Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    Horvátországon nem lepődök meg. A tengerparti részeken szinte lehetetlen kiépíteni normális vezetékes hálózatot. :D Viszont Mo.-on igen. Én úgy vettem észre, hogy az én ismerősi körömben egyre többen fizetnek elő mobilnetre. Bár lehet ez annak tudható be, hogy a fiatalokról van szó. Szvsz sokan az idősebbek közül úgy vannak ezzel, mintha valami ördögi valami lenne.
    De az árak is nevetségesek, és a kiépítettség is! A múlt héten sokat kirándulgattam, és azt vettem észre, hogy ahova ténylegesen kellene a mobilnet (tehát vezetékest nagyon bonyolult lenne odavinni), ott alig van valami használható GPRS. :U

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Stauffenberg #21 üzenetére

    Csak egy jó példa: [link]
    Ez a 33MB úgy jött össze, hogy csak szinkronizált a telefon + egyszer POI-kat néztem a térképen. Ez az adatmennyiség egy 100MB-os csomag esetén (ami 1000Ft mostanság, bár ebben nem vagyok biztos, hogy ilyet szolgáltatnak-e még) már 33%-os kihasználtság, ami kapásból 1MB=10Ft ->> 330Ft.
    A T-nél a legolcsóbb független mobilnet 200MB és 1090Ft-ért. Ebben az esetben valamivel jobb az arány, de még így is gyér.
    És azt hozzáteszem, hogy ez kb kevesebb mint egy hét alatt jött össze. Mi van ha én még megakarok nézni pár oldalt vagy valami mást csinálni ? Ha normálisan akarsz egy honlapot betölteni, akkor saccra az 500kB-1MB.

    Nem értem, miért nem lehet odáig eljutni, hogy csak a sebességet korlátozzák. Én beérném 0,5-1Mb/s-mal is.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák