Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tiv83us #219 üzenetére

    Egyet értek veled elég sok dologban. Itthon még mindig a "dögöljön meg a szomszéd tehene is..." felfogás van, politikai szinten pedig enyhe túlfűtöttség van. (csak megjegyezném: anno idén márciusban a főiskolára nem mertem bemenni,úgy,hogy alkalomhoz illően kitűzzem a kokárdát.Sajnos én egy olyan városban tanulok/tam ahol khm..hát ahol az idő kerekét megállitotta egy sarló vagy kalapács vagy mi. Megjegyezén még azt is,hogy kb 2 m vagy és 115+ al mérlegelek,de akkor is, jobb a békesség.) Egyébként én is gondolkodom, hogy nekivágok a nagyvilágnak (Írország és Kanada déli része szimpi)s, bár ez csak álom per pill,az biztos,hogy 2 dolog tuti hiányozna magyarországról: a szép lányok és az édesanyám főztje :D

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Egyébként ha már Mo.nál tartunk: a felsőoktatáshoz még annyit tennék hozzá, hogy most igy visszagondolva a főiskolán eltöltött éveim után (bár még vissza van kb 3 tantárgyam),hogy mire lennék képes az ott megszerzett tudásommal...Hát...supportos talán,vagy a jól hangzó rendszergazda esetleg -.- A legtöbb programozási nyelvet csak érintettük (Hello World! aztán csókolom) Operációs rendszerek?
    -Dos (hudejó)
    Windows XP (aki tudott keresni a helpben az +pontot kapott..)
    -Linux 1. A scriptelés (ez még az egyik legértelmesebb volt)
    -Linux 2: a Debian Linux visszavág: nah ez már dolgosabb volt,rendszertelepités (minimum konfiggal időre, rendszerhelyreállítás (direkt elrontott,véletlenül átnevezett fileok,ko-k,stbk, jogok visszaadása) apache,php,mysql és még pár apróság.
    -Hálózati operációs rendszerek I: Novell@ a félév nagy részében előadás,majd 3 héten át heti 1x4 óra "gyakorlat" ahol egy gépnél kb 6an tornyosulva ültünk,de nem ám össze-vissza kattintgatunk...hohoooo....tanárbácsi jön,mindent elmagyaráz,amikor a gép dolgozik,az egeret nem b@sztathatod,mert esetleg lefagy a gép..kösz
    -Hálózati oprendszerek II: Na ezt még élveztem is, egy fiatal tanár (Az akkori neptun ura :D) tartotta Winows Server2003: ez volt az egyetlen olyan óra,ahol már az elején közölték,hogy közel nem lesz annyi időnk,amennyi még a minimumhoz elég lenne,ezért inkább olyan dolgokat mutat meg,amiket a gyakorlatban majd később tudunk használni.
    Utolsó: nagygépes rendszerek (hozzátenném,hogy kb a 9. hétig nem volt világos,hogy mi a fenét is akarunk mi tanulni ott pontosan,mertaz órák anyagai nem igazán kapcsolódtak egymáshoz)
    Mindenzt informatika szakon,hálózati szakirányon.... Csak remélni tudom,hogy máshol nem ennyire tragikus a rendszer...

    Ui: kb 6 évig volt olyan bill.em amin nem volt hosszú í ezért felejtem el néha ezeket az ékezeteket :D És bocs a hosszú postért,de ez kijött belőlem.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Crystalheart #242 üzenetére

    Nem csak a szakirányról van szó, nekem úgy az egész kicsit (?) kevésnek tűník. Mármint ami a tényleges tudást illeti,mert ugye van egy halom elméleti óra+matek (igen,majd a nyugdíjas klubban összeugrunk egy kis integrálszámításra),meg közgáz elmélet és a többi. Nem akarok senkit megbántani,de nálam a rendszergazda az az OKJs titkárnőképzős papírt jelenti :D Egyébként meg a legjobb benne az, hogy az elvárások pl egy fakdolgozatnál hatalmasok,ahhoz képest,hogy mit tanítottak,de ez már nagyon off,majd inkább irok egy blogot róla vagy mit :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák