Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy annyira nem fontos, hogy a jelenlegi neten felül fizessek x ezret korlátos "korlátlan" netért. Sima korlátosért meg főleg nem. A mobilnet nálam akkor játszik, ha ki tudom vele váltani teljesen az otthonit. Persze nyilván kompromisszumos alapon 80/25 helyett elég lenne olyan 20/20 is, de mellette ne korlátozzák, még ha havi sok terabájtot forgalmazok is.

    Ez meg még jópár évig nem igazán fog megvalósulni. Addig meg maximum olyan mobilnetnek venném hasznát, ahol 1 hónap helyett tetszőleges 30 napért fizetném elő azt a 6-8-10 ezret. Tehát elutazok 3 napra, aktiválom, az utazás végén deaktiválom, utána marad 27 napom, amit mondjuk még 1 évig (de jobb lenne, ha tovább) felhasználhatnék részletekben. Ilyet se valószínű, hogy valaha készítenek. Szóval az én felhasználási szokásaimnak nem felel meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MC Pite #7 üzenetére

    "Mert fogyasztani kell??? És a függőség, a szociális kapcsolatok széthullása, átalakulása az nem fontos, csak hogy fizessünk a netért?"

    Széthullásaaaa? Nem tűnik fel, hogy évek óta ez az ultraszocializálódásos-közösségi oldalas trend van kibontakozóban és ma már a vírusirtók is büntetnek azért, ha antiszociális vagy?

    Vagy mégis mit tartasz szociálisnak? Azt, hogy minden nap valami téren vagy buszmegállóban bandázik az ember, hétvégén meg ünnepnapokon meg seggrészegen (rosszabb esetben bedrogozva) fetreng egy stílusától függő (disco, rockkoncert, stb.) helyen?

    Ez a viselkedésforma ugyanolyan rossz. Maximum annyiból tekinthető jobbnak, hogy a káros hatások következtében előbb elhullanak a selejt egyedek (túlnépesedés ✔), míg a tehénetető, körlevélküldözgető marha akár 90-100 évig is élhet. :D De ezt leszámítva ugyanolyan destruktív mindkettő.

    A normális inkább a kettő között lenne, az internetet arra használjuk, amire eredetileg megalkották (úgy értem a DARPA utáni célja :D), meg IRL is akkor lógunk valahol, ha annak célja van (ami lehetőleg nem a drog, részegség, fetrengés).

    "Arról néznék meg egy tanulmányt hogy az eszetlen 'internetezés' milyen hatással van a fiatalokra (15-30)..."

    Mivel a könyvek jelenléte sem garantálja, hogy az illető olvasni fog és értelmes, tanult ember válik majd belőle, ezért nyilván nem sok változás ahhoz képest, mint az internet előtti kapitalizmusban. A cégeknek az az érdekük, hogy minél hülyébb legyen a vásárló, nem csak azért jó, hogy el tudják neki adni a terméket, hanem a garanciaérvényesítés ellehetetlenítésétől kezdve egy csomó mocsokságot is megtehetnek IQ 80-as emberekkel. Rengeteg érdekük fűződik hozzá. Ha pedig elég erőteljesen kondicionálják, akkor még olyat is képes megvenni, amit nem tud használni, mert ahhoz is túl hülye.

    Például egyszer találkoztam olyan emberrel, aki tőlem kérdezte, hogy hogyan tudja a DVD filmeket lejátszani az ütött-kopott HiFi-jén. Próbálom idézni:

    "Vettem vagy 10 korongot, betőtöttem őket a masinába, összedugtam jól a hegyeset a hegyesbe a lyukasat a lyukasba (RCA-val dugta össze a TV-vel), mennyomtam a plét, de nincs se kép se hang."

    Az államnak pedig nincs pénze normális oktatásra. Szóval az internetnek maximum köszönetet mondhatsz, amiért megadta a lehetőséget az embereknek a fejlődésre (már, aki fogékony rá).

    "A honlapon (a mai napon is) 860 ft a tüdőszűrő. Odamentem, közölték, hogy 1.700 ft!"

    Az államnak (nem csak a kórházaknak, hanem az önkormányzatoktól a leginkább mindenen állami szervig bezárólag) még fejlődnie kell, mire elérik a nyugati színvonalat. Mindig elmosolyodom, mikor olyan utópiákról beszélnek, hogy majd interneten intézzük hivatalos ügyeinket. Itthon még egy ótvar, weboldalt sem tudnak normálisan frissíteni sem egyáltalán működőképessé tenni. A legjobban akkor röhögök, amikor egy állami oldal nem csak Operában szar, hanem népszerűbb böngészőkben is, mert akkor fény derül arra a "hihetetlen szakértelemre", ami ott uralkodik.

    Egyszer kaptam olyan választ, mikor írtam, hogy az oldaluk működne Operával, csak vegye már ki azt a browser sniffing scriptet a kódból), hogy ő "csak" a webmester és azt csak külsős informatikus tudja kivenni. He?

    Szóval amíg ilyenek vannak, annak örülj, hogy egyáltalán 860 helyett csak 1700 volt, nem pedig 17000 és mellette még 3 illetékbélyeg, pecsét, ilyen papír-olyan papír, hanem ennyivel megúsztad.

    Még egy rohadt buszmenetrendet sem mindig tudnak normálisan frissíteni. Szóval katasztrófa, ami ebben az országban megy. De ezek megint csak nem az internet hibái, hanem a sok semmirekellő dinoszauruszé az állami szektorban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz n@p@lm #46 üzenetére

    Én inkább 1GB/1Ft-ot tartanék reálisnak... Akkor még a forgalmi díjasba is belemennék. ;]

    (#49) Jhonny06: Vagy csak túlzottan a jövőben gondolkodik. Mivel ha más nem, akkor évtizedek múlva, de előbb-utóbb úgyis gigabites meg terabites vezeték nélküli netek lesznek, ami elegendő lesz minden otthoni felhasználónak, ezzel a kábeleket az ipar szintjére szorítva vissza, ahol akkor már petabitek meg exabitek fognak menni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák