Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    " Aki nagyon akarja, ma is mondhat nemet a Facebookra és a hasonló szolgáltatásokra."

    Már 2,5 éve nincs fb-om, és életem egyik legjobb döntése volt, hogy töröltem róla magam; napi 1-2 órámat biztosan elvitte, amíg használtam. Persze mindenki döntse el, mikért él, mi mennyire fontos a számára -nekem szerintem jót tesz a nettől kicsit eltávolodni. Egyre kevesebb tartalmat is fogyasztok, és azt érzem, hogy a természetben kerékpározni, vagy éppen fürödni a Balcsiban számomra értékesebb időtöltés, mint itt vagy máshol olvasni meg gépelődni...

    De sok fiatalra valóban igaz szerintem, hogy beszippantotta őket a netes közösségi háló, és valahol igaz velük kapcsolatban a csapda szó is.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz MongolZ #53 üzenetére

    Az egész életem megszervezhetem a fb-on, találhatok rajta engem érdeklő számtalan infót, érdekességet, kapum nyílik sok érdekes ismerős életébe, simán el lehet tölteni fb-on napi 1-2 órát még annak is, aki nem függő. Csak egy idő után az ember belátja, hogy jobb neki, ha kevesebb ember életének a része, ha kevesebb érdekes dologról olvas, ha bezár néhány -amúgy vonzó- kaput.

    Jó volt úgy kelnem sokszor, hogy megnéztem, mit tett fel az ausztrál vagy a kanadai ismerős/rokon, illetve az Afrikában vagy Amerikában nyaraló haver. Mire megnéztem a képeiket időnként kommentelve is, elment 10-15 percem; jó volt? -igen. De ha ezt az ember túlzásba viszi, a saját élete szenvedi meg. Nehéz belőni a helyes arányokat, de persze be lehet. Én viszont inkább töröltem magam, talán túl nagy volt a csábítás, és így egyben lemondani kényelmesebb volt. Meg aztán az is igaz, hogy legalább nem kell többé a jogosultságokkal bajlódni, csoportokba szervezni, ki mit láthat, mit nem... -és így is megbántani egyeseket.

    Mondjuk pszichológiai kincsesláda is volt a fb, az tény; annyi különféle ember... -és tudatosítani, hogy én hol vagyok köztük, kik azok, akik tényleg fontosabbak, kik milyen szempontból hasonlóak hozzám, stb. Rá lehet ébredni arra, hogy tényleg kevés ember igazán fontos, igazán barátnak való.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák