Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm az újabb tanácsokat!

    Úgy néz ki, esetemben a "csőstül jön a baj" esete valósult meg. :(((

    A BSOD-ot valószínűleg tényleg az újabb Windows update-ek okozták, viszont az ismertetett "homokórázós lefagyást" az, hogy az SSD "eltűnik a Windows alól". :(

    Egyébként ddekany tanácsára a Win install előtt a Memtest86-ot végigfuttattam, és közel 3 óra tesztelést követően minden memóriát rendben lévőnek talált.

    A gépben a feszültség értékek jók, a tápegység nem tűnik hibásnak.

    Amikor az említett "lefagyós" hiba következik, és csak a főkapcsolóval tudom lekapcsolni a gépet, vagy reset-elem (de reset után nem boot-ol be), az nagyon úgy tűnik, azért van, mert a BIOS-ból eltűnik az SSD.

    Úgy jöttem rá, hogy többször beléptem a BIOS-ba ilyen események után, és több alkalommal nem volt ott a Boot listában az SSD. (Amire a rendszert telepítem.)

    A 2 optikai meghajtó kivétel nélkül mindig látszik, a merevlemez háttértár is, de az SSD a SATA0 port-ban nem.

    Kezdtem a "Root Cause" keresést:
    - Ugyanabban a port-ban, de másik SATA kábellel is eltűnt
    - Az egyik optikai meghajtó (SATA2) helyére csatlakoztatva először már örültem, de sajnos ~fél óra után ismét lefagyott a Windows, és utána BIOS-ban nem volt ott az SSD

    Ha éppen beboot-ol Windows-ba, és ha nem használom is, tehát semmit nem indítok el, akkor is ~1-10 perc közötti intervallumban garantáltan lefagy. Utána csak a reset, vagy a lekapcsolás segít. :(

    A kérdés az, hogy ezek után kijelenthető-e, hogy az SSD hibásodott meg, vagy lehet valami furcsa, nem tipikus SATA vezérő hiba, vagy "en bloc" alaplap hiba? :F

    Melyik itteni fórum topic-ba érdemes írnom, hogy ott a fórumtagok segítségét kérjem a megoldásban?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák