Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz ArGab #345 üzenetére

    Kisebb boltokba az aprót kisebb címleteket szoktam elszórni.
    Nemigazán volt még belőle gond. De elhiszem, hogy lehet. Múltkor még a dohányboltos is tudott visszaadni 10-esből..

    Egyébként ami nekem tetszene - ha már itt tartunk - az az NFC-s fizetési megoldások. Hogy fogom magam, telefonon szoftver elindít még a pénztárnál... beírom az összeget majd pittyen egyet és kész. Ki van fizetve.
    Ezt azért tudnám értékelni.
    No de amit a kártyával művelnek - legalábbis itt nálunk - az eléggé katasztrofális tud lenni. Ugye, eleve az van, hogy mikor megvan a végösszeg jön egy kis várakozás. Nem tudom mire, gondolom csatlakozik a terminál a fene tudja. Aztán kifordítja a pénztáros a terminált és elmondja mindenkinek, hogy zöld gomb - pinkód - zöld gomb. Ha sikerül az ürgének elsőre akkor az már jó. Majd utána visszafordítja és jön a várakozás... Ez lehet pár másodperc vagy akár fél perc is. Utána oké, visszaadja a kártyát és várhatunk a számla nyomtatásra. Ez is beletelik még plusz pár másodpercbe... aztán odaadja az ügyfélnek a számlát, ő meg összekapcsozza valami másik számlával és elteszi a pénztárba, ahogy a kp-t is szokták. És ennyi. Végre jöhet a következő vásárló.
    Ezzel szemben kp esetében nálam már ott van a kezemben a nagyjábóli összeg mire odaérek. Mondja a végösszeget, odaadom a pénzt plusz akkor már ott az apró is a kezemben és fizetek. Ezután a csaj adja a visszajárót, letépi a számlát és viszlát. Általában 30 másodperc körül idő alatt végzek egy nagybevásárlás fizetésével (igen mértem... :U ). Ezzel szemben a korábban részletezett kártyás fizetési metódus van, hogy 2-3x több ideig is eltart.
    Persze vannak kivételek, nem tudom mitől függ, de már láttam én is olyat, hogy az ember csak odaérintette a kártyát pitty és viszlát... De ez kb 100-ból egyszer...

    És ez - amit itt fent részleteztem - általános jelenség a környékbeli intersparban, aldiban, lidlben, Tescoban...

Új hozzászólás Aktív témák