Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Mr X #30 üzenetére

    Ezt szerettem volna én is javasolni, mivel a dolog nem űrtechnika, drága műszerek sem kellenek a jelkibocsátás detektálásához.
    @ Penge_4: "Erről beszéltem a "gőgös és nagyképű" résznél. A legnagyobb tudósok is belátják, hogy egy csomó mindent nem tudnak, mások csak mert van egy villamosmérnöki diplomájuk (amit ma már szinte bárki megkaphat) meg már köpködnek a magas lóról."
    Erre csak ezt az - Az idõ rövid története c. Hawking-könyvből származó - idézetet tudnám felhozni:
    "Egy híres tudós (többek szerint Bertrand Russell) ismeretterjesztõ elõadást tartott a csillagászatról. Érzékletesen elmondta, hogyan kering a Föld a Nap körül, a Nap pedig a galaxisunkat alkotó hatalmas csillaghalmaz középpontja körül. Az elõadás végén a hátsó sorban felállt egy apró, idõs hölgy, és így szólt:
    - Mit fecseg itt összevissza nekünk? A Föld a valóságban lapos, és egy óriási teknõsbéka hátán nyugszik.
    - No és mi tartja a teknõsbékát? - mosolygott fölényesen a tudós.
    - De okos maga, fiatalember, hû, de okos - válaszolt a néni. - Egyszerû: egy másik teknõsbéka, azt megint egy másik, és így tovább."
    Lehet, hogy valaki épp azért jó mérnök, mert nincs szüksége egy telefont atomjaira bontani ahhoz, hogy bebizonyítsa egy konteóról azt, hogy az valójában nem más, mint konteó :U.

Új hozzászólás Aktív témák