Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    Tényleg vannak olyan vezetők, akik az ilyen reklámkampányokat jóváhagyják és pozitív kimenetelt jósolnak? Fel nem fogom aggyal... Az embernek az első szó ami eszébe jut az ilyenek láttán, hogy vergődés... Nem pocskondiázással kell felhasználókat gyűjteni, hanem jobb szolgáltatással. Főleg vicces ezt olvasni, hogy néhány hete meg arról henceg az MS fővezér, hogy hány százmilliós felhasználóbázisuk van. Még a végén elhiszem, hogy ők nem gyűjtenek adatokat...

    NOT.

    ha3flt
    Ja például az, hogy sok weboldal reklámbevételből él, mint pl. a PH lapcsalád is. Statisztika is nagyon hasznos és értékes adathalmaz. De tényleg tiltsatok le mindent, aztán majd siránkozzon mindenki, mikor bezárják, vagy drasztikusabb eszközökhöz nyúlnak a tulajdonosok a bevételhiány miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz floatr #100 üzenetére

    Így van. Ha szívás van vele, fogják és megkerülik az egészet valamilyen módon. 1-2 éve minden komolyabb ügyfél meg vezető beosztású ember kezében Blackberry-t meg egy notebookot láttam azok közül akik nálunk jártak, manapság meg alig van ember akinél ne látnék egy iPhone-t vagy iPad-et. Vannak akik notit nem is hordanak, vagy ha hoznak sem veszik elő. Biztos vannak területek, ahol nem annyira elterjedt ez a dolog, de nagyon sok olyan van, ahol igencsak hódítanak az új platformok és van is létjogosultságuk. Asztali gépek kelleni fognak még egy jó ideig, semmi kétség efelől, de az arányuk rohamosan csökken. Ez egy lassú folyamat, mert nagyon sok régi gép van most is a piacon, de már elkezdődött, kár tagadni, számok bizonyítják. Üzletek, vállalatok húzzák le a rolót amik nem, vagy későn reagálnak a változásra.
    Témára visszakanyarodva, az MS élni fog, sok lábon áll. Ha az egyik terület befuccsol, rágyúr a másikra és van komoly tartalékuk is. De én is azt a nézetet vallom, hogy kéne egy kicsit fiatalosabb vezető az élére. Ballmer nyilatkozatai teljesen azt benyomást keltik, hogy már nincs képben a piac állásával és a prioritásokkal. Lassan és késve reagálnak mindenre, sokat ülnek dolgokon.

  • Kashim

    őstag

    válasz fordfairlane #103 üzenetére

    De az MS-nek elég jó kutatórészlege van, plusz ott a szórakoztatóipar is. (xbox és az ahhoz tartozó szoftveres szolgáltatások) Office is ugyan a kisebb részlegeken helyettesíthető, de a kiterjedtebb kapcsolatokkal operáló vállalatoknál még sokáig pótolhatatlan lesz, annyira beette magát. Kompatibilitás szempontjából kínkeserves megszabadulni tőle. Mondjuk nekem nincs is vele gondom, ha nem egy őskövület gépen fut.

    mrhitoshi
    Szerintem az egyébként is sok hazánkra jellemző kiadás mellett nem sokan értenének veled egyet ebben. Ha ezen múlna a lapcsalád sorsa, biztos én is beszállnék, de azért sok olyan ember olvassa a portált akik nem lógnak itt ennyit, mint mi és vannak fontosabb dolgok az életükben amikre muszáj költeniük, szóval prioritásban nem lenne épp előnyös helyzetben a PH lapcsalád.
    Engem addig nem zavarnak a reklámok amíg nem ugrálnak a képembe. Azért itt ettől szerintem nem kell félni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz F34R #112 üzenetére

    Ez az ingyenesség ára. Mindennek ára van. Saját termékük, ők szabják meg milyen feltételekkel használhatod, de szerencsére még te döntheted el, hogy használod-e vagy nem. Nyilván a saját érdekeik az elsők és össze fogják kapcsolni a szolgáltatásaikat, hogy rá legyél kényszerülve a használatukra, vagy legalább nézz rá, ha addig nem hallottál róla, hogy ezzel is hasznot termelj nekik. Számunkra nem túl kellemes, de a szemszögükből nézve teljesen jogos ez a hozzáállás.

Új hozzászólás Aktív témák