Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz nalaca000 #3 üzenetére

    Tény, hogy a hatalmas ping miatt Tibetben, Ugandában vagy Szomáliában kevesebb lesz CS-ben a heccsat, mint mondjuk nálunk, de ha a Wikipedia meg például a Youtube a nagy büdös semmi közepén is megbízhatóan betöltene, az már elég jó lenne.

    Az egyébként eléggé nem tetszik, hogy n cég m ezer műholdat juttatna fel, szóval - bizonyos értelemben - megdöbbentően nagy lenne a redundancia, aminek talán az egyetlen előnye az lehetne, hogy jobban tudhatnák tartani a beígért, amúgy igencsak szűkös sávszél-keretet.

    Amúgy tényleg nagyon jól összeszedett cikk, gratula :R. Mondjuk én továbbra is elég szkeptikus vagyok mind a sávszélesség, mind az adatforgalom, de elsősorban a költségek miatt. Egy havi legalább 10k-ba kerülő net nem csak Afrikában, de még Ázsiában is megfizethetetlen lenne - sőt Európa nem kis részén is. De majd meglátjuk.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz frovery #45 üzenetére

    Király cég. Olyan jó a honlapjuk, hogy Firefox-szal meg se tudtam nézni az áraikat :P. Mondjuk lehet, hogy ez egy jel volt arra, hogy meg kellett volna állnom, de végül is Chrome-mal már ment :DDD. Nice. Telepítés 30k (vagyis 10k regisztrációs díj :Y és 20k telepítés) :C, az 5M/2M net 7k-ba kerül 2 év hűséggel - az mondjuk még egész korrekt is, de a 15M/6M közel 18k-ért... khm.

    Nagyon hülye összehasonlítás, de ilyenkor nagyon örülök annak, hogy már nem kell se a UPC-vel, se a Telekommal szerencsétlenkednem, hanem vagyok olyan szerencsés, hogy Digim van, 200M/100M talán kevesebb, mint 3k-ért. Ráadásul ahol tányéros net van, ott a TV is tányéros, és hát az is olyan, amilyen...

    Díjcsomagok, a saját honlapjukról idézet:

    2016 december 01.

    díjcsomagok bevezető szöveg

    szöveg

    jdjdojeojoj o o rokrtpoktg tpotrokvrotbmr rt ortortpbomrtbpomrbotmrptbtrpbomr

    :R :R :R

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz frovery #48 üzenetére

    "Na ezért nem használok Firefoxot"

    Pedig az egyik legjobb, és talán a legjobban testreszabható böngésző, remek addonokkal. Nekem ez többet számít annál, hogy például a Chrome, meg az Opera is talán valamivel gyorsabb. A Chrome stílusát egyébként kifejezetten rühellem, szerintem soha nem tudnám megszokni. Kb. 10-15 évvel ezelőtt operáztam, de már kinőttem belőle :D. Az meg szerintem elég nagy fail, ha egy népszerű, viszonylag elterjedt böngészővel nem működik egy netszolgáltató oldala...

    Nem (lenne) olyan rossz egyébként a vannet se, a legbénább csomagjuk egész tűrhető áron van, de az ár a sebesség kismértékű növelésére is kb. exponenciálisan nő, ami nem valami biztató. Ráadásul a beugró is nagyon magas. A 10k még oké lenne, de a 30k az egy kicsit sok. Jobb helyeken az már szinte egy éves előfizetés díja. (Oké, nem korrekt összehasonlítás, de attól függetlenül is drága.)

    "Egy Digi csak frekventált helyeken alternatíva, az egész országban, főleg vidéken soha nem lesz, tehát a Digikábellel összehasonlítani bármit is, botorság."

    Azért terjeszkednek szépen lassan. A szüleimnél Miskolcon, társasházban nagyon sokáig csak UPC volt. A netjük átlagban gyorsabb és jobb is volt a konkurenciánál. 2003-ban kötötték be, 768 kbit/sec sebességet tudott, amikor a legtöbb DSL még 128-256k volt, hasonló áron. Talán egy éven belül dupláztak (1,5 Mbit), majd egy év, vagy még kevesebb idő elteltével már 2,5 Mbit lett, ami aztán egy újabb év múlva már 5 mega volt - szerintem az a használhatóság legalsó határa manapság. Azután meg már 15, később 30 mega lett, majd szerencsére megérkezett a Digi. Pesten már nem volt ennyire jó világ, Telekomos DSL-ünk volt 2009 körül, talán 2 vagy 5 Mbittel kezdve, abból lett később 10-15, amíg el nem költöztünk. Az új helyen (XVII. kerület), 2013 körül szintén Telekom, már talán 30 Mbittel, 2014-től viszont szerencsére ott is lett Digi. Sőt, a házunkban, falun (Ecser) is van, szerencsére :), FTTH (azt hiszem UPC is lett volna ott is, de a Digi nyilván jobb). Pedig az is "vidék", bár nevezhetjük agglomerációnak is. Ehhez képest amikor a Blahán laktunk egy évig, ott (akkor még) semmilyen normális szolgáltató nem volt :Y.

    "Mint írtam is, egyéni szerződéssel, akár napira is "bérelhető" a műholdas szolgáltatás. Sok nyári fesztiválra, koncert helyekre, vásárokba és egyéb helyekre telepyítjük ki."

    Oké, de a napi bérlés az nyilván drágább, mint egy lakossági ügyfélnek a havi előfizetési díja. Ettől függetlenül nyilván megér(het)i, pláne, ha nincs alternatíva. Már pedig nem lesz...

    "Van pár tanya, kisebb, nagyobb telephely, vállalkozás is, ahol más net nem érhető el. Ilyen helyeken igenis vállalhatóak ezek az árak."

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy el kell fogadni. Persze nagyon könnyen beszélek, mert kifejezetten szerencsés helyzetben vagyok a szolgáltatókkal. Mindenesetre egy egyéni előfizetőnek az akár 20-30 ezres havi netköltséget szerintem semmivel sem lehet megindokolni...

    #49: "Nekem Firefoxxal gond nélkül behozta ezt az oldalt..."

    A linket külön nekem is megnyitja, de amikor a nyitóoldalról szeretnék navigálni a díjcsomagokra, ott egy animáció van (lenne), ami nálam nem megy FF-al, és így nem tudtam megnézni a remek ajánlataikat.

    "Ezzel a nagyon szerencsés nagyon kevesek közé tartozol..."

    Tudom, sajnos/szerencsére. Szerintem egyébként elég sok emberhez eljut már a Digi, de sokkal többhöz meg nem (viszonylag sok emberhez, de viszonylag kis területen). Bár... ahogy megnéztem a listájukat, szerintem a legtöbb nagyobb település (és majdnem az összes megyeszékhely) rajta van, és elég sok kisebb is elérhető már. Persze ez nem jelenti azt, hogy az adott településen bárhol elérhetőek. Nyilván nem is éri meg bárhová kihúzniuk az optikát, még Budapesten se. Városokban, meg relatíve frekventált családi házas övezetekben (ha nincs baromi messze a már meglévő hálózatuktól) viszont többnyire megéri fejleszteniük, idővel úgyis behozza az árát. Ez persze Mucsajröcsöge külsőt nem fogja érinteni, és - többek között - az alföldi tanyavilágot nem fogja érinteni. Amúgy ha jól emlékszem, akkor a Diginek is van, vagy legalábbis volt parabolás netje is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Cifu #52 üzenetére

    "De, ha nincs alternatívád."

    Na ez az, ami sajnos elvileg így van, de én még attól nem tudom elfogadni. Ilyen alapon adhatnák kétszer-háromszor annyiért is a szolgáltatást. Nyilván van az a határ, amit már senki nem lenne hajlandó megfizetni, de ha csak kicsivel is az alá tudnak lőni, akkor az még elég lehet. Nem kizárt, hogy 20-30k-s havidíj mellett nagyobb lenne a hasznuk, mint 5-10k-val. Nyilván jóval kevesebb előfizetőjük lenne, de az kit érdekel? A lényeg úgyis csak a haszon... :U

    "Elérhető? Igen, mondjuk a lakosság 20-30%-nak... Sokat segít azokon, akiknél nem szolgáltat..."

    Attól remélhetőleg azért több emberhez is eljut(hat)nak, mivel szinte az összes megyeszékhelyen ott vannak, meg amellett még nem kevés településen. De tény, van még hová fejlődniük. Ahol viszont nem elérhetőek, ott viszonylag jó eséllyel lesz UPC vagy Telekom. Ha nem, akkor - kisebb falvak esetén - meg valami gagyibb helyi vérszívó. Ha még az se, akkor már nagyon-nagyon vidéki a hely :DDD. Szerintem a műholdas net csak akkor elfogadható, ha tényleg semmilyen más alternatíva nincs, mert sebességben jó eséllyel, de árban szinte biztos, hogy a tetszőleges HelyiDSL is jóval jobb lesz. Ha másban nem, hát pingben biztosan...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz t72killer #55 üzenetére

    "LoL, örülnék én annak a havi 30ezres költségnek, ha pl Vörös-tengeri búvártúrán folyamatos, 5GB körüli adatlimites+gyors netet kapnék érte a hajón."

    És azt vajon a Szaharában közlekedő karavánok is meg tudnák fizetni, esetleg mondjuk afgán vagy etióp családok? :U Én is örülnék annak, ha 4K 60 fps-es online streammel tudnám tolni a fácsén, ahogy épp elérem az Északi-sarkot, sőt közben a Bari köztöt is tölthetném HD-ben, miközben a CS 20 ms-es pinggel megy.

    "Hidd el, nem csak a Kiskunalsó és felsőpiripócs közti tanyák vannak, akikhez majd a kormányzat kiviszi a kábelt, mert kormánypárti a polgármester."

    Nyilván nem, de nem baj, ha nem csak a Thaiföldre látogató amerikai szexturista tudja megfizetni a netet, hanem a helyi lakosok is. Anélkül nem sokat ér ez az egész, tetszik vagy sem. Legalábbis az szerintem egy elég ótvar hozzáállás, hogy nekem legyen jó, én ki bírjam fizetni, a többiek meg le vannak szarva. Nem a nyugat seggét kellene ezzel (is) kinyalni. Még ha nem is a legalapabb csomagok esetén, de olyan összegekről beszéltünk, amennyi pénzt sok afrikai/ázsiai országban nem hogy nem tudnak rászánni havonta, de összesen nem keresnek annyit. Ha havi 30 ezret keresel, akkor nem biztos, hogy 20 ezret rászánsz a netre. Így viszont erősen megkérdőjelezhető az értelme. De legalább az orvvadászok online hallgathatják a Gangnam Style-t a szavanna kellős közepén, meg Average Joe is tudja nézni az NFL-t az Everest alaptáborban, na hurrá.

    "Nem beszélve a tengerekről, (É és D) Amerikában, Afrikában, Ausztráliában gigantikus területek vannak, nulla infrastruktúrával. És bizony ezeken a területeken is dolgoznak, ÉLNEK emberek, akik alkalmasint szeretnének kommunikálni - vagy épp az életbenmaradásukhoz kell a kommunikáció."

    Szerintem ezek közül még a tenger a legkisebb gond, bár nyilván nem szeretném, hogy norvég halászok ne tudjanak bármikor facebookozni. Viccet félretéve, nyilván fontos, hogy a hajókon is legyen net, normális kommunikáció (ami egyébként a legalapvetőbb szinten rendelkezésre is áll, leginkább rádió, GPS és radar formájában). Szerintem egyébként Afrika, utána pedig leginkább Dél-Amerika lefedése lenne a legfontosabb, Ausztrália meg talán a legkevésbé (elég érdekes ott a lakosság eloszlása, és nyilván nem ok nélküli az egy egyébként nagyon is fejlett országban, hogy valahol nincs infrastruktúra).

    #57: Meg fogják oldani, nem kell aggódni :DDD.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák