoScript, FlashBlock, Siteadvisor és társai az valamelyest tényleg jobb, ugyanis ami nincs azt nem is tudják kihasználni, de
    1: Ilyeneket használni olyan, mint szkafanderben maratont futni.
    2: Az oldalak 80%-a nem fog működni JS nélkül. Ilyenkor mit csinálsz, ha az adott oldalt feltétlenül használnod kell valamiért?
    a): Engedélyezed, működni fognak a menük, viszont bekapod a kártevőt.
    b): Nem engedélyezed, ezzel elvágtad magad az adott lehetőségtől.

    "amúgy ha meg nagyon a biztonságra akarsz törekedni, akkor telepíts egy google toolbart"

    Ez vicc akart lenni? :D

    Egyébként már minden antivírusnak van valósidejű védelme. Mivel a fájlrendszeren, illetőleg a cache-ben is keres, így sokkal jobb, mivel
    1: Nem esnek ki olyan böngészők, mint Opera.
    2: Nem akad össze bizonyos böngészőkkel. Nem egy olyan über-tűzfallal is találkoztam már, ami miatt például nem lehetett elérni a Gmail-t.

    Amúgy mindig fenntartással voltam ezekkel a fraud protection megoldásokkal több okból. Egy ideig próbálgattam mikor éppen Firefoxot használtam/teszteltem, de lassult is tőle a böngésző valamennyit és nem voltam megelégedve az osztályzatokkal. A kedvenc, jól bejáratott crackoldalaimat dobta feketelistára, gondolom csak mert orosz, meg ilyen-olyan tárhelyen vannak. Továbbá ha csak ilyenekre hagyatkozol, az még rosszabb, mert sosem tanulod meg magadtól detektálni a gyanús oldalakat ha eddig nem voltál rá képes, ha pedig igen akkor idővel ellustulsz és csak a jelzést figyeled.

    julius666: "Hát ha azt user errornak nevezzük, hogy IE-t használ valaki, akkor tényleg az kellett hozzá"

    Igen, az. Ésszel kell linkekre kattintgatni: http://megbizhatooldal.com

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #19 üzenetére

    Ebből kettő fizetős, az egyik pedig nem létezik 64 bites rendszerre.
    Amúgy Firefoxot Sandboxie-val futtatni komolyan növelheti a felhasználói élményt. :U

    ps: Sandboxie-t kb két éve próbáltam még XP-n, két szoftvert akartam így kipróbálni, az egyik valami videoconverter volt a másik a Nero 7, hogy ne másszon bele a rendszerbe, mindkettő sikertelen volt, a Nero el sem indult, a másik igen, de mindenféle hibaüzeneteket dobált és kódolni sem tudott. Fejlődött valamennyit ez idő alatt? Mert lehet, hogy teszek vele egy próbát ha lesz belőle 64 bites változat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz deathtania #23 üzenetére

    "ha a google indexel (elviekben) minden oldalt, és ezáltal érzékeli a kártékony oldalakat is."

    Ehhez nem kell Google toolbar, enélkül is kiírja néhány weblapnál, hogy malware-t érzékelt és mindenképp tovább akarok-e menni.

    "ő szépen kioktatott minket, hogy nem mindig az a jó, amiért fizetni kell...)"

    Ezzel egyetértek, viszont az AVG nem a legjobb, túl sok a vakriasztás. Mellesleg ingyenes az MSSE is és az legalább biztos hogy nem fogja egyik Windows rendszerfájlt sem karanténba küldeni 1-1 bugos frissítés után, aztán ha éppen nincs kéznél Windows telepítőlemez vagy másodlagos rendszer (mondjuk laptopon út közben), akkor nézel nagyokat, hogy restart után nem bootol be. Volt már több cikk ITCafé-n is erről, NOD32, Norton, McAffee Kaspersky, sok vírusirtóval előfordult már hasonló.

    "eddig ami vírust, trójait, férget sikerült bekapnom azt mindig a "...IE/cookies.." vagy "IE/temp" (túl régen voltak, hogy emlékezzem pontosan a mappa nevére, de valami hasonló) mappákból kellett kiírtania a kis AVGmnek."

    Nem összekeverendő a Local\Temp-el, ahova a szoftverek 90%-a csomagolja ki magát a telepítés előtt.
    Többek között ezt a mappát szokta pár Pistike mindenféle third-party szoftverekkel takarítani, aztán csodálkozik, hogy hoppá, nem tudja uninstallálni néhány szoftverét.

    "ahányszor próbálkozom vele (win7et használok, gépkonfig adataimnál olvasható...) új lapot megnyitni valamiért elkezdett fagyni, és fél napot gondolkozott, mire megnyitott egy új ablakot"

    Tiltsd le a Java Helper beépülőt.

    "tálcán lehet látni), és új lapnak jeleníti meg..."

    Igen, ez az új Windows tálca egyetlen olyan fícsöre, amiért nem vagyok oda. Sajnos már az Opera 10.5 is ilyen elven működik. Erről jut eszembe, moonman, nem tudod véletlenül van-e elegánsabb megoldás a letiltására, mint az adott szoftver Vista SP2 kompatibilitás módban futtatása?

    "lehet, hogy túl paranoid vagyok hogy 2 antivírus+ tűzfal figyel a gépemen???"

    Az antivírus nem hevederzár, hogy minél több, annál biztonságosabb. Sokszor összeakadnak és gyengítik egymás hatékonyságát. Erre egyébként a telepítéskor is felhívja a figyelmet, hogy ha van más antivírus, akkor azt előtte távolítsd el. Kernelközeli szoftverekkel nem jó szórakozni, mert aztán jön a kékhalál, aztán meg "a Windows lesz a szar." :D

    "amivel helyből eléred ugyanezt: nem enged semmit sem települni a gépedre"

    A Sandboxie pont nem erre jó, hanem arra, hogy kipróbálj szoftvereket anélkül, hogy az teleszemetelné a registry-t.

    "A cégek info-mókusai ugyanígy vannak vele, de a jobb cégeknél valamiért vagy FF-et vagy Operát vagy Chrome-ot használnak. Ez véletlen?"

    IE-t azért használnak sok cégnél (az IE6-os intranetes örökletes problémán kívül), mert központilag menedzselhető GPO-ból. Ez egyik másik böngészővel sem tehető meg, te pedig ha rendszergazda vagy, akkor nem fogsz egy több emeletes irodaházban több száz gépet egyenként bizgerálni, hanem kényelmesen egyetlen helyről frissíted és kezeled a jogosultságokat.
    A kritikán aluli cég, ahol még mindig IE6 van, ahol IE8 ott semmi probléma.

    Ahol FF/Opera és egyéb van ott a rendszergazda vagy fanboy, vagy sok a szabadideje, vagy a cégnél nem látogatnak olyan weboldalakat, amikkel gondok lehetnek (beleértve a belső weblapokat) és a netet csak guglizásra meg Wikipédiára használják.

    t72killer: "Komolyan, ahol nem kritikus (=nem FF vagy IE addonokat fejlesztenek, stb) miért nem használhatja az ember a kedvenc böngészőjét?"

    Mert egy munkáltató sem szereti, mikor az alkalmazottak a napi 8 órás munkaidőt iwiwre meg minden baromságra használják.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #25 üzenetére

    "én a M$ helyében kötelezővé tenném a frissítést, mert csak a hírnevüket rontja, oktalanul."

    Akkor meg az lenne a baj, hogy milyen alapon merészel ilyet tenni és biztos kémkedik a felhasználók gépén. :DDD Az MS olyan, mint Gyurcsány. Tehetnek bármit, megmenthetik a világot, feltalálhatják a rák ellenszerét, az emberek akkor is köpködni fogják mindkettőt...

    moonman (#27): "fél éve IE8-at használunk minden gépünkön és csodák csodája, működik minden vállalati alkalmazásunk. lustaság kérdése."

    Mert te vagy a rendszergazda és köztudott, hogy mivel MVP vagy, neked egy telefon és fél napon belül itt van Redmond programozócsapata, akik átírják az IE6-ra optimalizált intranetes oldalakat. :DDD

    Viccet félretéve, azért nem minden cégnél van így. Te bankban dolgozol, ott meg azért fokozottan figyelnek a biztonságra, amibe ez is beletartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #29 üzenetére

    "Egyszerűen be kellene látni, hogy ez a jövő."

    Ennek a túlzott virtualizációnak és usermódnak is van egy határa és kezdünk átbillenni a ló túlsó oldalára. A rendszer integritása védve lesz, aztán jönnek a usermódban futó ransomware-ok, amik lerarolják a User Documents-t, aztán lesheted a stabil rendszeredet, ha a fájloknak lőttek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Atom_Anti #35 üzenetére

    Én is Operát használok, de szerintem várjunk ezzel, amíg följebb nem megy a jelenlegi globális 2-3%-os piaci részesedésről, akkor majd meglátjuk melyik a biztonságosabb. Mivel nem látsz bele a forráskódba, nem tudhatod mennyi fel nem fedezett biztonsági rés van benne, amivel azért nem foglalkoztak, mert kicsi a részesedése.
    Bár az is igaz, hogy sok hackernek is az Opera a kedvenc böngészője. Meg az is, hogy szintén a piaci részesedéséből fakadóan a népszerű töréstesztekben sem szerepelt.

    Egyébként is, a 10.5 alfa óta az Opera újra a világ leggyorsabb böngészője lett, szóval nem kell neki annyi trófeát gyűjteni. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz #40553216 #38 üzenetére

    Ha ez így van, akkor a Chrome-ban is naponta kéne találni, mert az is open source...

  • Penge_4

    veterán

    válasz #40553216 #41 üzenetére

    Ez viszont már összeesküvés elmélet szagú... Mintha a Mozilla a megtestesült szent alapítvány lenne a csúnya gonosz multik pedig mindent eltusolnának. Azért nincs ekkora kontraszt...

    Júzerek alatt pedig kiket értesz akkor? A Pistikéket, a Gizikéket, a fanboyokat vagy a hackereket, akik bizony kutatják a forráskódot is?

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #49 üzenetére

    "még szerencse, hogy a Windows Error Reporting a Firefox-fagyásokat is jelenti, az MS pedig továbbküldi a Mozillának."

    Saját hibabejelentője van. Mármint összeomlik és olyankor egy saját ablakot dob fel.
    A Windows-os "xy.exe has crashed" nem a Windows saját védelmi mechanizmusa, ami már azelőtt kilövi az adott folyamatot, hogy az le tudott volna fagyni, így nem kell a felhasználónak a taskmanagerből kilőni manuálisan?

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #57 üzenetére

    "ezt már x-szer leírtuk, minden fül megnyitásánál inicializál egy-egy új példányt a beépülőkből. ahol lassan nyílnak a tabok, ott valószínűleg (biztos), hogy egy rakat fölösleges add-on van telepítve."

    Chromeban is ugyanazok az pluginek vannak betöltve, egyébként sem használok sokat, (Flash, Silverlight, Java, meg a WMV plugin), ebből utolsó kettőt kábé ha évente 4-5 alkalommal, Operában le is tiltogattam őket), mégis gyorsabban nyitja Java Helperrel együtt az új tabot, mint az IE8 anélkül. Ezen azért lenne mit javítani.

    Vargnatt: "Ez a 3500 nem valami hihető, ennyi kártevőtől normál esetben már a Win be se töltene"

    Mentségére szóljon, hogy bizonyos vírusirtók fertőzött fájlok számában adják meg, nem a konkrét vírusok számát. Például mikor Kasperskyvel ellenőrizgettem néhány embernél nem volt ritka a 15000 fertőzött fájl sem. Nem tudom milyen számítási módszert használnak, de a Windows működött még, bár ilyenkor kapásból újra lett húzva.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #73 üzenetére

    "szólj az Adobe-nak meg a Sun-nak, hogy lassúak a pluginjei."

    A Java jogos, viszont nem tudom miből tartott volna az IE8-ba egy nyamvadt HTML5 video támogatást implementálni és akkor már ha a két nagy közül nem csak az egyik, hanem a másik is támogatja (sőt, a Google is ezt favorizálja), szélsebesen terjedt volna, már kevésbé lenne szükség flash pluginre. :K
    Így viszont ha letiltod még egy YouTube videót sem tudsz megnézni, IE-ben meg még nem is lehet oldalspecifikusan engedélyezni/letiltani a beépülőket (pedig a multiprocess miatt itt lenne csak igazán értelme).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dany007 #92 üzenetére

    "Hát, a CCleaner engem pont most szivatott meg. Persze saját hülyeségem, hogy nem csináltam backupot, de jól szétküdte a rendszert."

    Ismerősöm ezzel tüntette el az MS Office ikonjait, persze olyan jól, hogy utána még uninstallálni sem lehetett mert valami hálózati erőforrást keresett (ami a temp mappára mutatott). Az eredeti telepítőlemezt betéve pedig indulás után a setup.exe elszállt.
    Szóval ilyenkor jön a registryből manuálisan egyenként való kitakarítás, plusz a Windows összes fellelhető könyvtárából (ami egy Office esetében nem szűkül le a Program Files+Appdata párosra).

    Ennyit az ilyen hülye programokról, mondogatom jó ideje mindenkinek, de úgy látszik az ember a saját kárán tanul. Ha valaki ért a registryhez (Microsoft tudásbázis is segít) tudja mi mire jó, akkor a manuális takarítás a legjobb, ha pedig nem akkor inkább ne nyúljon hozzá.

    Vagy tegye, de akkor legalább egy Windowst képes legyen újratelepíteni, én is a saját káromon tanultam meg sok dolgot, évekkel ezelőtt nálam is 90 meg 120 napos Windows élettartamok voltak, de én mikor kinyírtam a rendszert nem a Windowst szaroztam le, hanem magamat és adott esetben a third-party szoftver készítőit. :D

    moonman (#94): Az Operával eddig még nem volt bajuk. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz deathtania #99 üzenetére

    De miket sorol fel? Leginkább nem létező fájlkiterjesztések r00-tól egészen r99-ig meg part1, part2 és a többi (ezeket általában újra létrehozza a Windows, vagy az adott szoftver, de ezzel is lehet szívni bizonyos esetekben), azon kívül az MUICache-t (ez mondjuk a Windows hülyesége, hogy nem tűnnek el törlés után a fájlok bejegyzései), meg néha eltávolított szoftverek utáni maradványokat, de ez nem teljesértékű. Próbáld ki. Töröld a maradványokat egy eltávolított szoftver után, majd keress rá Ctrl+F-el a registry saját keresőjével a program nevére. Fog találni bejegyzéseket.

    Gyorsabbnak biztos gyorsabb, de ha gyakran telepítgetsz akkor van rá szükséged, akkor viszont jobb a virtualitáció, vagy a Sandboxie, ha pedig ismered a registry struktúrát akkor ott sem tart sokból. Én a {47389473-6c46-4d66-b413-70b0445df33c} típusú bejegyzéseknél használok guglit, a többi egyértelmű, mint az intéző vagy a GPO.
    HKCR: Kiterjesztések, társítások, protokolok kezelése.
    HKCU: Adott felhasználói fiókhoz tartozó dolgok.
    HKLM: Globálisan az egész rendszer minden felhasználójához tartozó dolgok.
    HKU: Felhasználói fiókokkal kapcsolatos dolgok.
    HKCC: Ehhez még nem volt szükségem nyúlni, de ide normál esetben nem ír semmi csak a rendszer. Eszközökkel, perifériákkal, csatolófelületekkel kapcsolatos dolgok vannak csak benne meg egy \Software\Fonts könyvtár ahol a DPI van megadva.

    Mi olyan bonyolult ezen? :)

    "az átlag user szerinted mennyit szokott egy uninstallal tölteni?"

    Sok olyan embert ismerek, akik kapásból uninstallt tolnak, ha valami nem megy. Egyik például hetente 2-3 alkalommal tolt install-uninstallt a µTorrentnek, mert az egyetlen torrentoldal, amin rajta volt nem volt elérhető 3 napig. Meg másik tipikus eset: Felteszi a Nero-t, megír egy DVD-t, uninstallálja, aztán két hét múlva megint ugyanezt teszi. Ha még kicsi vinyója lenne és szűkös a hely megérteném (bár akkor használjon Linuxot, vagy tegyen fel valami kisebb írót), de így...
    De még mindig jobb mint akinél annyiból áll az uninstall, hogy törli az ikonját. Bár ettől veszélyesebb ugyanennek a típusnak a 2.0-s változata, aki a Program Files-ból is törli a könyvtárat. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák