Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz L Balázs #9 üzenetére

    5. Kikapcsolja az Aerot és a többi erőforrászabáló cuccot (de akkor mivel vakítja a népet?)
    Nevezz meg nekem erőforrászabáló cuccokat kérlek : )
    Az Aero 50MB RAM-ot eszik, és nem CPU-ból, hanem GPU-ból dolgozik, nézz utánna kérlek ;)

    Amúgy érdekes, nekem az 1,6GHz E1200 Celeron-DualCore procival 1024MB DDR667 memóriával (amiből 128MB-256MB-ot [beállítás függő] eszik a VIA Chrome 9 HC IGP) semmi akadás, hiba, lassúság nincs. Szóval most akkor miről beszélünk? Nem kell a usererrort sem Vistára sem a notebook gyártóra fogni... ÉS ahogy említették, a specifikációt vásárlás előtt is tudhatta...

  • attila9988

    őstag

    válasz L Balázs #9 üzenetére

    1. Asztali gépet vesz

    Ő egy laptop -ot akar, gondolom ezért is vett azt....

    2. Userünk vásárlás előtt gondolkodik,

    Userünk nem ért a számítógépekhez, vagy legalábbis nem kötelessége követni a piaci helyzetet. A gyártó feladata olyan konfigurációt árulni, amely megfelel a használni kívánt operációs rendszer követelményeinek..

    3. Feltesz egy Linuxot,

    Ezzel még egyet is értenék, de:
    - Kifizette a windows vista -t, és a felháborodás oka is az, hogy azzal nem működik megfelelően a gép
    - Nem tudhatod hogy mire akarja használni.

    4. Operát használ.

    Nem értem hogy ez pontosan milyen módon segíthet a vázolt problémákon..

    5. Kikapcsolja az Aerot és a többi erőforrászabáló cuccot

    Ha a gyártónak home premium -ért fizetett, akkor ugyan had használhassa már ki annak összes képességét. Ha te veszel egy hifi tornyot, de a cd lejátszó nem működik akkor mit teszel? Legyintesz egyet és azt mondod "legfeljebb nem hallgatok cd -t" vagy pedig visszamész a boltba verni az asztalt és követelni ami jár?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Metalfan

    senior tag

    válasz L Balázs #9 üzenetére

    Ezt rengeteg módon meg lehetett volna oldani:
    Erre meg rengeteg válasz van, hogy miért nem tudja mindenki megoldani.

    1. Asztali gépet vesz, amiben nem 157 dollárba kerül a RAM bővítés, (bár szerintem egy laptopban se lenne szabad ennyibe kerülnie, ezért inkább a szervizest perelje, aki jól át bas...ejtette) de Amerikában a laptop a trendi.
    Láttál te már olyan, hogy valaki nyáron kiül a napozóágyba egy nagy dobozzal a hasán, meg a dobozon egy monitorral, billentyűzettel, egérrel meg rengeteg zsinórral? :)

    2. Userünk vásárlás előtt gondolkodik, és nem utána pereskedik, de ez Amerikában szintén nem szokás.
    Userünk bizonyára gondolodott, valahogy így: "Hmm...szerintem ez jól néz ki, Vista van rátelepítve, és nem is drága. Szerintem ez jó lesz." Te is gondolkodj: csak egy (vagy max. néhány) ember találta fel a bitet, és a számítógépek elterjedtsége az mutatja, hogy nem mostanában volt, vagyis biztosan nem ez a júzer volt az elkövető. Akkor miért elvárás az, hogy ez az illető is annyra pró legyen a témában?

    3. Feltesz egy Linuxot, mivel gondolom netezésre használja a gépet az 1GB (bocsánat 768MB) RAM-ból és az IGP-ből kiindulva, tehát nincs szüksége csak Windowson futó programokra.
    Ha Linuxot tett volna a gépére, akkor 2 dolog következett volna ebből: 1: jóval nagyobb tudása lett volna, és lehet, hogy egy sokkal jobb gépet választott volna; 2: azért perelne, mert a gép árába be van építve a Vista ára, és nem adták vissza vásárláskor.

    4. Operát használ.
    És ettől mi lesz jobb vagy gyorsabb? Az integrált VGA kevesebb memóriát foglal le Operával, vagy mi? :U

    5. Kikapcsolja az Aerot és a többi erőforrászabáló cuccot (de akkor mivel vakítja a népet?)
    Ehhez szintén kell valamekkora tudás, ami lehet, hogy nincs meg a userünknek. Egyébként Aero nélkül max. az akkus üzemidő tart tovább, de nem lesz számottevően gyorsabb a gép. Bootolás, programinsítás meg biztosan nem.

Új hozzászólás Aktív témák