Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bambano #54 üzenetére

    "tévedés. például a mezőgazdaság sem volt 100% állami tulajdon, pláne, hogy az az agyhalott vadbarom torgyán rögtön szét is akarta osztani a földeket, a maszek szektor sem volt állami tulajdon, stb. volt kereskedelem, volt sok minden."

    Nyilván nem kellett szó szerint érteni, ha visszaolvasol, akkor látod, hogy én is fejtegettem Penge fórumtársnak, hogy már a nyolcvanas évek elején elkezdődött a nyitás a szabadpiac és szabad vállalkozások irányába, így ez egyértelműen nem 1989-ben kezdődött. Viszont tudsz olyan szereplőket, akik rendelkeztek annyi magántulajdonban lévő tőkével, erőforrással, bármivel, amivel elkerülhettük volna a multik behívását? Egy-egy hirtelen meggazdagodott iparmágnás persze akadt, de ez kevés volt.

    "például azért, mert nem annyira hatékony. tehát több melóst alkalmazna"

    Ez törvényszerű? Mármint, hogy a magyar vállalkozás kevésbé hatékony.

    "meg lehet, hogy nem hordaná be külföldről a szemetet."

    A magyar élelmiszeripar is termel éppen elég szemetet. Utálom azt a felfogást, hogy a magyar terméket azért tartják minőséginek mert magyar. Szerintem meg nagyon nagy gáz van ezen a téren, mert szerintem a kommersz magyar termékek minősége semmivel nem jobb, mint a külföldről behozott és import mivolta miatt azonnal szemétnek tartott termékeké. Abszolút hiányzik a magyar vásárlókból a kritika (nem érdekli a minőség, nem tudja megfizetni vagy feltétel nélkül felsőbbrendűnek tartja) és így nem is tud fejlődni. Meg lehet nézni, hogy például a Cserpes tejtermékek milyen nehezen jutnak el a fogyasztókhoz, leginkább csak kisebb partner boltokban meg saját üzletekben kaphatók, pedig minőségileg messze verik a magyar tejipar igen nagy részét, miközben nem drágák, mégsem kaphatók a nagy üzletláncoknál, mert a nagy ipari szereplők leizmozzák őket. A fogyasztókat meg különösebben nem is érdekli.

    "isoquant"

    Ezzel most nem igazoltad azt, hogy miért építene egy vállalkozás jobban az emberi erőre csak azért mert magyar.

Új hozzászólás Aktív témák