Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    Most mondjam azt, hogy én megmondtam?

    Ez egészen egyszerűen túlzottan ambíciózus terv volt egy olyan csapatnak, ami semmi különösebb előéletet nem tudott felmutatni.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz -szp- #20 üzenetére

    "A Clug a másik vesszőparipám: annyit tud, hogy a bicikli kerekét beleillesztve az nem dől el. Háromszor kellett újratervezniük..."

    Hipsztergyerekek felfedezik, hogy a mérnöki munka nem olyasmi, amit egy aeropresses fair trade flat white mellett le lehet rendezni :DDD

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz -szp- #25 üzenetére

    "A megoldást abban látom, hogy a Kickstarter a finanszírozott projektek mellé ad egy olyan, porjektmunkában jártas szakemberrel történő konzultációt, ami az ilyen teljesen amatőr hibákat segít kiküszöbölni. Igazán beleférhetne..."

    Hát... nem. A kickstarter.com 10%-ot vesz le, ez az általad linkelt projektnél kb 16000 USD, ebből kellene fizetni a mindenféle költségeiket és ez már önmagában nem hagy túl sok pénzt arra, hogy fizessenek valami szakértőt, akit először meg is kellene találni, rávenni, hogy dolgozzon nekik, odaszervezni a csapathoz, kifizetni... nem, ez így nem igazán működne. Nem is feladata ez a crowfunding oldalaknak, arról nem is beszélve, hogy egy csomó esetben nem is igazán szükséges (pl. milyen szakértőt küldenél Al Lowe-hoz, aki elmagyarázza neki, hogyan kell egy Leisure Suit Larry játékot csinálni? :) )

    Szerintem sokkal inkább az a lényeg, hogy az ember normálisan válogasson a projektek közül - erről az InAirről pl. már az elején messziről lerítt, hogy csalódás lesz a vége. Persze akármilyen szűrés végén is előfordulhat, hogy nem jön be a dolog, de itt jön be a második szabály, hogy az ember crow fundingos projektekbe olyan pénzt rakjon bele, ami nem hiányzik neki. A harmadik szabály meg az, hogy ez nem előrendelés, hanem olyan pénz, amit arra költ az ember, hogy valóra válhasson valami, amiról azt gondolja, hogy jó lenne, ha létezne.

    "Az angyali befektetők ezzel szemben sokkal értelmesebb megoldásnak tűnik"

    ...egészen addig, amíg meg nem próbálsz a való életben is felhajtani egy ilyet, főleg úgy, hogy semmi pénzed meg semmi működő dolog nincs, csak valami ragyogó ötleted.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák