Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Nem is csodálom. Volt munkahelyemen is egyre jobban terjed a Linux. Többek között a menedzselhetőség miatt más részt vannak programok, amik gyorsabban futnak rajta. A fordításnál a leglátványosabb a gyorsulás, több mint 30%-kkal. Igaz a fordító a ludas, mert POSIX szabványt használ, de ettől függetlenül gyorsabb.

    Másik cégnél is minden Linux, csak pár user használ még Windows-t.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Bici #4 üzenetére

    Ahol én mozgok ott keményen fejlesztések mennek. Így az nem jelent akkora problémát. Meg már írtam is, hogy fordítás esetén 30%-kal gyorsabb, ami mellett nem lehet elmenni, mert nem mindegy, hogy 1 óra vagy ~ 40 perc, főleg ha egy nap fordítanak mondjuk 100-t.

    Az, hogy hol mit használnak az erősen függ attól, hogy miket kell tudnia az adott eszköznek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz anulu #6 üzenetére

    Kíváncsian várom, hogy hol találtad a "jobb" szót. :) A "más" szó lenne a helyes.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz anulu #9 üzenetére

    Igen, jobban terjed a volt munkahelyemen a Linux, mint a Windows. Az okot már leírtam.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz emvy #11 üzenetére

    Cross compiler. C. GHS. GHS windowsra és Linuxra kiadott verzióját hasonlítottuk össze. Az indok pedig az, hogy a fordító POSIX szabvány szerint működik, amit windows nem támogat.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz anulu #21 üzenetére

    Windows nélküli windows? :D Halandó embernek szinte elérhetetlen egy ilyen és nem mellesleg tökön döfés az egész. Nem tudom mennyire vannak rá programok, de a sed, grep, top, less, rsnyc, time és társai hiányoznának. Jó persze van find meg mit tudom én, de közel sem akkora tudással. Vagy ott van a szövegszerkesztő is. Nem tudok egy jó windows-os CLI-s szövegszerkesztőt sem.

    (#23) anulu: felkerül a Linux és aztán csak egy script, és lehet menni kávézni. Legalábbis nálam a géptelepítés így megy. Felrak mindent, beállít mindent, és a lokális szerveremről letölt minden adatot a megfelelő helyre. Míg mondjuk ezt nem tudtam eljátszani a batch-el, mert már azokat a programokat is vadászni kell, amelyeknek van CLI-jük, hát még a telepítő.

    (#27) a_n_d_r_e_w: Ilyen előfordul azáltal, hogy a fordító olyan technológiát használ, amit a másik os nem támogat. De ha gyorsabb, akkor gyorsabb és majdnem lényegtelen, hogy mi miatt. Majdnem, mert lehetnek olyan okok is, amiket be lehet állítani.

    (#29) MaUser: Floating licenc. Átkozott az egész GHS. Tudják, hogy nincs más a Freescale PowerPC-re csak a GCC. Ismerős beleunt az állandó licenc várásra, és feltörte :D .

    (#31) azbest: Futásidőben/bináris méretben van különbség?

    (#33) hcl: Ubuntu szerver AMD C-60 2x1 GHz-en. 0% az üres járási terheltség. Vinyó LED ilyenkor nagyon ritkán pislant.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák