Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz PHM #4 üzenetére

    Ilyenkor szívesen látnám emvy és a többiek arcát, miután egy nem túl régi topicban arról próbáltak meggyőzni, hogy "De bizony nem lehet a telefont lehallgatni kikapcsolva, ha az aksi benne van.".

    (#18) fordfairlane: "Az okostelefonokban azt sem tudják igazán megoldani, hogy kikapcsolt állapotban ébresszenek, és ennek nyilván többek közt az is az oka, hogy ahhoz kéne egy plusz SoC, ami vezérel, és a gyártási költségek leszorítása ezt nem teszi lehetővé."

    Ez a polkorrekt, demokratikus magyarázat. A valóság az (a tervezett elavulás mellett), hogy egyszerűen szarnak rá, mert enélkül is megveszik az emberek. Amúgy a Symbian-os telefon is tudott ébreszteni kikapcsolva.

    "a sokezer mérnök közül, akiknek a kezén átmennek a telefonok tervei és prototípusai, egyik sem szivárogtatott ki semmi konkrétumot."

    Honnan tudod, hogy tudják? A specializált tudás átka, hogy nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal (kivéve legfelül, akik az egész folyamatot koordinálják). Ők megtanulták az egyetemen a dolgokat. Látnak egy chipet, ami a jelölés alapján xy-ért felelős. Semmi gyanús nincs benne, sem méretre, sem semmire. Honnan tudják, hogy abban a diódában legbelül mi van? Honnan tudják, hogy miközben évek, évtizedek óta olyan kutatásokat harangoznak be, amik megváltoztathatnák a világot, aztán nem lesz belőlük semmi, valójában tényleg nem-e lett belőlük semmi, vagy csak felső hatalmi kezekbe került? Még ha szét is bontaná esetleg (amire kicsi az esély), akkor is. Nanométer pontossággal ellenőrzi, amit szabad szemmel nem lát, csak speciális mikroszkóppal? Ő csak azt tudja (és sokszor meglehetősen gőgösen és nagyképű módon), amit az egyetemen megtanult, már-már annyira biztos mindenben, mint egyfajta vallási hívő, csak ő az általa megtanult, tudományon alapuló tudásanyagban. De az csak a tudomány adott állásán alapul. Amit az egyetemen leadtak neki. Amiben még utópiaként beszéltek olyan dolgokról, ami esetleg már akkor létezett titkos kormánykörökben, amikor még a padokat koptatta. Azóta meg még tökéletesebbre fejlesztették.

    Ja és bónuszként: Ha valaki azon ritka kevesek közé tartozik, aki tényleg annyira belemélyed a dolgokba, hogy beleássa magát ingyen, a szabadidejében és a tudása és eszközei is megvannak hozzá, akkor biztos vagy benne, hogy az utána ország-világ előtt kiteregeti a szennyest? Tegyük fel, találsz akár egy nanobotot. Elmondanád mindenkinek az interneten, nem gondolva arra, hogy ha valaki ilyesmit képes volt ilyen széles körben elterjeszteni, mint a mobiltelefonok "titkos" lehallgatókészülékei, az más egyéb dologra is képes és miután kiírtad, nem leszel hosszú életű? Vagy inkább a valószínűbb forgatókönyv: megfagyna benned a szar is, aztán ha nincs affinitásod ahhoz, hogy eme belső tudás birtokában belépj az elitbe, akkor inkább folytatnád unalmas kis életed abban a hitben, hogy ha kussolsz, akkor talán nem bántanak? Mert szerintem az utóbbi sokkal valószínűbb az alap emberi ösztönöket ismerve. A gép előtt ülve, megmondóemberként bárki érezheti magát brúszvilisznek, de mikor a fantázia valósággá válik, akkor nagyságrendekkel megnő a tét és többé már nem humorosan fogja fel az ember, vagy kockázatmentes szabadságharcként, hanem magára és a családjára gondol.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #28 üzenetére

    "Eredeti szakmámat tekintve villamosmérnök vagyok, nem hülye, akinek mindent be lehet adni ezzel a "ki tudhassa aztat igazándibul" kocsmai bölcsességgel."

    Erről beszéltem a "gőgös és nagyképű" résznél. A legnagyobb tudósok is belátják, hogy egy csomó mindent nem tudnak, mások csak mert van egy villamosmérnöki diplomájuk (amit ma már szinte bárki megkaphat) meg már köpködnek a magas lóról.

    Gy.k.: Nem a szakmai tudásodat vonom kétségbe, hanem csupán két dolgot.
    1. Nincsen nanométeres nagyítású szemed.
    2. Valószínűleg még egyetlen telefont sem bontottál atomjaira, még ha több száznak vagy ezernek láttad is a paneljét, meg a nyákra forrasztott chipeket. Esetleg még mikrokapcsolókat is cseréltél rajtuk.

    Innentől pedig az a része, hogy te mit tartasz kivitelezhetőnek és valószínűnek, nem több, mint hit. Attól, hogy szakmai tudásodra alapozod, még hit. Ugyanis csak arra a szakmai tudásodra tudod alapozni, amit az oktatóid átadtak neked, illetve amely forrásanyagokból a tudásodat szerezted. Nem tudod mi folyik az MIT-n, vagy a CIA/NSA/NASA/Pentagon titkos laborjaiban.

    Ha fognék egy tudóst (bármilyen fasza tudós lehet), aki még abban az időben halt meg, amikor még csak fekete-fehér CRT TV-k voltak és mutatnék neki egy plazma vagy LCD TV-t, vagy egy LCD kijelzős okostelefont/tabletet, szerintem az első gondolata az lenne, hogy hogy fér el ebben a katódsugárcső és (kisebb eszközök esetében) mi látja el energiával. Majd nyilván hosszú dokumentációk átolvasásával pótolná a kiesett periódust és felzárkózna, de remélem érted mire gondolok.

    Nem tudhatod, milyen technológiákkal rendelkeznek, amik nem kapnak publicitást.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Mr X #30 üzenetére

    Ez túl egyszerű lenne és már csak aksi merülés szempontjából is gyanús. Mi van, ha nem bocsát ki semmilyen rádiójelet anélkül, hogy egy külső eszköz megadná neki erre a jelet/kérést?

    (#36) And: "Mivel a kártyába épített NFC / RFID ma még lényegében kizárható, valahogyan mégis csak - legalább részben - aktiválni kell a telefont."

    Semmiben sem lehetsz 100%-ig biztos. Lehet, hogy az a technológia már évtizedekkel ezelőtt létezett, amiből létrehozták a kereskedelmi NFC-t és RFID-et.

  • Penge_4

    veterán

    válasz And #47 üzenetére

    "Maga a technológia természetesen egyáltalán nem újdonság, de azért elég erős fizikai korlátai vannak, nagyobb távú kommunikációra egyszerűen alkalmatlan."

    Ki beszélt nagyobb távú kommunikációról? A cikkben is írták, hogy 10 méterenként kell alkalmazni a kaput. Az bőven elég arra, hogy a megfelelő helyeken lehallgassanak. Otthon (ha előzőleg nem helyeztek el olyan eszközt) nehéz lenne, de például a munkahelyed irodájában már minden további nélkül megoldhatja a vezetőség.

Új hozzászólás Aktív témák