Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hohoo

    senior tag

    gratulálok, megint egy rakás pénz a semmire, amiből semmi haszon nincs. De bezzeg a kórházakra nincs pénz, de a sok kis hülyegyereknek hogy legyen min legálisan kodozni az aztán feltétlenül szükséges :C Régen fizetőssé kellett volna tenni az egész kócerájt... akkor legalább valami haszna is lenne, de nem még extra pénzt is pazarolnak rá.

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz LGLuke #7 üzenetére

    Milyen oktató program és tervezőprogram? Bölcsészkaron melyiket tanítják? Idegenforgalmi, pénzügyi szakokon? De még mérnök infon is a legtöbb cucc multiplatform. Na meg minek is kell a diáknak, teljes értékű ms office? Mire nem elég valami ingyenes alternatíva? Az olyan kinézetű dolgozatokra amikre még egy wordpad is sok?
    A kodozás meg akármi más igaz úgy a diákok 90%-nál. A legtöbb diák nem tanulásra használja az állam által fizetett vindózt, sem a többit. Röhög hogy de jó most lesz végre először legál winje "ingyé", de ugyanarra használja mint azelőtt (semmire aminek a tanuláshoz köze van). Ofiszt meg letölti szintén "talán jó lesz az is valamire, úgy is ingyé van". (ja és ezek nem hullanak ki, túlértékelitek a magyar rendszert, mert egyrészt van olyan szak amit egy hülye is elvégez ha akarja, a nehezebbekhez is csak egy kis kitartás és magolás kell a vizsgaidőszaknál, és erős félelem a munkától, ami jó ösztönző :D)

    Felfoghatjuk úgy is mint tankönyvvásárlási (nem tank-könyv) támogatás? Hát furcsa de emlékeim szerint az nem jár alanyi jogon minden tanulónak, csak a rászorulóknak... ellenben ez mindenkinek jár. Ez az "ingyen" microsoftozás, teljesen fölösleges, sima pénzkidobás így. Vagy erősebben ellenőrizni kéne ki mit használ és mire van valójában szüksége (és kevesebb licenszet venni), vagy beszüntetni az egészet.

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz rt06 #10 üzenetére

    nem, hanem a felsőoktatást kéne fizetőssé tenni (és ezt az ingyen vindózolást is jól korlátozni).

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz fatal` #16 üzenetére

    Igen azt szokás(meg inni mint az állat, és vicces videokat csinálni a koleszban), főleg a magyarokon, a legál vindózt nagy részt erre használják (vagy tetszőleges játékra, és hasonló tanuláshoz köze nincs dolgokra).

    Áh nem oldaná meg, csak néhány ezer orvos fizetését lehetne megduplázni belőle, és talán nem mennének tömegesen nyugatra... Ellenben ha ez az 5 milliárd az ms-nek megy az mit is old meg? (na meg az egészségügyön kívül is ezer hasznosabb dologra lehetne költeni...)

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz rt06 #25 üzenetére

    Ja te sebezhetetlen és halhatatlan vagy? :D
    Egyébként a kórház fizetős, legalább is a dolgozó embernek, tb járuléknak hívják :)

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz DeFranco #27 üzenetére

    Nem, rosszul sejted, erőlködés nélkül sikerült(még a 150 pont körüli rendszerben), és nem a közelmúltban (bár 5 év lehet még közelmúlt). Ellenben jól sejtem hogy az átlagos ingyenvindózt használó diák leírásánál téged (is) leírtalak? :D (gáz lenne ha nem mondhatnád hogy legális vindózon héderezel, méghozzá INGYÉ)
    Jól emlékszem ahogy mondták beiratkozásnál hogy ingyen ms programok is járnak, mindenki mondta hogy mekkora királyság, letöltünk mindent mert az tök jó :D

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz fatal` #30 üzenetére

    Hát akkor jó választás nincs, mert mind ilyen, ilyen diákokkal ;) (amúgy tényleg nincs mert magyarországon kb mind egy rakás fos :) )

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz fatal` #30 üzenetére

    A megválaszolt hozzászólásban írta az illető hogy tankkönyv, és erre írtam hogy "tankönyv (nem tank-könyv)" sebaj, te úgy látszik a szövegértés órán hiányoztál (ja hogy nincs ilyen? Pedig kéne...)

    #29: éppen erről írok, hogy nincs az ingyé, de a sok hülyegyerek azt látja hogy ők ingyé letölhetik, más meg nem érdekes :)

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz DeFranco #33 üzenetére

    Warez winen ugyanúgy lehet kodozni, ja de az nem olyan menő. De látom a lényeget még mindig nem sikerült felfogni, nem a kod a lényeg, hanem az hogy a legtöbben azért töltik le mert "ingyen" van holott a tanulmányaikhoz ez nem szükséges.

    Erősebb érveket ne követelgess szerintem, ha ellenben még ilyen érv sincs. Ugyanis még mindig nem kaptam választ, hogy a bölcsésznek miért kell legális vindóz, és a többinek miért nem elég egy OO, és miért kell teljes MSO.

    A kórházat rosszul írtam jobb lett volna ha úgy írom hogy egészségügy, de mint írtam sok mindenre lehetne költeni még ezen kívül is, a lényeg megint csak az hogy egy nagyrészt értelmetlen dologra megy el egy rakás pénz, holott más fontosabb területeknél súlyos pénzhiány van. A diplomamunkád meg nem érdekel, abban semmi elfogadható nincs hogy azt próbálod sugallni, hogy az "ingyen" ms szoftverre szánt pénz semmit sem segítene. Sokat lopnak ebben az országban az igaz, na de ennyi pénzből jutna valamennyi értelmes dolgokra is, nem tűnik el...

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz rt06 #34 üzenetére

    Ha elolvasnád amit írtam, látnád hogy átért, de leírom akkor konkrétabban: hülyeség amire céloztál, mert a kettő nagyon különböző dolog.

    #36 Gerisz : Nem is azt írtam hogy a diákok 90%-a így használja, hanem azt hogy az összes "ingyen" wines userből a 90% csak azért használja, mert milyen jó hogy neki "ingyen" van legális vindóz. Persze az összes diák nagy része lusta ahhoz hogy feltelepítse, így használja a törtet tovább :)

    Ja az meg a másik hogy a notikhoz tényleg nagyrészt kötelező a win, meg az egybegépekhez is, azt meg nem hiszem hogy a diákok olyan nagy százaléka összetákolt gépet használna amihez még kell win, hanem ahogy látom a legtöbb notit használ amin gyárilag ott figyel a win...

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz DeFranco #39 üzenetére

    3. A bölcsésznek ms officeozni kell? vindózzal?
    Na meg itt a másik probléma, ha az oktatás rendesen működne nem ms officet meg oo-t tanítanának, hanem szövegszerkesztést, táblázatkezelést...
    Az ms tétlenül nézte eddig is, hogy warez vindózon tanul mindenki, csak most jól lezsíroztak egy fasza bizniszt országunk rendkívül tisztességes képviselőivel, és mind2 fél képviselői nagyon jól járnak ;)
    Ettől még amikor pistike általános 4.-es korában odaül a géphez, még mindig warez vindózt használ, és akkor fog az egyetemen legálisat használni, mikor már rég megtanulta felhasználói szinten használni.
    4. fogd már fel hogy az egészségügy csak egy példa volt, lovagolhatsz rajta, de értelme nincs.
    5. ilyet hol írtam mutass már rá, amúgy ha 5 éve vettek fel a felsőoktatásba, gondolhatod hogy én sem vagyok olyan "öreg", na és persze akkor is ugyan ez volt a véleményem mint most, azért nem szedtem le "ingyé" vindózt akkor sem.
    6. Ugyan ezt megtehetnéd te is. Bizonyítsam? Hogyan? Számoltassam újra? Mert gondolom az hogy mindenhonnan ezt hallom(máshol tanuló haveroktól is), és ezt láttam akkor is amikor tanultam, az neked nem elég...
    De mondom ott van az ami tény: bölcsészeknek minek a windows? (és még lehetne sorolni szakokat). Az is nyilvánvaló, ha valami mindenkinek hozzáférhető attól függetlenül hogy szüksége van rá, sokan fogják úgy használni hogy annak nincs értelme...
    Az is tény hogy a legtöbb kész gépen kötelezően ott figyel a vindóz.

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • hohoo

    senior tag

    válasz DeFranco #44 üzenetére

    Akkor gondoltam, hiszen neked lehet csak igazad, amit más mond az kevés, nem igaz, de a te érveid kikezdhetetlenek, bizonyított tényeken alapulnak, pl szépen bebizonyítottad hogy a bölcsészeknek miért kell win :)

    Ezek után egyébként érdekes ellentmondásba kerülsz az aláírásoddal :C

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

Új hozzászólás Aktív témák