Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz #40553216 #14 üzenetére

    Az Acer hozzáállását én is csak megerősítni tudom. Abban a helyzetben voltunk egyik rokonommal, hogy diák lévén igényelhetett Campusos később Msdnaa-s Windowst, így gondoltuk veszönk egy Windows nélküli notebookot. Xp-t szokta meg és használt azzal kompatibilis programokat. Az viszont egyszerűren vicc kategória, hogy ott csücsül a gépen egy Linpus 9.2 grafikus felület és bármiféle hardvertámogatás nélkül, sőt már a készítők oldalán sem található róla bármiféle információ. Ezt tetézi, hogy kezdetben még Windows Xp-s driver sem volt elérhető a géphez csak Vistas (ezek közül némelyik életre kelt Xpn is de nem mind). Szóval tényleg a hw gyártók is tehetnének kicsit többet ha már Linuxszal szálltják a gépet, a legszebb: a szóbanforgó Linuxszal "telepített" géphez mellékeltek egy Vistas driverlemezt és csókolom. Ellenben egy a fentinél normálisabb Linux mellett ott van a hordozhatóság, az is, hogy pl. egy Ubuntu ha az alapvető eszököket felismeri egy gépben telepítés nélkül is egész jól használható, kockázat nélkül kipróbálható egy átlagfelhasználó számára és nem utolsó sorban kényelmesen lehet vele particionálni is. Szerintem akár egy Linux és Windows is jól meg tud férni egymás mellett.

Új hozzászólás Aktív témák