Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #335 üzenetére

    "Egyébként igazad van, nem volt Linuxozás, hanem volt "bezzeg a Kubuntu, Lubuntu, 32 megás kutyatöke" :)"
    Mondom miután ti elkezdtétek.

    "Nem az MS dolga drivereket írni a hardverekhez, tévedésben vagy. Lehet menni tüntetni a gyártó székháza elé"
    Linuxra se nagyoní rnak, mégis van. Sok olyan esetben is, amikor winre már nincs. Meg ipari cuccokhoz a gyártó sem fog feltétlen winre írni, mert nem érdeke.

    "Anno, mikor Linuxoztam, akkor több embernek is megmutattam, hogy ez is létezik, senkit nem érdekelt.'"
    Jaja, sok ilyen van. Amíg lehetett törni a wint. De már egyre kevésbé lehet, és kezd leesni embereknek, hogy hoppá, ez nincs ingyen.
    Amikor jönnek, hogy hát újra kéne rakni... és mondom legális kulcs van hozzá?
    Akkor nagyon csúnyán szoktak nézni.

    "De igazából egy embernek felraktam laptopra az Ubuntut, később hozta is vissza."
    Ugyanígy nem akarnak win8-at se sokan. Amúgy mikor volt ez? Mert sokan még mindig a 2008-as Linuxok alapján ítélkeznek.
    Amúgy a legtöbb user a megszokások rabja, kicsit magasabb műszaki kultúra esetén nem lenne ilyen egyértelmű, hogy semmi más rendszert nem akarnak látni.

    " Érdekes módon Windowsról OS X-re váltásnál nem ennyire jellemző a dolog, vajon miért..."
    Hm, érdekes, pedig az se win. Tehát lenne igény másra mégis?

    @Szaby95 : "Ugyanezen az elven viszont a Linux is tarolhatott volna desktopon, ha jobb alternatíva lenne..."
    Na, desktop esetben a Linux késett, illetve ami volt alternatíva a 90-es években, azt a MS nyírta ki elég ügyesen. Azután meg hogy egy rendszer terjedt el, elég nehéz rést ütni a piacon.
    A mobilos esetekben nem volt ilyen mákja a MS-nek, szerencsére.

    @vicze1 : RH meg a Novell csak megél valamiből, miből, ha senki nem vesz Linuxot céges használatra?

    "Biztos nagy titok lehet egy nagy vallatnál, amit úgy a fél világ tud..."
    Elolvastad amit az előbb írtam?

    " és az is csak 20-30e gép"
    Ja, az tök kevés. Biztos sírva használnak ők is nem MS terméket :D
    Ha 20-30 ezer gépen működik, akkor valószínű nem gáz.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • azopi74

    addikt

    válasz #58000384 #345 üzenetére

    "Van igény más rendszerre, még mindig ott az OS X, a maga 5-6 százalékával (most a hasamra ütöttem). A többieknek meg a Windowsra van igényük."

    Márciusi Net Applications statisztika szerint desktop piacon OSX 7,28%.

    Összehasonlításképp Linux (összes disztribúció együtt, benne még az agyonhype-olt übersikeres ChromeOS is, ami majd lemossa a Windows a föld színéről) összesen 1,5%.

    Ugyanannyi, mint 15 éve, 1 és 2% közt toporog azóta, igaz volt közben egy desktop Linux éve 2004, amikor elérte a csúcsot, a 3%-ot, és ezzel megelőzte az OSX-et is :)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #348 üzenetére

    Na persze, miután el lett kedve hogy "miért, mi Linux?" akkor már úgy van vele az ember, hogy oké, legyen.

    "Nem tudtam, hogy kell valakinek az engedélye, hogy kifejtsem a véleményem valamiről"
    Senki nem mondta, hogy engedélyköteles, ezt is csak te te találtad ki :D

    "Olyan messze van az ismeretségi köröd a reprezentatív mintától, mint Makó Jeruzsálemtől. Megint jön ez a szokásos "én akkor is jobban tudom, hogy másnak mire van igénye""
    Ilyet sem mondtam, mindig leírtam, hogy saját tapasztalat.

    ""Tapsolok neki", mert mindenre alkalmas a rendszer, amire szükségem van, "
    Tudod, ez mindin létező világok legjobbika, miért akarsz bármiből jobbat :D
    Illetve! nem mindig az ám a jó, amit sokan csinálnak, vagy használnak.

    "a Leadtek TV2000 tuner, "
    Te nem tudom, mit műveltél, nekem pont az nem ment windóz 64 biten, ellenben Linuxon pöccre :)

    "Nincs az aktiváláson mit hangoztatni," csak a PH-n nem szeretik a warezt :D

    "A Unity meg akkora baklövés volt, hogy még mindig azzal szállítja a Canonical az Ubuntut."
    Nem is mondtam, hogy jól teszik. De _van_választási_lehetőséged_. Érted? Ez a lényeg, nem az, hogy hogy hívják az oprendszert.

    A sok disztróban is az a lényeg, hogy mindenki talál megfelelőt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #348 üzenetére

    ""Tapsolok neki", mert mindenre alkalmas a rendszer, amire szükségem van, nem kell vadásznom programokat, drivereket, belemászni konfig fájlokba, hogy meglegyen a mélynyomó is, erre van minden megvásárolt programom, ez a rendszer élvezi a legnagyobb támogatást, stb."
    Így van, részben ezért is ez a legelterjedtebb és nem a másik...
    Egyébként meg felesleges győzködnöd, aki a muzulmán híve, abból se lesz keresztény + még térítenek is... :DDD

    @ hcl: "Az itteni Linux userek nagy része egyszer le nem írta hogy Linux, amíg a windózrajongók el nem kezdték a Linuxozást" - ja burkoltan utalgatnak rá, meg bezzeg egy másik rendszeren csak 8/ 14 GB stb. Úgy látszik ez, az új taktika, hogy nem nevezik nevén és akkor nem lehet ráfogni, hogy azt mondta, ő kezdte...én is, akkor majd legközelebb, csak "másiknak" nevezem, ahogy már párszor. ROTFL :DD

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #350 üzenetére

    Te a fene tudja, nekem Win7 x64 alatt a Leadtek drivere sem ment fel, 8 alatt asszonynál meg néha villog a kép teteje. (szintén 64 bit).

    "Mesélj, annál mi a jobb nekem, ami mindenben működik? :D "
    1. A Win sem működik mindenen jól. Pl. a fent említett TV tuner, a soros kártyám, egyes ujjlenyomat-olvasók, Palm m515, Canon Selphy nyomtató, most csak így soroltam, amik nem működnek windózon. Régi gépeken ugye felejtős. Kell rá vírusirtó, anyámkínja. Teleszemeteli magát. Rohadt nagy, És nem kevés pénzbe kerül. Aha, működik :D Valahogyan.
    Kösz, akkor inkább egy olyan valamit használok, amit ha egyszer összerarok, akkor szépen teszi a dolgát, amíg világ a világ. Nekem az összes Linuxom ilyen volt, ha baja volt, azt általában én okoztam a bénázásommal.
    A melóhelyi windózom ahhoz képest egy ótvar társzekér. Mondjuk a többi usernek is kihullik tőle a haja, az úgy 80 ember, de nem baj. És jelenleg ugyanolyan hardver van az itthoni gépemben, mint a cégesben.
    Nem mellesleg az ismerőseimnek is rendszeresen van olyan kínja, hogy gúglizhatok utána, mi baja a MS csodának.

    "Egy nem aktivált rendszerben mi a warez? "
    Abban semmi, csakhogy te mit írtál?
    Meg ugye ott kb. arról volt szó, hogy a windóz is ingyen van. Hát, azt itt nem szeretik.

    " El sem hinnéd, ha valaki azt mondaná, hogy a Windows a megfelelő, ugye? :)"
    Felőlem mindeki úgy szívatja magát, ahogy akarja, csak utána ne nekem kelljen megoldani a bajait. És persze biztos én vagyok a hülye, vagy csak behaluzom azt, hogy naponta találkozunk valami wtf problémával. Ja, meg ne akarja megmondani, hogy ha pár tízezerért veszek egy OS-t, akkor annak az a normális működése, amit ez az izé produkál.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #354 üzenetére

    "A soros kártya meg olyan, mint a régi vezérlőkártyák, azokkal is sok gond volt."
    Ja, csak ha van egy forrasztókemecéd esetleg, ami nem olcsó, és soroson vezérlődik, nem biztos, hogy boldog leszel.

    Selphyhez van driver, csak nekem a 7-esét kellett rá feltolni, mert azzal ment.

    " ellenben a tunerhez nincs hivatalos Linuxos driver, ott ez nem is csoda."
    És az az OS hibája, hogy a gyártó nem ír hozzá?
    Különben mi a francnak lenne, mivel van a kernelben hozzá modul.

    "Vírusirtó nem kell rá, van benne."
    Aha. Egy ideje.

    "Ismerőseid meg álljanak át a túloldalra, aztán élvezzék a hibamentes életet, őket kéne meggyőzni."
    Hát, ha nem játszana némelyik, akkor lehet menne is. Csak ugye itt van az, amit korábban említettem, a MS bebetonozta magát, úgy meg rohadt nehéz rávenni valakit, hogy váltosn, még ha amúgy ő is látja, hogy magát sz0patja.
    Amúgy volt, hogy az egyik srácnak Linux only lapost adtam kölcsön, aztán lesett, hogy a 8 éves egymagos vas mennyire használható.

    " Mondod, hogy nem érdekel, hogy ki mit használ, aztán ugyanúgy próbálsz meggyőzni mindenkit, "
    Várj, ezt nem te csináltad? :D Próbál a fene meggyőzni akárkit, max. megekeresem azokat a pontjait a többiek állításainak, amik hibádzanak.
    De igazad is van, minek szórakozol itt?

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #356 üzenetére

    Hát, mondjuk ez a "nem netezik rajta" annyira MS megoldás :D Ha neked megfelel, nincs több kérdésem.
    Gondolom annak is örülnél, ha a MS valami tök alap feature-t tenne úgy elérhetővé, hogy brutál drága legyen. Vagy mondjuk csak bankkártyaadatokkal indulna a win :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #354 üzenetére

    Persze, hogy az, nekem elhiheted, van már tapasztalatom ilyen téren... :D
    Meg a "Felőlem mindeki úgy szívatja magát..." kijelentéseknél is, ha csak itt PH!-n nézem az adott topikok napi történeseit, felmerülő problémák megoldási metódusait, hát akkor egyértelmű, hogy melyik a "kínaibb"...és a userek zöme nem beszéli azt a nyelvet. És ezt a fajta spec. sárgát, még Kínában se nagyon.
    "úgy meg rohadt nehéz rávenni valakit, hogy váltosn, még ha amúgy ő is látja, hogy magát sz0patja." -ez megint egyértelmű, de még ezek után is nyilván azok a hülyék, akik Windowst használnak, nem hajlandóak nagyobbat szopni... :DDD

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #359 üzenetére

    "Az a gép kemény 1500 forint volt házzal együtt"
    Én nem ilyen dolgokról beszélek.
    Adott egy gyár, benne pár milliós gépekkel, amikbe a gyártó beépített egy adott esetben nem szabvány PC-t, amin van egy esetleg windóz, de nem biztos, hogy az. Hálóba kéne kötni, hogy gyártásfelügyeletet csinálj, meg esetleg a mérnökök távolról tudják felügyelni a gépeket.
    Veszel új gyártósorokat, mert a MS nem támogatja tovább a rajta levő OS-t, újabb meg nem megy fel a hardverre? Vagy mi?
    Nem csa az a számítástechnika, hogy otthon mit bohóckodsz...

    Ha ugyanez a vas Linuxszal érkezett, akkor jó esély van, hogy támogatott OS-t tudsz rá tenni.

    Ja, meg a régebi FT232 alapú USB-soros cuccok sem támogatottak már win8 alatt. Mondjuk fel lehet bűvészkedni a drivert, csak macera.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #361 üzenetére

    Én meg arról beszélek, hogy ez az MS filozófia. Nem érdekel, mit csinálsz, vedd meg az új OS-t.
    Ez elmegy egy cégnél, ersze, ebből élnek, csak ez a cég a teljes világ desktop piacát uralja, és ez már nem játék. Nem lenne szabad így lennie, mert a fejünkre nő. És én vagyok a hülye, hogy ezt valós aggodalomként kezelem.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #370 üzenetére

    Sajnos nem teljesen értetted meg amit írtam, így jártál.
    "A Win7-nél nem mérséklődött a gépigény, az ugyanaz maradt, hanem erősödtek a gépek 2006-2010 között."

    Próbáltam a Vistát még a régi P4-emen, használhatatlan volt. A win7-et pedig már a tesztverzióktól kezdve használtam, simán működött rajta, gyorsabb volt mint az XP. Ezalatt a P4-es gépem semmit nem erősödött.

    "ha nem érdekelne a terjedése (és állításod szerint mást sem), akkor nem menne a győzködés, összehasonlítás, a Windows hibáinak kihangsúlyozása, az, hogy mi minden oldható meg azon, és mindenkinek van megfelelő disztró, stb. témájú szájkarate és háború (nem csak itt)."

    Mindkét oldalon vannak elfogultak, meg őrültek, az fix.
    A win hibáinak kihangsúlyozása azért történik, mert vannak bizonyos problémák, amiket jó ideje nem sikerült már megoldani, és még 2015-ben is ezekkel szenvedünk ha wint használunk. A win10 pedig nem úgy tűnik hogy ezeket orvosolni fogja, pedig ha övéké a desktop piac, ezeket illett volna már rég-rég javítani. De persze tudom, a win tökéletes, és nincsenek benne hibák.

    "Egyébként én be se nézek a disztrók topikjába, mert nem érdekel, hogy mi van velük, de egy Microsoftos témánál varázsütésre megjelennek az ős-Linuxosok, tehát mindig megy a keresgélés, hogy mibe lehet belekötni."

    Ezekszerint te még sosem használtál semmit, csak windowst, legalábbis a linuxot egyáltalán nem is ismered. Én viszont használtam már mindkét platformot, és a mai napig használom is.

    Ilyen szempontból eléggé hiteltelen az ellenoldallal szembeni bármilyen kifogásod.

    Egyébként reménykedtem a win10-zel kapcsolatban, hogy valamilyen, valóban pozitív változás is lesz. Hát nem úgy tűnik.

    (#371): én ilyet nem állítottam ;)

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #373 üzenetére

    "A disztrók meg nem változtak alapjaiban, nem özönlötték el a piacot a kompatibilisebb hardverek"

    Hogymi?
    Az újabb hw-ek lehetséges hogy nem mennek, de ez még nem zárja ki.

    "több mint 1 évig használtam csak Linuxot, Windows nélkül"

    Ja láttam, azt írtad ubuntut használtál.
    Nos az ubuntu pár éve már eléggé lejtmenetben van, nem egy megbízható rendszer, semmilyen tekintetben, legalábbis egy kezdőnek biztos hogy nem. Nem csodálom hogy otthagytad, de azért mert használtad egy évig és nem jött be még nem jelenti azt hogy mindent megtudtál a linux világáról, no offense. :R

    Meg abból, hogy mennyire ugrottál itt egyesek hsz-ére, tükrözi is a dolgot. De nekem egyébként mindegy :)

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #381 üzenetére

    ""A linuxra fújolók közel 100%-ának ez a gondja" Talán ezen érdemes lenne elgondolkozni, és körbenézni a saját házunk táján."
    Mi? Hogy az alma nem körte, az a baj? :D Miért kéne olyannak lennie, mint egy win? Hiszen nem az.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #387 üzenetére

    Tévedés, még mindig.

    "Azon kell elgondolkodni, hogy azoknak a felhasználóknak hogy lehet megfelelni, akik ugyanarra akarják használni a gépüket, mint eddig,"

    Azért mert windózt tanítanak az iskolában, miért kell azt gondolni hogy mindennek, és mindenkinek ennek kell megfelelni az idők végezetéig?

    Az OSX is másképp működik mint a win, a hasonlóság annyi, hogy full hülyebiztosra van tervezve, a usernek minden a szájába van rágva, ellenben korlátozottabban használható.

    "A mögé sem lehet mindig bújni, hogy mindig minden a felhasználó hibája, hogy neki nem jó ami van, nem ért hozzá, tanulni kéne pár hónapot több disztrón is, hogy átlássa, stb. Mi a fenéért tenné, ha már ismer egy rendszert, ezt tanították, ezt fogja megmutatni másoknak, erre vannak a programjai, játékai, amiket szintén már megtanult használni, kapja hozzá a gyártói támogatást, ha leül elé, akkor rögtön tudja, mit hol keressen, stb."

    Ha már tudsz magyarul, akkor nem kell megtanulni egy idegen nyelvet sem, mert minek, úgysem lesz szükség rá? Tipikus hozzáállás :N Ez bizony de, user error.

    A gyártói támogatás meg X ideig van, új winnél már van ami nem is működik, mert a kedves gyártó cseszik hozzáírni a drivert. Én is jártam így anno az Audigy hangkártyámmal.
    Ellenben openszósz platform visszafelé is kompatibilis.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz #58000384 #389 üzenetére

    "annak ellenére, hogy a munkahelyeken azt követelik meg, azt tanítják és az a legelterjedtebb (mármint az MSO), miért lenne bárkinek érdeke mást tanulni?"

    De hát ez most sincs így: ha más nem, akkor már verziót tanulnak az iskolában, mint amit aztán a való életben használnak és a különböző MSO verziók között vannak akkora különbségek, mint az MSO meg a LO között.

    DRM is theft

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #389 üzenetére

    Az OSX nem jó példa, mivel egyrészt Magyarországon különösen drága, illetve a hardverhez adják a rendszert is, amit nem igazán lehet cserélgetni...

    "miért lenne bárkinek érdeke mást tanulni?"

    Na és vajon kinek az érdeke hogy mindenki winen, meg MSO-n tanuljon, amikor így vagy úgy, de pénzbe kerül? Szerinted az általános-, és középiskolában milyen szintig jutnak a diákok a MSO tanulásában? Csak azért a tudásért, amit ott ezekből megszereznek, még nem fognak állást kapni. Az fix, hogy pl. makrókat nem fognak tanulni, illetve ha LO-n oktatnák ezeket, akkor semmiben nem szenvedne hiányt ahhoz képest, mintha MSO-n tanulná ugyanazt. Cserébe az egész oktatási rendszer megspórolna egy vagon pénzt.

    (#390) hcl: Ez mondjuk egy szélsőséges eset, aki gép előtt dolgozik, az csak nem annyira suta hogy ne tudjon megnyitni egy menüt, meg ha nem is látta még, egy olyan ikonra kattintani, amit megmutattak neki...

    A filemásolás ezekben az artisjusos időkben szerintem már senkinek nem okoz gondot :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #400 üzenetére

    "Azért jó példa, mert nem Windows, mégis könnyen váltanak a kettő között (még 8-ra is), könnyen használható, bolondbiztos, van mögötte támogatás, plusz egy rakás alkalmazás van rá, amik közül nem egy profi munkára való. Linuxra is van, de alig."

    Nem windows, de azért váltanak rá könnyen, mert csak kattintgatni kell, nem kell érteni hozzá. Motorról is könnyű biciklire váltani.. Viszont az exe ott sem fog csak úgy alapból elindulni ,)
    De már inkább használnék windowst, mint OSX-et.

    "Hát általánosban mi hardvereket tanultunk, minimális szövegszerkesztéssel (Word, Wordpad), netezéssel és HTML alapokkal."
    Középsuliban meg ugyanez, és az ECDL-lel sem mész sokra. Legalábbis nálam tettek rá magasról hogy van-e vagy nincs, de nem is láttam még nagyon követelménynek semmilyen álláshirdetésnél.

    "A Microsoft meg éves licencekre adja kedvezményesen az Office-t, amit a tanárok és a diákok ingyen meg is kapnak. Persze drágább az ingyenesnél, ez tény."

    A diáknak nem, de az adózóknak igen. Az adózók meg (többek között) a diákok szülei.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #404 üzenetére

    "Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb."

    Pontosan azért nem jó. Mert még korlátozottabb mint a windows, és még kevesebb alkalmazás is van rá. Persze erre is van photoshop meg barátai, de ez nem mindennapi igény.

    Amúgy annyi könnyítés van benne, hogy megveszed a hardverrel együtt a szoftvert, és nem kell vele foglalkozni. De persze aki többszázezres gépen akar frászbukozni, az meg is érdemli.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák