Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Vesa #1 üzenetére

    OFF: az a helyzet, hogy évtizedek óta inkompetens politikusaink vannak. Lehet, hogy anyagilag sokkal jobban jövünk ki egy Huawei 5G-vel, de hosszú távú stratégia szempontjából nem szerencsés egy kommunista állam hátszelét élvező céget előnyben részesíteni, pláne akkor, ha kifejezetten a hozzánk közelebb eső nézeteket valló szuperhatalom erről ki is fejtette a véleményét. Persze, amilyen "erős keresztény" kormányunk van, számára nem létezik a politikában világnézeti/kultúrális stratégia, amik hosszú távon behatárolnának minket a világ valamelyik szegletébe... Persze-persze, lehet azt mondani, hogy az üzletet külön kell választani minden mástól. A fa*zt! Ha külön lehetne választani, akkor én fűvel kereskednék, mert sokkal jobban megélnék belőle. De nem ezt teszem, mert nem egyezik a felfogásommal. A magyar politika csapong ide-oda évtizedek óta, mint egy partra vetett hal. Nincsen hosszú távú vízió. 4 éves ciklusokban foltozási tervek vannak a köznép etetésével, ezt lehetne részletezni... De ez nem az a totyik.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Ricardo #5 üzenetére

    Gyaníthatóan ez stratégiai kérdés, csak kellett valami ürügy. De neves, Magyarországon is befutott CCTV eszközökről (Hikvision) olvastam, hogy adatokat, talán még stream-t is küldtek Kína felé. Csak példának okáért.
    Egyrészt gazdasági, másrészt biztonsági szempontból szeretné elkerülni az USA, hogy egy globális 5G hálózat jelentős részét "kína" építse ki. Ha jól tudom az 5G lesz az a hálózat, ami aztán mindent-mindennel összeköt már, nem? Ebből a szempontból nem elhanyagolható ez a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák