Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    válasz CPT.Pirk #100 üzenetére

    A Lenovo nemreg megvonta az 5 evesnel oregebb TP-k driveres tamogatasat, ha nemreg telepitetted, akkor ebbe futottal bele... Szerencsere nekem a T20-astol a T500/400-ig le van mentve minden TP cuccos.

    Amugy meg azert probalkoztam a W8-cal, mert sokkal furgebb, porgosebb rendszernek tunt a W7 utan hasznalva. Kevesebb RAM-ot hasznalt, meg a HD videoknal 9-10 %-kal kisebb CPU terhelessel ment a lejatszas, ami kevesebb hofok, tobb uzemido akkurol. A T60p-men be is tudtam loni mindent W8 alatt, minden tokeletes volt Windows 8-cal.

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • gtasystem

    őstag

    válasz #40553216 #89 üzenetére

    ezzel nem értek egyet, szerintem a 7-es inkább van közelebb az xp-hez inkább a 8-as a teljesen új megközelítés, pont azért kellett visszahozni a startmenüt mert nem mindenki volt rá vevő..
    szerintem egy sokkal barátibb árazással még a metro sem lett volna ekkora gond, de hogy drága is meg fejleszteni is kell alá, meg még meg is kell tanulni a használatát na az már egy picit túl forradalmi.. ;]

    GoodSpeed: na ez az hogy csak hónapokig..pedig nagyjából az lenne a reális ára..
    szerintem semmi más baja nincs csak az árazás van elrontva..

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz gtasystem #102 üzenetére

    De azt is vedd figyelembe, hogy a Windows ára nem a magyar pénztárcához van mérve. Egy átlag amerikai, vagy angol anyagi lehetőségeihez mérve a normál áras Windows sem drága, az akciós meg ajándékkal egyenértékű.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz gtasystem #102 üzenetére

    Te a felületről beszélsz, én meg arról, ami a mögött van. Barátibb árazás? ~9000 Ft-ért lehetett megkapni az elején 3,5 hónapig. Félre ne érts, az a határozott véleményem az első, mindenki számára elérhető nyilvános előzetes óta, hogy a metro úgy szar, ahogy van. De a rendszer fényévekre van az XP-től, viszont a Windows 7-nek közeli rokona.

  • gtasystem

    őstag

    válasz #41133696 #103 üzenetére

    ez rendben van de a windows globális termék és ehhez képest van elcseszve szerintem az ára..
    nem véletlenül kísérleteznek az ingyenes binges verziókkal..
    inkább adták volna olcsón végig, vagy a 7-est nagyon olcsón és akkor lehet most nem is beszélnénk már xp-ről..de legalábbis messze nem ennyiről..

    tomtyi: igen, én júzer szempontból nézem..

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Francia91 #101 üzenetére

    Megvonták? Fasza... Egyébként nem, még korábban volt. A W8 nálam meg kimarad, az a design az én szememben olyan, mint mikor bejött a metrószexualitás a South Parkba. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz gtasystem #105 üzenetére

    Szerintem elavult hardver az oka, h ennyi XP-s gép van még. Windows mindig is fizetős volt, ezt a túlárazás dolgot nem értem, mert nem drágább, mint a Win7. :N
    W7 HP, Prof ; Win8.1 Core, Pro De amikor még kapható volt, egy XP Prof is 3x k volt...
    Nem beszélve arról, h ott van a 12k-s diákverzió [link], v műszaki karon tanulóknak az MSDNAA lehetősége. Csak ugye előbb szedi le torrentről a gyerek...
    Ha jelentősen olcsóbban adnák, pl. 5000 Ft lenne a 8.1, az Office meg 10000, az se lenne garancia arra, h mki legálisan megvegye , sokan akkor is ugyanúgy lehúznák torrentről az aktivátorral csomagolt verziót... :D Csak az "ingyér" lenne a jó ár mkinek, főleg itthon...De szerintem, mivel, ha úgy nézzük, a legtöbb home usernek eddig is "ingyenes" volt a Windows + Office, szerintem nem akkora probléma ez... :DDD
    És akkor még ott az XP-ek, nekik új gép is kéne, azt is az MS fizesse talán, v adják nekik full ingyen ajándékba?....ilyen csak a mesében van. :))

    (#106) CPT.Pirk: akkor lehet a 9 is ki fog, mert előzetesek alapján azt a vonalat viszi tovább...

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz King Unique #107 üzenetére

    Amúgy már sokat apadt a részedés, de lesz egy olyan réteg aki majd akkor fog váltani, amikor jól megszívja de úgy, hogy tetemes anyagi kára lesz.

  • King Unique

    titán

    válasz #41133696 #108 üzenetére

    Ja, nemrég még 3x % volt, mostanra lement 20 % alá.
    Gondolom botnet, vírus meg ilyenekre gondolsz. Hát, ja benne van, de eleve van egy réteg, akinek ezt hiába is magyaráznád, úgyse tudnád meggyőzni...

  • #41133696

    törölt tag

    válasz King Unique #109 üzenetére

    Pontosan, meglehetősen szerteágazó módjai vannak annak, hogy egy ilyen a fejlesztő által magára hagyott OS-szel miként szívhat az Internetező laikus felhasználó. Nyilván a világban sok közülük, már sírdogál, mert elvesztette személyes adatait, pénzét, stb...

  • King Unique

    titán

    válasz #41133696 #110 üzenetére

    Hát nem tudom, kényes kérdés ez....netbank, meg ilyenek eleve nem ajánlott már XP-n, szerintem.
    Viszont, ha fent van egy jó AV és nem IE-t használ, hanem FF + böngészőbe integrált bővítmények (AB+,TraficLight, Avast OS stb.) az azért vmit használ, korlátozott fiók se hülyeség, de teljes védelmet ezek együttese se ad...
    Illetve sokan nyugodtan, jóhiszeműen használják ugyanúgy tovább, mondván minden ok lesz még x évig, aztán max akkor kap észbe, amikor már túl késő lesz...

  • Taky

    senior tag

    válasz FoLey-v #52 üzenetére

    Hmmm, Barton... :)
    Nekem egy 2500+ volt, amit fesz emelés nélkül 3200+-ként használtam, csak az FSB-t kellett 333MHz-ről 400-ra állítani. Nagyon jó vétel volt anno.

    "Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

  • gtasystem

    őstag

    válasz King Unique #107 üzenetére

    garancia persze hogy nem lenne de valószínűleg jelentősen csökkenne a torrent egy jobb árazással..és az hogy régen is drága volt az nem számít semmit sem, az régen volt most pedig most van, elhaladt mellettük a világ, aztán most kezdenek ébredezni..
    az elavult hardverre meg mondjuk akkor a 7-es árcsökkentésével lehetett volna reagálni de ez sem történt meg..
    szerintem ezt egyértelműen az ms q.rta el és ez a számokból is látszik..

    de nem baj majd a 9-es talán jó lesz.. :D

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • FoLey-v

    addikt

    válasz Taky #112 üzenetére

    Nekem is egy darabig ment 3200+-el,de Quake 3 alatt néha kék halálozott és vissza kellett venni 2500+-ra,most is meg van a szerzemény meg a 2400+ is jó kis proci volt anno. :)

    • Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #88 üzenetére

    Nem figyeltél arra amit írtam...
    Igen, mindent meg lehet oldani winnyóccal is. De ettől még kényelmetlen, skizofrén rendszer. Én mindent megoldok neked minden operációs rendszer alatt. De értelem szerűen sokkal jobban szeretem, ha egy rendszer kezelése megfelelően "áramvonalas"... kényelmes... Akár hiszed, akár nem, az emberek 99% -nak ennél fontosabb tényező nincs is. És engem is különösen zavar, ha következetlenségekből adódóan kell lassabban csinálnom valamit, amiről tudom, hogy egy másik rendszeren sokkal gyorsabban meglennék vele.

    A skizofrénia minden szinten tapasztalható a winnyódban. A két számológép esete pedig nem csak azért problémás mert felesleges, hanem azért is, mert többnyire egy felületről kell hogy indítsa az ember. Tehát marinéni bemegy a metro -ba, és elkezdi gépelni hogy "számo..." amire kijön neki mind a kettő. Rányom az egyikre, és bejön a teljes képernyős metro szutyok.... és nekem el kell magyaráznom hogy miért. És ha ő érzi hogy ez tulajdonképpen egy marha nagy baromság, akkor nem tudok vitatkozni vele, mert valóban az. Koncepcionális hiba. Én nagyon jól tudom az okát annak, hogy miért akarták összemosni a két felület kezelőszerveit, de az eredmény egy nagy katyvasz lett, ami sokkal inkább idegesítő, mint hasznos.

    És nem, nem tudod visszarakni a start menüt. Utánzatokat tudsz felrakni, amik vagy jók, vagy nem, vagy engedik adott cégnél hogy feltedd, vagy nem... Szóval a metro -t igazából, és végérvényesen nem lehet megkerülni. (De ha meg is lehetne, a winnyóc akkor is bukás lenne, hiszen ez azt jelentené, hogy a legnagyobb újdonságát mindenki csak ki akarja kerülni igaz? :P )

    Ami pedig a kinézetet illeti. Valóban szubjektív dolog, de azért ha megfigyeled, a jelenlegi design a nagy többségnek nem tetszik. Általános vélekedés, hogy a winnyóc ronda. Az én magánvéleményem szerint is ronda. Ha egy kicsit következetesebb lett volna az ms, akkor opcionális lehetőségként legalább az aero -t meghagyhatta volna. (mellékesen megjegyzem, hogy pl kde esetében ha akarom, ugyanúgy szénné butíthatom az asztalt, mint egy winnyóc, de megcsinálhatom azt is, hogy pár kapcsolóval csillivilli átlátszó ablakokat kapok. Miből tartott volna win esetén is megadni a lehetőséget? Pláne hogy korábban lefejlesztett komponensekről van szó, szóval még csak plusz munka sem lett volna vele)

    Ha a win9 -ben megfelelően csoportosítva, kezelhetővé teszik ezt a katyvaszt, az már előrelépés lesz.

    Ha még mindig nem értesz valamit, azt az előző hozzászólásomban elolvashatod...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #115 üzenetére

    " Rányom az egyikre, és bejön a teljes képernyős metro szutyok...."

    1etértek a problémával, remélem a 9-ben egy kicsit "asztalbarátabb" rendszert kapunk. Elég vicces lesz 28-40"-os 4k képernyőkön a fullscreen appokat bámulni... Nem lenne amúgy nagy kunszt pár csomagot kihajítani a telepítőből, elvileg felhasználószinten is meg lehet oldani a DISM paranccsal. Persze kinek van kedve takarítani...

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #115 üzenetére

    Csak éppen ott baj, h a 9x%-a nem is tudja használni normálisan egyik Windowst se...
    Ez a skizofrén dolgot is anno, valamelyik gyökér szakbarbár újságíró, v ki találta ki, aztán azóta szeretnek egyesek ezzel, csak úgy divatból dobálózni... :D
    Asztalon is ott van Charms Bar keresősávja, amit megnyitva még asztalon maradsz. Begépeli, valóban 2 db számológépet ad ki, de aki már Win7-nél is használta a számológépet, pontosan tudja milyen az ikonja, ergo be tudja azonosítani, rögtön tálcára rögzíteni stb.. Ráadásul megnyitja az asztalit, egy igen picurka, átméretezhetetlen kis ablakot dob fel... van, akinek egy nagyobb nyomógombos, vsz jobban átlátható és művelet végeztével ugyanúgy tálcára teszi, tehát még modern se annyira problémás.
    Ezek a Start menü utánzatok, meg szinte ugyanolyanok, mint a Win7-ben lévő. Sőt jóval többet tudnak. Míg utóbbival jóformán nem tudsz mit kezdeni, testre szabni se lehet nagyon lehet, addig egy Classic Shell tud többféle skint, akár XP-et is, többféle Start gomb, rakás beállítási lehetőség van benne. Ilyen téren szinte mindegyik külső megoldás köröket ver, a Win7 beépítettjére. Ráadásul a Win9-ben lévő megint más lesz....lehet sokaknak, egy CS féle inkább megfelelne majd.
    Ezt a céges dolgot meg hiába hozod fel minduntalan, mert ahol sok dolgozó által van rá igény, ott megoldják, felrakják. De itteni témáknál, alapvetően a home user, otthoni felhasználás van terítéken, ott meg semmi akadálya nincs feltenni. ;)
    Kinézetnél, meg az Aero Glass hiányából nem kell azért ekkora ügyet csinálni (sima Aero meg van benne ám), azt is meg lehet unni, illetve anélkül is lehet mutatós a rendszer. Ezt a lebutított felületet továbbra se értem, mert ezt nem lehet ráfogni, max azt mondani , kinézet terén "visszafogottabb", letisztultabb. Ennyi erővel Vistához képest a Win7 felülete is lebutított és visszalépés...

    Egyébként meg a 9 is a 8.x vonalat viszi tovább, az se lesz Win7, abban is lesz 2 db számológép, sőt az egyik előzetes videóban, ott is a modern verzió nyílt meg, szal akinek ez annyira nem tetszik, maradjon még 5 évig az új kis XP-jén, ennyi. :)

  • King Unique

    titán

    válasz gtasystem #113 üzenetére

    Nem biztos....ugye eredetileg azt vetetted fel, h W8 van túlárazva, ami speciel pont nem igaz, mert W7, XP se olcsóbb. Illetve 8-nál ott volt hónapokig a kedvezményes 8-9 ezres átállási lehetőség, mégse mki használta ki, sokan ugyanúgy lehúzta torrentről...
    Aztán mi lenne a jó ár érte :F Pl. diákverzió 12k-s ára szerintem elég baráti. Ha 8.1 Core lenne 10k, Pro meg 15k, ami szerintem elég kedvezményes, akkor megvenné mki, v akár a Win7 HP/ Prof esetében?? NEM... :N
    De, ha 2500, v 5000 Ft lenne, ami már nevetséges összeg is egyben, még akkor sem, mert sokaknak, csak az "ingyér" lenne a jó ár... Ott volt Win7 esete is, az se volt olcsóbb, mégis sikeres lett.
    XP-seknek meg, ahogy korábban, úgy most is a gépbővítés, új gép megvételének költsége a legfőbb visszatartó tényező, nem az OS ára. Az home szinten eddig se zavart senkit, amíg fent lesz torrenten, lesz hozzá aktivátor, addig többség márpedig onnan is fogja beszerezni....mert a 0 Ft-nál nincs jobb ár. :D

  • gtasystem

    őstag

    válasz King Unique #118 üzenetére

    szerintem igaz és úgy van köze az xp vagy inkább a 7-es árához hogy az is túl van árazva..vagy az egyiket vagy a másikat le kellett volna vinni, és igen valahova arra a nevetséges szintre hogyne érje meg letölteni..
    inygenélők mindig lesznek ennek az aránya nem mindegy..
    most az elcseszett árazás miatt van egy újabb kövér 8-as bukta, meg 20%-os xp meg egy rahedli 7-es aminek a jónagy része valószínűleg virágbolti..(erről sem ártana valami kimutatás de nagy a valószínűsége)
    ja meg közben van egy 10%-os android is ami szintén piacvesztés..
    nekem legalábbis ez jön le ebből a táblázatból ami a cikkben van.. :)

    de legalább ezen a linux lenyomta a vistát.. ;]

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz gtasystem #119 üzenetére

    A 8 sokáig 4500 forint volt (már nem tudom milyen formában), csak kellett hozzá alap, pl. XP vagy 7, de még az ingyenes Win8 DP is megfelelő volt ehhez. Vették sokan, de nem elegen. Aztán például említhetnénk a Steam-et, azon vannak sokszor filléres játékok, de az emberek mennek torrentezni, majd nyavalyogni, hogy miért nem jó a krekk. Egyszer volt szerencsém olvasni, hogy volt akinek a 29 centes játék sem volt elég olcsó 90%-os akcióban.
    Most meg repkednek a pletykák arról, hogy a Win9 ingyenes lesz, de még nem tudni, hogy tényleg így lesz-e, illetve kiknek. Szerintem a Win8 felhasználóknak biztosan, akkor viszont már most borítékolható, hogy a 8 hamar el lesz felejtve (mondjuk ilyen részesedéssel most sem lenne nehéz).

    A 10% Android hogy kerül a képbe desktop rendszereknél? :) Inkább az az iOS-t és a WP-t nyomja le.

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #117 üzenetére

    Ez a skizofrén dolgot is anno, valamelyik gyökér szakbarbár újságíró, v ki találta ki, aztán azóta szeretnek egyesek ezzel, csak úgy divatból dobálózni... :D

    Ez a legjobb kifejezés erre, ezért használják rá. A winnyóc egyszerűen nem tudja hogy asztali, vagy tablet os akar lenni. Ha te erre tudsz egy jobb kifejezést, akkor azután majd azt használjuk.

    Asztalon is ott van Charms Bar

    És? Kit érdekel az? Mondtam neked, hogy ezen a rendszeren is meg lehet oldani mindent, meg lehet találni mindent, el lehet indítani mindent...... de nem ez a lényeg. Kényelmetlenebb mint az előző, és kész. Hiába magyarázok meg hogy így meg úgy hátulról előre nyúlós megoldásokkal már "majdnem olyan mint a hét", mert nem, nem olyan.... sokkal kényelmetlenebb. És a metro egyáltalán nem tudja azt, amit a start menü, ami további kényelmetlenségeket okoz.

    És hiába látják hogy milyen a számológép ikonja, nem ez a lényeg. Össze van rakva egy keresőbe, egy felületre az indítás lehetősége, és ez frusztráló. A sok fos metrós szarnak semmi keresnivalója ott. Ha metrózni akar valaki, akkor azt fog. Ha nem akar, akkor meg ne kelljen bemásznia a metóba soha, SOHA, és még egyszer SOHA..... Ott se legyen, gyalulhassam le a francba a tabletre hülyített gagyi programjaival együtt.. és ehhez ne kelljen 3rd party program.
    Ha meg erre az ms nem hajlandó, akkor legalább lehessen elszeparálni rendesen.

    Ez a lényeg. Értsd már meg, hgoy nem az a lényeg hogy meg lehet -e oldani vele mindent, vagy hogy nem.... az a lényeg, hogy a koncepcióval vannak bajok, ami sokaknak idegesítő, és feleslegesen bonyolítja a dolgokat.

    Az az oldalsáv is egy k...a nagy faszság. Asztali gépen semmi értelme, és mivel az ablakok kezelőszervei is jobb oldalon vannak, szintúgy bonyodalmat okoz. A többi kis apró idiótaság is ide tartozik. Pl amikor ajánlgatja a gagyi metrós cuccokat amikor meg akarok nyitni egy file -t..... Tableten ajánlgassa.. ne asztali gépen. Meg ne mondja nekem hogy koppintsak a képernyőre, mert nem fogok koppintani rá... :U

    Szóval fogadd el, hogy a többségnek ez így nem jó....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz attila9988 #121 üzenetére

    "És a metro egyáltalán nem tudja azt, amit a start menü, ami további kényelmetlenségeket okoz."
    Itt mire gondolsz pontosan?

    A ModernUI-s gondjaidra a megoldás a Powershell-ben keresendő:
    Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

    Mindent töröl, ami nem a rendszerbe van integrálva. Amit meg nem (pl. Onedrive), azt egy jobb kattintással eltünteted, és el van felejtve. A 8.1 pedig alapértelmezettként az asztali alkalmazásokat használja, tehát a videofájloknál sem jön elő a buta lejátszó, hanem a WMP. De 8.0 alatt is egy kattintás volt megmondani neki, hogy onnantól ne az nyíljon meg.

    Az oldalsáv (Charms) tényleg felesleges, a 9-ből ki is szedik, de a 8-ban is ki lehet kapcsolni, hogy a jobb felső sarokra előjöjjön véletlenül. Ráadásul a Start menü is visszatér, plusz lehet belerakni csempéket is, ami nem lesz kötelező.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #122 üzenetére

    Remélem az olcsóság/ingyenesség nem megy a minőség rovására... A win7-tel, ami drágább volt a 8-nál komoly, +bízható darabot tettek le az asztalra. Az utód viszont csak kb mostanában kupálódott ki a 8.1u1-gyel.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #121 üzenetére

    Meg lehet oldani valóban és ráadásul egyszerűen, valamint meg is lehet bőven szokni, ha vki szán rá egy kis időt.
    De, ha csak azért se akar, azzal nem lehet mit kezdeni....anno Win7-re is háborogtak elég sokan az elején, mert nem volt pont olyan, mint az XP, másfajta Start menü stb. Ahogy az is, ez is jobbára csak hiszti...
    Mért, a Start menü, na nem a külsők (mert azok tudnak egyet, s mást), hanem a gyári ugyan mit tud, mire használja a nagy átlag?? Gép kikapcsolása kb., meg pár gyorlistán lévő program indítása, de többihez bogarászni kell benne...uezt tudja kezdőképernyő is, onnan még kényelmesebb kikeresni programokat, a görgethetőség és képes programikonok miatt. Start gomb menüjéből meg mindent elérsz, minden fontos rendszereszközt 1 kattintásra. Win7-ben még futtatásra se, csak a vezérlőpultra van hivatkozás....
    Túl van lihegve ez a számológép dolog is rendesen, mert max 1x kell így látnia, utána kiteszi tálca, aztán nem kell másikat böködni, ennyi, ne magyarázzuk már túl...
    "ajánlgatja a gagyi metrós cuccokat amikor meg akarok nyitni egy file -t" - max 1x a legelső indításkor, de van ám jobb klikk alapértelmezett programok lehetősége is, mint a Win7-ben, ha nem tűnt volna fel...és U1-ben, ha mar alapból desktop megjelenítőkhöz rendeli hozzá...
    Látszik, h neked személyes nagy bajod van vele, de attól még ne általánosíts mkire. És itt jön a nagy kérdés, h ha ennyire nem oké, akkor vajon az ilyen minek használja, ott a Win7 még 5 évig, v nem, mi tart attól vissza, h felrakd :F

    "Szóval fogadd el, hogy a többségnek..." - mármint annak a többségnek, aki egy vezérlőpultot nem tud megnyitni, nem tudja mire való, nem tudja a különbséget kijelentkezés és képernyőzár/leállítás között, tört AV-t használ, letiltja WU-t, Start menü keresőjét nem tudja használni, v nem tud Excelben, de többiben se egy táblázatot csinálni, mert hülye hozzá --->leszarozza a programot stb.....ja ezeknek a véleménye számomra aztán nagyon mérvadó. :DDD Szeretem én magam eldönteni, kipróbálni, h jó-e az adott rendszer, v sem. ;) És, ha PH-n szakembereket kérdezel meg, akkor talán nem mki veled ért egyet és nem ragadt le az Aero Glass, meg a Start menü témánál...
    Az, h vki képtelen XP, v Win7 után bármi mást megszokni, v csak erőval nem is akar, az az ő dolga, nem is lehet vele mit kezdeni...de ne kenjünk mindent már teljes egészében az új OS-re.
    Mert itt sokx csak jönnek az üres kifogások, de ezek többsége elég vékony....

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gtasystem #119 üzenetére

    W8 népszerűtlensége abszolút nem az árazás miatt van, ez fals....hanem , amik kb. feljebb ki lettek tárgyalva, illetve azoknak egyfajta mítoszként a közhiedelembe való beültetése miatt, hasonlóan mint pl. WU letiltása, Mert ugye egy részük ennek hatására már ki sem próbálta/ próbálja. Árnak ehhez kevés köze van , amíg home user mindent a torrentről szed, crackel csomagolva... :D

    (#122) GoodSpeed: max 8-nál lesz ingyéér, többinél vmi pár hónapos kezdeti kedvezményes ár, aztán vsz marad a szokásos 30k körüli.
    Amúgy meg egy XP-s eleve gondban lesz, mert, ha jól tudom 8-nál is csak tiszta telepítést tudott csinálni, illetve ott a régi gépe...., mert azt is kell ám venni egy Win9-hez, mert gyaníthatóan kevés lesz neki az 512 MB RAM, 1 magos proci stb.
    Ráadásul, ha tovább szigorítanak a hardverkövetelményeken, mint a 8.1-nél, akkor meg pláne. Sőt, akkor lehet 7-es userek egy részének is, már aki váltani akar, mert gyaníthatóan ott se mki fog.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #126 üzenetére

    De, ha csak azért se akar, azzal nem lehet mit kezdeni....

    Nem a megszokással van baj értsd már meg..... hányszor kell még leírni? Több különböző operációs rendszerrel is dolgozom, szóval nem, nem a megszokás a kérdés itt. Inkább az, hogy akarok -e megszokni valamit, ami rossz. Én pl nem, és sokan mások sem.

    anno Win7-re is háborogtak elég sokan az elején, mert nem volt pont olyan, mint az XP

    Az egy teljesen más kérdés. És a kezdeti nehézségek után a win7 sikeres is lett. a nyolcasnak erre esélye sincs.

    Ahogy az is, ez is jobbára csak hiszti...

    Ha elveszek tőled valamit ami jó, és adok helyette valami szart, aztán azt mondom hogy ne hisztizz, hanem fogadd el, akkor mit mondasz? Vagy kötelező megenni mindent amit az ms főz? Hol van ez előírva?

    Mért, a Start menü, na nem a külsők (mert azok tudnak egyet, s mást), hanem a gyári ugyan mit tud, mire használja a nagy átlag?? Gép kikapcsolása kb.

    Ezzel érvelt az ms is a metro mellett.... de a tények az ellenkezőjét mutatják.

    uezt tudja kezdőképernyő is,

    Tényleg? Be tudom rendezni normális faszerkezetbe a programjaimat? Hát nem....

    Túl van lihegve ez a számológép dolog is rendesen, mert max 1x kell így látnia, utána kiteszi tálca

    Hát ja.... csak ha el kell neki mondanom hogy a fos metró miért van ott, és a fos metrós alkalmazásokat miért nem lehet kikerülni, akkor azzal az én időm megy.... szóval bassza meg az ms.... win7 -nél nem kellett magyarázni a bizonyítványt.... itt meg kell...

    Látszik, h neked személyes nagy bajod van vele, de attól még ne általánosíts mkire.

    Nem én általánosítok, hanem a piac. Egyértelműen nem kellett a win8. Vagy mindenkivel vitába szállsz csak mert neked tetszik? Nem ülöd fordítva azt a lovat? Ha hatalmas öröm, és tisztelet övezné ezt az öszvért, és csak egy kis rétegnek nem tetszene, akkor igazolva lenne amit az ms akart. Csak hogy pont fordítva van, dacára az óriási leárazásnak, és reklámkampánynak.

    mármint annak a többségnek, aki egy vezérlőpultot nem tud megnyitni,

    Pontosan annak a többségnek készült a metró..... és pontosan az a többség aki maximálisan elutasítja. Szóval hibás koncepció. Ha nem azoknak kedvezek akiknek el akarom adni a terméket, akkor nem a vevő a hülye hogy nem kell neki....

    Vonatkoztass már el attól hogy neked tetszik az új koncepció.... ezt kéne megértened, hogy a legtöbb embernek meg nem.... és nem csak azoknak nem akik "egy vezérlőpultot sem tudnak megnyitni". Én is utálom mint a szart, mert kényelmetlen. A hetes mérföldekkel jobb ezen a téren.

    Szóval tök mindegy az is, ha te az egész világot lenézed azért, mert nekik pont nem tetszik az új win. De ettől még tény marad, hogy az öszvér koncepció buktatta meg, akármennyire is tetszik neked. Tablet os -nek tableten a helye, asztalinak meg pc -n. Más kezelőszervek, más elvárások a programokkal szemben, más világ.....

    És akkor most írd le újra, hogy szerinted mindenki hülye, mert amúgy a winnyóc tök jó, és ne rinyázzon senki, hanem nyelje két kanállal, mély torokkal az ms új ötleteit, mert az a természetes ha kussolnak, és elfogadják amit eléjük raknak..... :U

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #127 üzenetére

    hanem , amik kb. feljebb ki lettek tárgyalva, illetve azoknak egyfajta mítoszként a közhiedelembe való beültetése miatt,

    Én csak és kizárólag tényeket írtam... vagy a metró nem is létezik csak odaképzeljük? :D

    hasonlóan mint pl. WU letiltása

    Abszolút nem hasonló...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #128 üzenetére

    8.1u1-nél én már kb meg voltam elégedve a rendszerrel:). Ha tovább javítják, az csak jó.

    #129, "a kezdeti nehézségek után a win7 sikeres is lett. a nyolcasnak erre esélye sincs." Nálunk a családban a kezdeti nehézségek után a win8.1 sikeres lett :P (najó, röviden fogalmazva semmi gond/panasz nincs vele az idősebb családtagok részéről sem). Pedig nem vagyunk (engem leszámítva) kockanépek. A 7-nek még van helye a porondon, de a nem foltozott XP-t teljesen ki kéne már pucolni. Igen, alkalmasint muszáj beruházni gépfejlesztésbe. Sajnálom a közintézményeket, akiknek nincs erre pénzük, majd a kártevők eltakarítására muszáj lesz költeni, ha rájuk találnak a botnetek. Licenszjogilag tudtommal az egész magyar államgépezet jogosult a frissítésre, ergo ha a vas vinné, jöhetne rá az újabb win.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #129 üzenetére

    Hiába akarod itt megmagyarázni ezeket a hülyeségeket, meg rámkontrázni, attól még nem lesz igaz... :N
    Igenis megszokás kérdése csak, mert attól még bőven használható megoldások, ahogy maga a rendszer is, nem is nagyon lehet olyat mondani, amit ne lehetne benne megcsinálni, ami a 7-ben. És mivel hétköznapi tevékenységeket is alapból az ugyanúgy használandó asztali környezetben végzi, még metróra se lehet mit ráfogni, mert ezekhez nem nagyon kell azt matatni.
    Ennyi erővel, ott egy Linux, az se kell a népnek, eleve leszarozzák, mert kicsit más, de azt nem lehet mondani, h xar lenne, v ne lenne alkalmas a hétköznapi dolgok elvégzésére. (bizonyos hardver és szoftverhiányokat leszámítva)
    Csak épp ott a bibi, h nem annyira xart adtak, mert maga a rendszer gyorsabb, kicsivel többet tud, sokaknál stabilabb, játékosoknak egyértelműen jobb választás, ráadásul eléggé hasonló is 7-hez, pusztán csak modern felület az újdonság, aminek bökedése nem létszükséglet.
    Faszerkezetbe....atya ég. Egyébként meg csomó minden nem fér be a gyorslistába, akkor majd lenyitva a programlistát, abból is adott programnál külön kibogarászva az indítóját, ja, az asztán marhára kényelmes... :W Kezdőképernyőre meg eleve csak kirakod az ikonját, kategória szerint csoportokba rendezed --->átláthatóbb, könnyebb, talán gyorsabb is kikeresni, indítani.
    Akinek azt a számológép dolgot annyira magyarázgatni kell külön, azoknál ált. szoktak lenni más hiányosságok is, mást is magyarázni kell neki, pl. hogyan telepítsen, távolítson el egy programot, v miért szükséges frissen tartani egyik-másikat... :D
    Most te használod, v nem, ha igen, akkor minek???

    Csak éppen ott a gond, h az a többség annyira hozzá nem értő, h valójában nem szabadna gép elé ültetni a javát, nyomogassa max a telefonját...az ilyeneknek meg eleve hiába terveznek bármi újat, minden apró dolog problémát okoz neki...XP,7 kezelése is csak azért csak megy, mert sok éve elé van téve és betanulta, belerögzült néhány dolog, ennyi. :D
    Csak éppen az a helyzet, h itt PH-n is sok hozzáértő szaki és hivatalos tesztoldalak se ezeken a triviális témákon lovagolnak...Érdekes itt PH-n is akadnak nem kevesen, akik nem problémáznak ilyeneken és a Win8 topikba is más jellegű hibákkal kapcsolatos kérdések, panaszok mennek, amik ugyanúgy többi Windowsnál is előjönnek vmilyen formában. Nem a felületen és Metrón lovagolnak minduntalan... :N Az, h átlag user ilyen szinten van, az egy dolog és aggasztó is egyben.
    Ennyi erővel mi lesz a Win9-nél, azt is leszarozza, mert az új Start menüben alapértelmezetten lesznek csempék és nem képes magától kiszedni? Vagy ott is lesz a rendszerben a Modern UI, hiába nem akarja odaképzelni, igaz elszeparáltabban...? Vagy nem lesz abban se Aero Glass, akkor majd lerondázza azt is...? ;]
    WU letiltása meg pont hasonló, mert ahogyan az is xy "okos" fél, v téves infók alapján terjesztette, úgy 8-nál is sok ilyen van, átlag usernek az van beadva, abban nincs Start menü, de nem is tehet bele tenni.

    Szal nem érdemes itt kifakadnod, túlzásokba és személyeskedésekbe esned, mert több téren csak gyenge kifogáskeresés az egész, engem ilyen zagyvaságokkal nem tudsz meggyőzni... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • gtasystem

    őstag

    válasz #58000384 #120 üzenetére

    akinek max. facebook kell meg email annak teljesen jó egy tablet androiddal szóval így kerül bele..
    tudom hogy volt akció de én nem erről beszélek hanem eleve ilyen árakat kellett volna kialakítani, ha az árazás rendben lett volna akkor most nem kellene ingyenessel kísérletezni sem..
    szerintem.. :)

    King Unique: szerintem amiatt van úgyhogy ebben nem értünk egyet, bármilyen metrot vagy újítást el lehetett volna adni ha azt nem cseszik el, de ezen nem veszünk össze most már nagyjából úgyis mindegy..

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz gtasystem #133 üzenetére

    Ja, értem. Hát arra tényleg jó, meg egy akármilyen Linux is :)

    Az árral kapcsolatban meg pont erre gondoltam, hogy hiába volt olcsó, akkor sem kellett sok embernek, mert fizetni kellett érte. Ha azóta is csak annyiba kerülne, biztos többen vették volna, de a többség otthon akkor sem.
    Miért jobb az embernek a warez?
    Nem kell bankkártyaadatot kiadni. Nem kell fizetni. Nem kell követni az aktiválások számát. Nem kell aggódni, hogy az OEM miatt nem lehet alaplapot cserélni, vagy hogy nem jár támogatás. Ha meggondolja magát, nulla veszteséggel áll vissza másik rendszerre, vagy lép tovább.

    Az olcsó (OEM) ár ezzel nehezen száll ringbe. De abban egyetértünk, hogy az olcsó Windows akkor is baromi jó ötlet lenne (főleg a dobozosé). Jelenleg nem tudom elképzelni, hogy tömegesen dobná meg az eladásokat, de akkor lehet, hogy kiderülne az ellenkezője.

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #132 üzenetére

    Igenis megszokás kérdése csak

    Az utóbbi 15 évben volt pár program, és operációs rendszerrel dolgom, és ami jó volt, azt nem jelentett gondot megszokni, mint ahogyan ma sem jelent. Ha egy feladatra valaki mutat nekem egy programot, ami jobb lehet mint amit addig használtam, akkor gond nélkül át tudok térni rá, és rövid idő múlva már semmi gondot nem jelent a használata.

    Nem úgy, amikor valami következetlen, logikátlan, kényelmetlen dolgot kell megszokni. Arra egyszerűen nem vagyok hajlandó. A számítógép van értem, és nem én vagyok a számítógépért. Nem nekem kell megszokni azt amit elém tesznek, hanem a software -nek kell kiszolgálnia engem. Ha pedig egy adott cég rosszabb terméket hoz ki, mint az azt megelőző, akkor ugyan ne én legyek már az oka annak, hogy az adott termék nem sikeres. Az az oka, hogy egyszerűen elcseszték...

    Én tudom hogy vannak olyan emberek mint te, akik úgy vannak vele, hogy egy adott cég termékei csak és kizárólag jók lehetnek, benyelnek mindent úgy, ahogy adják nekik, és valami kiválasztottságérzéstől vezérelve lehülyéznek mindenkit, akinek az adott termék nem felel meg... az a baj veled, hogy egyszerűen elképzelhetetlennek tartod azt, hogy a microsoft tényleg átgondolatlanul hozta ki az adott terméket... Inkább hivatkozol arra, hogy "meg kell szokni", mint elfogadd, hogy rossz..... és sem én, sem sokan mások nem akarjuk megszokni....

    Miért kellene a rossz dolgokat megszokni? Erre adj magyarázatot..... Alakítsa át a microsoft úgy, hogy jó legyen, és nem ő mondja meg nekem hogy mit kell megszokni.... Ha neked ez jól esik, akkor szokj hozzá ahhoz, hogy mások nem fognak hozzászokni... :DD

    Csak éppen ott a gond, h az a többség annyira hozzá nem értő

    Egy ilyen operációs rendszernek az a dolga, hogy azokat is kiszolgálja, aki nem hozzáértő. SŐT, bár úgy tűnik nem olvastad el, de írtam neked, hogy a metro pontosan azoknak az embereknek készült, akik nem hozzáértőek, és pontosan azoknak nem tetszik. Akkor meg? Egyértelmű bizonyíték arra, hogy a matro alkalmatlan arra, hogy betöltse a feladatát. A létével viszont azoknak is gondot okoz, akik hozzáértőek, és ez okozza a winnyóc skizofrén mivoltát. (igen, tudom hogy nem szereted ezt a kifejezést)

    Szóval te csak szokj szépen hozzá mindenhez amit az ms eléd tesz, de másokat ne akarj erre kényszeríteni.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    Aki eleve userként végigkövette az elmúlt Windows, azért tapasztalta, h használat nem bonyolódott annyit.
    XP után 7-re is sok mindent próbáltak ráfogni egyesek, más a Start menüje, tálcán összevonja a tálcagombokat stb., az XP meg és ezért a 7 xar, de ott is túlzás volt. Persze, a hozzád hasonlók ott adták alájuk a lovat, h igen mekkora problémák ezek. Azért mert bizonyos téren kicsit új, kicsit más, nem jelenti azt, h rossz megoldás lenne. A használat, idő közbeni hozzászokás pont nagyon is számít, mert x nap/hét után már lehet nem is foglalkozik vele (annyit) az illető, miután jobban felfedezte a rendszert.
    Aztán ugye akadnak itt hozzád hasonló kis szakik, akik rendszergazda, v egyéb IT-sként ténykednek, szeretik felhozni a melóhelyi userek esetét, de mellette pontosan tudja, h naponta mennyi meló van velük, mert programüzeneteket nem értelmez, alapvető dolgokat nem tud, nem hajlandó megcsinálni stb. De majd "nem baj, minden nap odamegyek és kattintok kettőt helyetted és el is olvasom, nehogy vmi újat tanuljál és megerőltesd magad" Itt meg persze szépíti a dolgot, nekik semmi köze ezekhez a problémákhoz. Ez nem lenézés, ezek tények...
    Persze, mikor már nem tudnak mit kitalálni, akkor jönnek az unalmas, általános klisék, mint a "A számítógép van értem,..." stb., ami persze igaz lehet, csak ahhoz kell user oldalról is egy megfelelő hozzáállás.
    Aztán ott az új OS esete, h egyrészről legyen tök ugyanolyan, mint a régi (felület, funkciók), de ha olyat kap, azért problémázik, mért nincs benne újdonság, ha meg újat kap, azért, h mért van... Viszont az ilyen réteget eleve nehéz kiszolgálni, h minden téren elégedett legyen...
    Nem kell mindent megszokni, amit eléd tesznek (én se teszem), csak egy valamirevaló felhasználónál komolyabb dolgok jelentik a hibát...illetve ez esetben egy modern only felület jelentené, csak épp van könnyen kezelhető desktop is. Persze aztán a fenti réteg és menedzsereik nyilván nem fogják megerőltetni magukat, csak akkor nem kötelező azt nyúzni és a triviális kis dolgaival teleszórni a topikot...
    Továbbá itt lesz majd a Window 9 esete is, ahol szintén lesz egy-néhány újdonság, lehet épp egyesek kikezdik a Start menüt, pl. a csempés dolgon túl, mért felül, mért nem alul van a kikapcsológombja, a Win7-ben nem így volt? De majd a magadfajták ott is menedzselik az ilyeneket, h "hú de mekkora, milyen hatalmas problémák ezek, nyugodtan csak elégedetlenkedjetek, ezen kívül mást ne is nézzetek ám a rendszerben, hátha sikerül erre is kisírni egy Update 1-et, aztán talán 7-essé faragják"... :D ... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #136 üzenetére

    Mit nem értesz azon hogy a metró konkrétan teljesen a HOZZÁ NEM ÉRTŐ, ÁTLAGOS FELHASZNÁLÓKNAK KÉSZÜLT? És mit nem értesz azon hogy PONTOSAN EZEKNEK AZ EMBEREKNEK NEM TETSZIK EGYÁLTALÁN?

    Az hogy neked tetszik, és "meg tudod szokni" egyáltalán nem számít.... hacsak nem te fizeted az összes winnyóc licencet...

    Másoknak nem mondhatod meg hogy mi a jó nekik, ezt értsd meg. És ha a többségnek nem kell, akkor nem kell. Kevered nagyon a dolgokat..... Ha én adok neked egy autót, aminek kocka kerekei vannak, és azt mondom hogy te vagy a hülye hogy kerékre vágysz, mikor a kocka az sokkal design -osabb.... szokj hozzá hogy ráz mint a hullámvasút, és fogd be a szádat, mert ez a modern.....
    Vagy a tv távirányítód helyett adnék egy gömb alakú izét, amiből kilóg egy tekerő, és azzal kell csatornát váltanod, és ne mond hogy a gombok jobbak voltak, mert én azt mondom neked hogy ez a trend, és kész... szokd meg, és kuss.... :D

    Ez kb ez a helyzet.

    Ismét megkérdezem tőled.... Miért akarod megmondani másoknak hogy mi kell hogy tetszen nekik?

    csak egy valamirevaló felhasználónál komolyabb dolgok jelentik a hibát...

    Értsd már meg, hogy a windows nem csak a "valamire való felhasználóknak" készül, hanem mindenkinek.... Mit nem lehet ezen érteni? A valamire való felhasználó sem szereti a logikátlan, és kényelmetlen dolgokat, mert azok zavarják, akadályozzák a használatban..... Én is utálom ezt a koncepciót. Egy rakás szar. Az ms -nek ekkora ballépése talán még sosem volt.... Most gyorsan elszégyellem magam, hogy a szemedben nem vagyok valamire való felhasználó, hiszen nem eszem két kanállal az ms marketinget.. :D

    Ugyanúgy nem szeretem a gnome 3 -at sem.... kivágtam a francba amikor elkezdték terjeszteni....

    A "valamire való felhasználó" egyébként had döntse már el hogy mi a jó neki.... rendben? :)

    Az átlag felhasználókról meg halvány lila gőzöd sincs. Hiába adod itt elő hogy a skizofrénia az ideális állapot egy os -nek.... nincs igazad. És ezt nem csak én mondom, hanem a komplett IT piac. De azért harcolj még egy kicsit olyasmiért, amiért már a microsoft sem kapálózik... :DD

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #137 üzenetére

    Szerintem itt nem én vagyok, aki nem képes felfogni bizonyos dolgokat...
    Illetve épp nem én mondom meg, hanem az MS és más rendszerek, programok esetében is a gyártó. Sőt előbbinél, mivel 9 is 8.x vonalat viszi tovább, ott is megmondják újfent és hiába nem tetszik ez egyeseknek. Mert attól még nem lesz egy rossz megoldás.
    Átlagos felhasználó fogalmáról, elemi hiányosságairól meg szerintem itt jobbára mkinek van fogalma a PH-n, úgyhogy nem kell erőltetetten magyaráznod...
    Aztán érvek híján jellemzően csak a hivatalos cikkek mások által megfogalmazott gondolatait tudod te is csak szajkózni. Lehet nem kapálózik annyira érte, mert ők üzleti oldalát nézik, h hogyan tudja minél gyorsabban növelni az eladásokat, amihez legjobb taktika egy új OS, mintsem az új funkciókat 8.2 néven kiadni. Viszont, mivel pont azt a vonalat viszik tovább, azzal egyben elismerik azt is, h maga a koncepció nem rossz és érdemes fejleszteni. Mert, ha nem így lenne, akkor kidobták volna az ablakon az egész több éves munkájukat, de nem tették... ;)

    Ott volt az Office esete is, bevezették a ribbont. Vkinek nem tetszett, nem azt szokta meg? Mindegy, ez az új irányvonal, amit tartanak is. És hiába fogták rá egyesek, h amiatt nem tudja kezelni, mese volt, mert hamar meg lehetett szokni, másrészről nagy része alapból nem tudta egyiket se kezelni, sőt más Office-t se.
    Skizofrénia azok fejében van, akik eme szituációban kitalálták és itt modortalan hangnemből, erőltetett írásmódból is kicsit ez látszik... :D
    A hülye autós példákat meg hanyagolni kéne, mert gázak és erre a szituációra a felhozott, pont nem jó példa... :D Szal nekem itt felesleges bizonygatnod, nagybetűkkel kiírnod, mint mondtam, kevés ez ide...Inkább menj a 8-cas topikba téríteni, ott próbálj meggyőzni, lebeszélni usereket!

    [ Szerkesztve ]

  • Taky

    senior tag

    válasz FoLey-v #114 üzenetére

    Bizony am, a 2400+ is nagyon rendben volt, az ment a Barton elott.:)

    "Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

  • ceia

    őstag

    (#49) LaciCRM Hát igen, a régi hardver is egy ok. Az egyetlen dolog amiben nem hibás a M$, ha az újabb OS-hez nincs driver valami régebbi vashoz. A másik probléma, ha a gép nem is olyan régi, csak éppen a user nem lát okot arra, hogy miért venné meg 26-35 ezer ft-ért az újabb OS-t, ha az XP végülis tud mindent amire kell a gép.. Tehát maga az OS is vonzó kell legyen, kezelhetőségével, felülettel, stb. és az sem ártana, ha olcsóbb lenne. Tudom, nem a mi pénztárcánkhoz lövik be az árat, négyszeres fizuból azért nem olyan drága..

    attila9988 +1

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • gtasystem

    őstag

    válasz #40553216 #141 üzenetére

    ez nagyon jó hír főleg az egységesítés miatt tényleg nagy durranás, de tartok tőle hogy pont emiatt majd ez is aranyáron fog menni, aztán csodálkoznak hogy kevesen veszik, de ne legyen igazam.. :)

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz attila9988 #137 üzenetére

    "Értsd már meg, hogy a windows nem csak a "valamire való felhasználóknak" készül, hanem mindenkinek.... "

    Olyan nincs, hogy mindenkinek az igényét ki lehessen elégíteni. A Windows XP, vagy a Windows 7 sem tetszett mindenkinek. Volt olyan ismerősöm akinek már a Luna is túl csicsás volt 2001-ben, és váltott egyből klasszikus kinézetre. A Windows 7-nél meg sokan szédültek a Superbar-on. Apám munkatársa állandóan visszaállította a Superbar-t ronda klasszikus stílusra, ami éppenséggel XP-n vagy Vistán még szép volt, Windows 7-en meg minden szépérzékkel rendelkezőnek egyből esett is ki, mint opció.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #138 üzenetére

    és hiába nem tetszik ez egyeseknek. Mert attól még nem lesz egy rossz megoldás.

    Ha egy termék nem megfelelő azok számára akiknek készült, azt hívjuk rossz terméknek... főleg akkor, ha még az adott területen domináns cég sem képes semmilyen reklámkampány erejével rábírni a vevőit, hogy egyék meg, fogadják el.... téged meggyőztek, a piac nagy részét azonban nem.... szóval a winnyóc egy rossz termék.

    Átlagos felhasználó fogalmáról, elemi hiányosságairól meg szerintem itt jobbára mkinek van fogalma a PH-n, úgyhogy nem kell erőltetetten magyaráznod...

    Mégsem érted hogy ők voltak a metro elsődleges célcsoportja.....

    Aztán érvek híján jellemzően csak a hivatalos cikkek mások által megfogalmazott gondolatait tudod te is csak szajkózni.

    Idáig én csak és kizárólag érveket soroltam neked, amik tartalmaznak jó nagy adag személyes tapasztalatot, valamit a piacra vonatkozó tényeket, amiket folyamatosan figyelmen kívül hagysz. Aki itt mások véleményére szorul, az te vagy, hiszen te próbálod a winnyóc "minőségét" azzal bizonygatni, hogy a komplett IT ipart lehülyézed, a microsoft -ot meg valami megfoghatatlan, meg nem értett látnoki pozícióba helyezed, mint ha most is mindenben igazuk lenne, csak a "rohadt felhasználók" nem látják a helyes utat, pedig te megmondtad hogy ez milyen jó így...... elég rossz hozzáállás, ha nem a vevőid igényeit akarod kiszolgálni...

    Viszont, mivel pont azt a vonalat viszik tovább, azzal egyben elismerik azt is, h maga a koncepció nem rossz

    Már megint hatalmas tévedés. Nézz utána mitől is lesz a win9 új OS. Aztán vedd észre, hogy a winnyócban totálisan elrontott dolgokat próbálják leginkább helyrekalapálni. Nyílván nem írnak minden komponensből teljesen újat... de nem is ez a lényeg....

    Látom hogy elképzelésed sincs arról, miről van itt szó...

    Mert, ha nem így lenne, akkor kidobták volna az ablakon az egész több éves munkájukat, de nem tették... ;)

    De igen, pontosan azt tették.... a koncepcióban bekövetkezett változtatások jelentős része ezt a célt szolgálja.

    Vkinek nem tetszett, nem azt szokta meg? Mindegy, ez az új irányvonal

    A ribbon esete messze nem volt annyira problémás, mint az öszvér metro. Ha arról is akarsz beszélgetni megtehetjük, csak nem ebben a topicban kellene, mert legalább ennyire hosszú lesz, mint amilyen ez is volt.

    Skizofrénia azok fejében van, akik eme szituációban kitalálták és itt modortalan hangnemből, erőltetett írásmódból is kicsit ez látszik... :D

    Értem... szóval akinek nem tetszik az öszvér, azok a hülyék, még akkor is, ha ez a piac nagy részét jelenti.... érdekes hozzáállásod van... szerintem meg akinek nem a kék szín a kedvence, az mind hülye.... :) Mit szólsz?

    A hülye autós példákat meg hanyagolni kéne, mert gázak és erre a szituációra a felhozott, pont nem jó példa...

    Miért nem? Magyarázat?

    Szal nekem itt felesleges bizonygatnod, nagybetűkkel kiírnod, mint mondtam, kevés ez ide...Inkább menj a 8-cas topikba téríteni, ott próbálj meggyőzni, lebeszélni usereket!

    Hohó.... ki akar itt téríteni kit? Egyelőre te vagy az aki széllel szemben pisál, nem én.... a legtöbb windows felhasználó a hetest jobbnak tartja, mint a nyolcat, ezen pedig nem tudsz változtatni, hiába vagy ellene....

    Megint megkérdezem.... miért akarod a rosszat ráerőszakolni mindenkire?
    De ha már itt tartunk, azt is megmondhatnád, hogy szerinted miért annyira jó az öszvér koncepció... (érveket is mondj hozzá, és ne azt amit eddig írtál, hogy "mindenki hülye csak te nem", hanem rendes érveket.)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #41133696 #143 üzenetére

    Olyan nincs, hogy mindenkinek az igényét ki lehessen elégíteni.

    De van... ha adnak választási lehetőségeket is. Csak épp az ms -nek ez nem nagyon szokott menni.... viszont gyakran képesek megtalálni a megfelelő középutat a kezelési lehetőségekben is. Most teremtettek egy ilyen förmedvényt, amivel már túlléptek egy olyan határt, amit nem kellett volna....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • tope

    addikt

    Sokan a számítógépre úgy gondolnak, hogy egyszer megveszi és 10 évig (vagy tovább) ő nem fog arra költeni. Rengeteg ilyen emberrel találkoztam, hogy a 10 éves gépeiket kellene rendbe rakni, felvázolom a helyzetet, lassan kidobásra érettek ezen eszközök, és ilyenkor jönnek rá (vagy nem), a számítógép nem olyan mint az autó, hogy 10-en évesen is még használható marad.

    UI: Nyilván a 10 éves gépre meg nem lesz Win 7, 8, 8.1.

    [ Szerkesztve ]

  • crey

    MODERÁTOR

    Ha kérhetném használjuk már azt a csodás szerkesztés funkciót, ha már tudja a RIOS. Köszi.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #140 üzenetére

    Ez mind szép és jó, csak XP-vel alapvetően 2 nagy gond van/lesz:
    1. Likas a rendszer és a ez a lik egyre inkább nagyobb és nagyobb lesz, míg nem el nem ér egy nagyon kritikus szintet...
    2. A fokozatosan elhaló szoftver és hardvertámogatás is idővel egyre nagyobb problémákat fog okozni...

    Szerintem kedvezmény, már ha érvényesek még a korábbi "Windows 9" pletykák, akkor Win7 userek (30$) mellett lesz XP-seknek is. Viszont nekik az új hardvert már azért nyilván nem fogja fizetni az MS...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    A törölt threadet ne folytassátok itt, ilyen személyeskedő hangnemben pedig máshol sem!

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák