Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Воланд #27 üzenetére

    Csakhogy ezzel ott a gond, hogy ha betöltesz egy hírportált, nem kell 5-7-10 MB/s a netezésre, de ha videókat akarsz nézni, akkor igen, pontosan erre találták ki a szélessávot. Most meg azt mondják, bocs, mégse, szélessávon csak olyan tartalmat nézhetsz, ami nem használja ki. Ennyi erővel egyszerűbb lenne nem eladni a szélessávot fillérekért, és akkor az venné igénybe csak, akinek szüksége van rá.
    Bár tény, hogy aki nem használja ki, az nem is terheli. De eladják, ebből következik, hogy biztosítani kell alapáron azt, amivel kihasználható.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • sbazsi

    veterán

    válasz Воланд #27 üzenetére

    Nem azzal van a probléma, hogy hónap végére mennyi adatot töltöttél le, hanem, hogy ezekkel a letöltésekkel időszakosan mennyire terhelted le a hálózatot.

    Mindenki pontosan annyira tudja leterhelni a hálózatot, amilyet csomagot kifizetett. És itt most azért akarnak plusz pénzt szedni, mert a user ezt ki is használja?!

    Ha nem lenne youtube és társai, akkor az emberek többségének bőven elé lenne 1-5 megabit, egyéni izléstől függően. Mert az emlegetett hirportálok böngészéséhez az is pontosan elegendő.

    Nagyon off: ha veszel egy mobil csomagot 1000 Ft lebeszélhetőséggel, akkor aki 900 perc felett beszél, az is fizessen extrát, mert a kelleténél jobban terheli a hálózatot :F

    Talán a marketinget kéne átalakítani. Nem a maximális letöltéssel eladni a csomagot, hanem a minimálissal. Amit akkor is garantálnak, ha valaki 0-24 fullhd youtube csomagokat néz. Az, hogy ennél néha gyorsabban megy a dolog, az nem baj. Igen, lehet, hogy emelkednének az árak - vagy inkább csökkennének a megabitek ugyanazért az árét, de ez teljesen felborítaná az internet semlegességét.

    Szerk.: Amerikai szolgáltatoknál meg ne beszéljünk videáról és társairól.
    Youtube mellett még hány videomegosztó után kéne fizetni? Mert értem én, hogy miről van szó, csak azt nem látom, hogy hogyan lehetne ezt úgy megvalósítani, hogy az internet semleges maradjon, és azok az oldalak sem legyenek hátrányosan megkülönböztetve, akiknek fizetni kell. Most még csak youtube. Majd szép lassan eljutunk a videa és társaihoz is, ne félj.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Воланд #27 üzenetére

    most egy kicsit pityeregtem mert belegondoltam szerencsétlen szegén szolgáltató helyzetébe, és igazat adok. mostantól nem nézek se youtube videókat, se dropbox, de még skype vagy távasztal bizgetés se lesz. ígérem :R ;]

    (#38) Fecow : jogos. hiszen most nem lenne forrása hálózat fejlesztésre, azt csak újabb sarcok kivetésével tudja megvalósítani. jogos :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák