Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz schawo #39 üzenetére

    Ez az egész inkább kultúrsznobság.
    Nem attól tartják most őt "művésznek", mert zseniális ötlettel megálmodta ezt a nem túl eszes "festőeszközt", hanem azért, mert valahol, valaki, valamilyen okból felkapta a médiában és most eleve "művészként" hallanak róla. Ha azok, akik most művészként kezelik az öreget, elsőként az út szélén, a kocsiból árulva látták volna meg a képeit a hétvégi családi bzaározás közben, akkor feltehetően egyetlen legyintéssel elintézték volna a "művészetét". De így már, hogy társul mellé a hype, "művésszé válik". Az "egyenes vonal" sem attól művészi, mert olyan nagyon egyedi, inkább attól, hogy adott pillanatban felhype-olta egy olyan ember/médium, melyek még több kultúrsznobot érnek el a véleményükkel. A többi már csak csordában megy utánuk, mert kell nekik az érzés, hogy "én is értem".
    Olyan ez, mint amikor a borsznobok méhpempős kúkuszt és tejbegrízes bundáskenyeret vélnek felfedezni egy bor ízvilágában. Ez is nyilván baromság, de kell a tudat, hogy "az értők táborába tartozom tehát endkívül kultúrált vagyok". Véletlenül se a valóságtól már teljesen elrugaszkodott, kultúrsznob.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák